PhotoTrackr Plus - poręczny odbiornik GPS dla Nikonów

Firma GiSTEQ zaprezentowała kolejny odbiornik GPS. Model PhotoTrackr Plus współpracuje z lustrzankami Nikona wyposażonymi w 10-pinowe złącze.

PhotoTrackr Plus w rzeczywistości składa się z dwóch urządzeń: odbiornika GPS i adaptera montowanego do 10-pinowego złącza w lustrzankach Nikona. Jedno z drugim komunikuje się bezprzewodowo za pomocą technologii Bluetooth. Producent wskazuje na liczne zalety PhotoTrackr Plus: dużą energooszczędność, dużą szybkość działania (każdorazowe wyłączenie aparatu nie oznacza wylączenia GPS-u), nie zajmowanie gorącej stopki czy możliwość wgrywania współrzędnych geograficznych nawet po utracie sygnału (dane z ostatnio zapamiętanej lokalizacji). Minusem jest kompatybilność - odbiornik współpracuje jedynie z (pół)profesjonalnymi lustrzankami Nikona i Fujifilm: D200, D300, D300s, D700, D2X, D2Xs, D2Hs, D3, D3X i Fujifilm S5Pro. W USA kosztuje 165 dolarów.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8