Nikon Coolpix S30 - kompakt dla dzieci

Autor: Michal Grzegorczyk

1 Luty 2012
Artykuł na: 4-5 minut
Nikon Coolpix S30 to aparat rodzinny. Został zaprojektowany w taki sposób, że z jego obsługą poradzą sobie również dzieci - ma uproszczone menu, duże przyciski i centralnie umieszczony obiektyw i lampę błyskową.

Nikon zaprezentował prosty kompakt zaprojektowany z myślą o używaniu przez dzieci. Coolpix S30 jest odporny na zanurzanie na głębokość do 3 metrów i upadki z wysokości 0,8 metra. Sprawdzi się podczas fotografowana na plaży, na podwórku czy podczas zabaw całej rodziny. Aparat został zaprojektowany nieco inaczej niż przeciętny cyfrowy kompakt: na górnej ściance znalazły się dwa symetrycznie spusty migawki - jeden do robienia zdjęć, drugi do uruchamiania filmowania, a obiektyw i lampa błyskowa została umieszczona centralnie, tak by utrudnić przypadkowe zasłonięcie któregoś elementu ręką.

Od strony fotograficznej Nikon Coolpix S30 prezentuje się bardzo przyzwoicie. Został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 10 megapikseli i szerokokątny obiektyw o zakresie 29-87 milimetrów. Coolpix S30 poza robieniem zdjęć potrafi też nagrywać filmy w rozdzielczości HD 720p.

Coolpix S30 będzie dostępny w czterech kolorach: białym, czarnym, różowym i niebieskim. W sprzedaży pojawi się na początku kwietnia 2012 r. Na razie nie znamy jego ceny. Poniżej prezentujemy informację

Nikon COOLPIX S30 - aparat dla całej rodziny

{ITL|Firma Nikon zaprezentowała model COOLPIX S30 - pierwszy aparat kompaktowy zaprojektowany z myślą o całych rodzinach. Ergonomiczna obudowa, duże przyciski oraz przejrzyste menu sprawiają, że wspaniałe zdjęcia czy film w rozdzielczości HD z łatwością zrobią użytkownicy w każdym wieku - zarówno dzieci jak i seniorzy. Doskonałe efekty gwarantują: matryca o rozdzielczości 10 megapikseli, obiektyw NIKKOR z 3-krotnym zoomem optycznym oraz czytelny wyświetlacz LCD o przekątnej 2,7 cala. Dzięki wodoszczelnej i odpornej na wstrząsy obudowie COOLPIX S30 sprawdza się w każdej sytuacji, zarówno podczas rodzinnych spotkań, jak i wakacyjnych wypraw.

"Aparat COOLPIX S30 to naprawdę wyjątkowe urządzenie. Szczególnie zadowoleni jesteśmy z jego ergonomii. Dzięki 10-megapikselowej matrycy, 3-krotnemu zoomowi optycznemu oraz wbudowanej lampie błyskowej, model ten to zdecydowanie coś więcej niż zabawka. Dowodzi tego wyjątkowa jakość zarówno zdjęć, jak filmów, które pomogą zachować chwile spędzane wspólnie z dziećmi" - mówi Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe.

Model COOLPIX S30 skonstruowano z myślą o aktywnym wypoczynku w rodzinnym gronie. Aparat wyposażono w wodoszczelną (do 3 m głębokości) i odporną na wstrząsy obudowę (wytrzymuje upadek z wysokości 0,8 m). Dzięki temu doskonale sprawdza się zarówno w czasie codziennych zabaw na podwórku, jak i wakacyjnych wypraw nad morze lub w góry.

COOLPIX S30 wyróżnia się doskonałą ergonomią. Duże przyciski sprawiają, że nawet dziecko z łatwością poradzi sobie ze zrobieniem zdjęcia czy nagraniem filmu w rozdzielczości HD (720p). Aby ułatwić obsługę, spusty migawki - jeden do robienia zdjęć, a drugi do nagrywania filmów - zostały rozmieszczone symetrycznie, po obydwu stronach obudowy odzwierciedlając sposób, w jaki najmłodsi radzą sobie z technologią. Wypukły obiektyw i wbudowana lampa błyskowa znajdująca się pośrodku korpusu gwarantują, że użytkownik przypadkowo nie zasłoni kadru. Dzięki uproszczonemu menu oraz dużym, kolorowym ikonom obsługa aparatu jest bardzo intuicyjna. Dodatkowo, proste w obsłudze wbudowane filtry pozwalają na twórcze ozdabianie wykonywanych zdjęć.

COOLPIX S30 zasilany jest popularnymi bateriami typu AA. Aby wydłużyć ich żywotność, aparat został wyposażony w funkcję automatycznego wyłączania, która uruchamia się po trzech minutach braku aktywności.

Uproszczona konstrukcja aparatu COOLPIX S30 kryje zaawansowane rozwiązania gwarantujące wysoką jakość zdjęć oraz filmów HD. Aparat wyposażono m.in. w technologię przeciwdziałającą poruszeniu zdjęć, obejmującą funkcję e-VR (elektroniczna redukcja drgań) i wykrywanie ruchu, które sprawiają, że zdjęcia nawet szybko poruszających się obiektów są ostre. Obiektyw NIKKOR z 3-krotnym zoomem optycznym (od 29 do 87 mm) pozwala korzystać z aparatu w różnorodnych sytuacjach, zapewniając udane zdjęcia zarówno makro, portretowe czy rodzinne zdjęcia grupowe.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 prezentuje swoją najnowsza flagową kamerkę sferyczną. Insta360 X4 rejestruje wideo 360° w rozdzielczości 8K i standardowe wideo 2D w 4K. Oferuje też o 50% bardziej wydajną...
6
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu budżetowych kamer
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu...
Blackmagic prezentuje PYXIS 6K - jedną z najbardziej wszechstronnych i przystępnych cenowo pełnoklatkowych kamer na rynku.
8
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI prezentuje drugą generację drona typu cinewhoop. Model Avata 2 lepsze ma praktycznie wszystko, a do tego poprawia największe niedociągnięcia poprzednika, jak ograniczone możliwości...
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)