Nikon Coolpix S3300, S4300, S6300 i S9300

0
Michal Grzegorczyk
1 Luty 2012
Artykuł na: 6-9 minut
Coolpiksy z serii S to niewielkie kompakty o smukłych obudowach i niezłych parametrach. Wśród dzisiejszych nowości Nikona nie mogło zabraknąć przedstawicieli tej linii. Zadebiutowały Nikony Coolpix S3300, S4300, S6300 i S9300.

Coolpiksy S3300 i S4300 to bliźniacze modele wyposażone w identyczne, 16-megapikselowe matryce oraz obiektywy o 6-krotnym zoomie ze stabilizacją obrazu VR. Aparaty różnią się od siebie ekranem LCD. W modelu S3300 pojawił się zwykły monitor o rozmiarze 2,7 cala, natomiast w S4300 znalazł się ekran dotykowy o rozmiarze 3 cali i rozdzielczości 460 000 punktów. Obydwa modele nagrywają filmy w rozdzielczości HD, mają po 18 programów tematycznych i pojawią się w sklepach pod koniec lutego. S3300 będzie dostępny w aż ośmiu kolorach (złotym, srebrnym, czarnym, zielonym, różowym, fioletowym, czerwonym i niebieskim), natomiast S4300 w czeterech: srebrnym, czarnym, czerwonym i białym.


Nieco ciekawie prezentują się dwa następne Nikony z tej serii. Obydwa zostały wyposażone w 16-megapikselowe matryce z optyczną redukcją drgań VR oraz 3-calowe ekrany LCD, obydwa radzą sobie również z nagrywaniem filmów w rozdzielczści Full HD. S6300 może się pochwalić obiektywem z 10-krotnym zoomem, natomiast S9300 ma aż 18-krotny zoom. Ten ostatni został dodatkowo wyposażony w odbiornik GPS. Nikon Coolpix S6300 trafi do sklepów pod koniec lutego, natomiast S9300 dopiero w marcu. Na razie nie znamy ich cen.


Więcej wiadomości na ich temat można znaleźć w informacjach prasowych:

Rejestruj świat na kolorowo: COOLPIX S3300
COOLPIX S3300 to idealna propozycja dla osób ceniących styl i indywidualistów. Aluminiowy korpus aparatu COOLPIX S3300 ma zaledwie 19,5 mm grubości i jest dostępny aż w ośmiu atrakcyjnych kolorach: złotym, srebrnym, czarnym, zielonym, różowym, fioletowym, czerwonym i niebieskim.

Dzięki bogatemu wyborowi automatycznych funkcji oferowanych przez model COOLPIX S330, robienie zdjęć jest proste i przyjemne. Szeroka gama programów tematycznych pozwala automatycznie dostosować ustawienia aparatu do 18 popularnych efektów czy miejsc fotografowania. Obiektyw NIKKOR z 6-krotnym zoomem optycznym oraz szybki i dokładny system autofokusa (AF), wyposażony w funkcję śledzenia ruchu, sprawiają, że fotografowanie poruszających się obiektów jest wyjątkowo łatwe i pozwala za każdym razem uzyskać odpowiednio doświetlone, ostre zdjęcia. Opracowany przez firmę Nikon system Portretu inteligentnego, z funkcjami, takimi jak Wyzwolenie migawki uśmiechem, Wykrywanie mrugnięcia i Miękki odcień skóry, gwarantuje, doskonały wygląd każdej sfotografowanej osoby. Dodatkowo aparat oferuje tryb nagrywania filmów w rozdzielczości HD (720p), uruchamiany odrębnym przyciskiem.

COOLPIX S3300 w sprzedaży pojawi się pod koniec lutego 2012 r. Aparat będzie dostępny w ośmiu kolorach: złotym, srebrnym, czarnym, zielonym, różowym, fioletowym, czerwonym i niebieskim.


Inteligentny dotyk: COOLPIX S4300
COOLPIX S4300 to połączenie najnowszej technologii aparatów kompaktowych z prawdziwą elegancją. Ten stylowy aparat, wyposażony w matrycę o rozdzielczości 16-megapikselową dostępny będzie w czterech modnych kolorach: srebrnym, czarnym, czerwonym i białym.

