Nikon Coolpix L25, L26 i S2600

Autor: Patryk Wiśniewski

1 Luty 2012
Artykuł na: 6-9 minut
Nikon zaprezentował trzy nowe, łatwe w obsłudze aparaty oznaczone symbolami S2600, L26 i L25. W zależności od modelu oferują 14- lub 16-megapikselową matrycę. Kompakty oprócz wyjątkowo prostej obsługi oferują także 5-krotny zoom optyczny oraz możliwość rejestrowania filmów.
Nikon Coolpix S2600

Coolpix S2600 to stylowy aparat kompaktowy, który dzięki niewielkim rozmiarom zmieści się do każdej kieszeni. W najszerszym miejscu Coolpix ma zaledwie 19,5mm. O jakość obrazu dba 14-megapikselowa matryca, która oprócz zdjęć, umożliwia także rejestrowanie filmów w rozdzielczości HD 720p.

Nikon Coolpix S2600

Uniwersalny obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym o ekwiwalencie 26-130mm. Szeroki wybór trybów automatycznych umożliwia intuicyjną i prostą obsługę aparatu początkującym użytkownikom.

Nikon Coolpix L25

Dwa kolejne aparaty, czyli Coolpix L25 i L26 różnią się od siebie przede wszystkim matrycą. Pierwszy został wyposażony w sensor o rozdzielczości 10-megapikseli, drugi w 16-megapikselowy.

Nikon Coolpix L26

Drugą różnicą jest zakres ogniskowych, który w przypadku L25 wynosi 28-140mm, a w przypadku L26 26-130mm. Poza tym aparaty są do siebie bliźniaczo podobne. Oba oferują wyjątkowo intuicyjną obsługę i możliwość filmowania w rozdzielczości HD. Zaletą Coolpixa L25 jest zasilanie popularnymi bateriami AA.

Wszystkie aparaty pojawią się w sprzedaży w lutym 2012 roku. Poniżej zamieszczamy informację prasową.

COOLPIX S2600, COOLPIX L25 i COOLPIX L26

Po prostu rób zdjęcia!

Oferta firmy Nikon została wzbogacona o trzy łatwe w obsłudze modele: COOLPIX S2600 to supercienki aparat wyposażony w matrycę o rozdzielczości 14 milionów z 5-krotnym zoomem optycznym; podstawowy model COOLPIX L25 oferuje tryb Łatwa automatyka, a uniwersalny model COOLPIX L26 posiada matrycę o rozdzielczości 16 milionów pikseli oraz intuicyjną funkcję nagrywania filmów.

"Każdy z trzech nowych produktów pozwala na łatwe wejście do świata fotografii". - mówi Nicolas Gillet, Product Manager Produktów Konsumenckich firmy Nikon Europe. "Stylowy model COOLPIX S2600 pomimo kompaktowych rozmiarów w smukłej obudowie kryje bogaty wybór zaawansowanych rozwiązań, takich jak szerokokątny zoom, możliwość nagrywania filmów w wysokiej rozdzielczości oraz szereg automatycznych funkcji zapobiegających rozmyciu obrazu. Z kolei modele COOLPIX L25 i COOLPIX L26 zapewniają prostotę obsługi i inteligentną automatykę, która gwarantuje wspaniałe zdjęcia i filmy w każdej sytuacji" - dodaje Nicolas Gillet.

Stylowo prosty: COOLPIX S2600

Dzięki stylowej, smukłej obudowie o szerokości zaledwie 19,5 mm, COOLPIX S2600 z łatwością mieści się w kieszeni, dzięki czemu zawsze można mieć go przy sobie, by uchwycić niezapomniane chwile, zarówno na zdjęciach, jak i filmach w rozdzielczości HD (720p).

Precyzyjny, szerokokątny obiektyw NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym oraz matryca o rozdzielczości 14 megapikseli zapewniają niezwykle szczegółowe obrazy.

