Canon WFT-E6 i GP-E1 - nowy transmiter i odbiornik GPS

Przy okazji premiery nowej lustrzanki EOS-1D X, Canon zaprezentował też dwa nowe współpracujące z nią akcesoria: bezprzewodowy transmiter WFT-E6 i odbiornik GPS GP-E1.

Duża premiera ważnej lustrzanki to również okazja do zaprezentowania nowych akcesoriów. Canon pokazał dziś bezprzewodowy transmiter WFT-E6 obsługujący standard Wi-Fi 802.11n (a więc szybszy niż w poprzedniku) oraz łączność Blootooth z zewnętrznymi, uniwersalnymi odbiornikami GPS. Urządzenie może też pracować w standardzie DLNA i wyświetlać obrazy na kompatybilnych ekranach. Drugie nowe akcesorium to odbiornik GPS nazwany GP-E1. Działa standardowo - rejestruje współrzędne geograficzne miejsca, w którym zostało zrobione i zapisuje je w metadanych EXIF. Na razie nie mamy informacji o cenie i terminie dostępności tych urządzeń.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8