Błyskawicznie reagujący system menu i wygodny w obsłudze, dotykowy ekran LCD o rozdzielczości 460 tys. punktów, o przekątnej 3 cali, pozwalają ustawiać ostrość, robić zdjęcia z niezwykłą łatwością, a także bez trudu przełączać dostępne funkcje. Obiektyw NIKKOR z 6-krotnym zoomem optycznym zapewnia wysoką jakość obrazu i wierne odwzorowanie barw. Dodatkowo, filtry graficzne, takie jak Selektywny kolor, pozwalają na bieżąco uatrakcyjniać zdjęcia.

Aparat COOLPIX S4300 dostępny będzie w czterech kolorach: srebrnym, czarnym, czerwonym i białym. W sprzedaży pojawi się pod koniec lutego 2012 r.


Zoom najlepszy w swojej klasie: COOLPIX S9300
COOLPIX S9300 wyróżnia się smukłym, eleganckim korpusem (30,6 mm w najszerszym miejscu). Dzięki temu aparat może z łatwością zmieścić się w kieszeni kurtki lub torebce. Pomimo kompaktowych rozmiarów aparat oferuje szeroką gamę zaawansowanych rozwiązań. COOLPIX S9300 został wyposażony w matrycę CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli oraz obiektyw NIKKOR z 18-krotnym zoomem optycznym, dysponującym szerokim zakresem ogniskowych od 25 do 450 mm. Dzięki temu aparat doskonale sprawdza się w każdej sytuacji, oferując dużą swobodę w komponowaniu ujęć. Funkcja redukcji drgań VR z przesunięciem osi optycznej sprawia, że zdjęcia nawet szybko poruszających się obiektów są zawsze wyraźne. 3-calowy wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości (921 tys. punktów), wykorzystujący technologię Clear Color Display, dodatkowo ułatwia kadrowanie oraz przeglądanie zdjęć i filmów w rozdzielczości Full HD.


Z myślą o miłośnikach filmowania COOLPIX S9300 został wyposażony w innowacyjną funkcję nagrywania, pozwalającą na zatrzymanie i wznowienie zapisu. Dzięki temu aparat tworzy jeden plik filmowy, który można płynnie odtworzyć.

Funkcja Łatwa panorama 360/180 stopni pozwala tworzyć dynamiczne zdjęcia panoramiczne w pionie i w poziomie. Dodatkowo wbudowany odbiornik GPS umożliwia dodawanie do zdjęć znaczników geograficznych oraz śledzenie trasy podróży.

Aparat COOLPIX S9300 dostępny będzie w czterech kolorach: czerwonym, srebrnym, czarnym i granatowym. W sprzedaży pojawi się w drugiej połowie marca 2012 r.


Sprytny i piękny: COOLPIX S6300
COOLPIX S6300 to elegancki aparat przeznaczony dla miłośników stylu i nowych technologii. Nowoczesne wzornictwo i wiosenna gama kolorów - od różowego po niebieski - sprawiają, że aparat idealnie pasuje do każdej okazji.

Niewielka kompaktowa obudowa kryje szereg zaawansowanych rozwiązań. COOLPIX S6300 wyposażono w matrycę CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli oraz obiektyw NIKKOR z 10-krotnym zoomem optycznym i funkcją redukcji drgań VR z przesunięciem osi optycznej obiektywu. Dzięki temu aparat doskonale oddaje wszystkie szczegóły obrazu, nawet w słabym oświetleniu.

Tym, którzy lubią bawić się fotografią COOLPIX S6300 oferuje możliwość wykonywania zdjęć 3D. Ten specjalny tryb fotografowania łączy dwa zdjęcia zrobione z dwóch różnych pozycji, by stworzyć trójwymiarowy obraz, który można odtworzyć na telewizorach i komputerach obsługujących tryb 3D. Aby dodatkowo uatrakcyjnić zdjęcia, można korzystać z wbudowanych efektów filtrów, takich jak Selektywny kolor, który przekształca zdjęcia na czarno-białe, a następnie nadaje wybrany przez użytkownika jeden kolor.

Dzięki specjalnemu przyciskowi, w łatwy i szybki sposób, można przełączyć aparat w tryb nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD (1080p), a 19 programów tematycznych umożliwia automatyczne dostosowanie ustawień aparatu do popularnych efektów czy miejsc.

COOLPIX S6300 dostępny będzie w sześciu kolorach: czarnym, srebrnym, czerwonym, różowym, złotym i niebieskim. W sprzedaży pojawi się w drugiej połowie lutego 2012 r.
Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)