COOLPIX S2600 jest bardzo prosty w użyciu. Bogaty wybór automatycznych funkcji umożliwia wygodne wykonywanie zdjęć. Tryb Łatwa automatyka dostosowuje wszystkie ustawienia aparatu do zastanego oświetlenia, zaś Automatyczne wybieranie programów wybiera najlepszy program tematyczny. Jednocześnie cztery rodzaje technologii, w tym e-VR (elektroniczna redukcja drgań), automatycznie zapobiegają rozmyciu obrazu. Dzięki wbudowanym funkcjom retuszu, takim jak Selektywny kolor, który przekształca zdjęcia na czarno-białe, a następnie nadaje wybrany przez użytkownika jeden kolor, można z łatwością nadać fotografiom indywidualnego charakteru, bez konieczności korzystania z komputera.

COOLPIX S2600 został zaprezentowany w połowie grudnia 2011 r. Aparat dostępny będzie w sześciu kolorach: srebrnym, czarnym, czerwonym i różowym oraz w specjalnych wersjach fioletowej i czarnej z ornamentem. W sprzedaży pojawi się na początku lutego 2012 r.

Łatwy początek: COOLPIX L25

Prosta obsługa i bogaty wybór automatycznych technologii sprawiają, że COOLPIX L25 to idealna propozycja dla każdego początkującego miłośnika fotografii oraz filmowania. Aparat został wyposażony m.in. w tryb Łatwa automatyka, dostosowujący wszystkie ustawienia ekspozycji do oświetlenia, gwarantując za każdym razem fantastyczną jakość zdjęć. Wbudowane funkcje elektronicznej Redukcji drgań i Wykrywania ruchu eliminują negatywny wpływ drgania aparatu na jakość obrazu, zaś System inteligentnego portretu zawiera takie funkcje, jak Wyzwolenie migawki uśmiechem i Miękki odcień skóry, która zapewnia idealne portrety za każdym razem.

Matryca o rozdzielczości 10 megapikseli oraz szerokokątny obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym sprawiają, że COOLPIX L25 doskonałe sprawuje się zarówno w przypadku zdjęć portretowych, jak i fotografii grupowych. Duży, 3-calowy wyświetlacz LCD umożliwia łatwe kadrowanie oraz przeglądanie zdjęć. Aparat działa na popularne baterie AA, co eliminuje problemy z ładowaniem.

Aparat COOLPIX L25 dostępny będzie w czterech kolorach: srebrnym, czarnym, czerwonym i białym. W sprzedaży pojawi się w połowie lutego 2012 r.

Dla ważnych chwil w życiu: COOLPIX L26

Model COOLPIX L26 to niezwykle łatwy w obsłudze aparat kompaktowy, dzięki któremu robienie zdjęć i kręcenie filmów jest czystą przyjemnością. Dzięki 16-megapikselowej matrycy, szerokokątnemu obiektywowi NIKKOR z 5-krotnym zoomem optycznym oraz 3-calowemu wyświetlaczowi LCD funkcji nagrywania filmów w rozdzielczości HD (720p), aparat ten ma wszystko, co potrzebne, by uchwycić najważniejsze chwile w życiu. Aby ułatwić obsługę, COOLPIX L26 został wyposażony w Tryb Łatwa automatyka i tryb filmowania dostępne za pomocą jednego przycisku.

Dzięki możliwości użycia karty pamięci Eye-Fi, zdjęcia i filmy można przesyłać bezpośrednio na telefon lub komputer, by móc łatwo podzielić się nimi z rodziną i przyjaciółmi.

Aparat COOLPIX L26 dostępny będzie w trzech kolorach: srebrnym, czarnym i czerwonym. W sprzedaży pojawi się w połowie lutego 2012 r.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Szósta generacja najbardziej stylowego aparatu Fujifilm to przede wszystkim lepsze podzespoły i większa wydajność. Obiektyw pozostaje bez zmian. Aparat pojawi się też w wersji limitowanej z...
29
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Według plotek, już w marcu ujrzymy najnowszą odsłonę flagowego pełnoklatkowego bezlusterkowca marki Leica. Oto, co oferować ma nadchodzący modele Leica SL3.
13
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Przeglądając popularne portale zakupowe łatwo natknąć się na oferty wyjątkowo tanich aparat cyfrowych. Czego można po nich oczekiwać?
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)