PhotoPinApp - geotagowanie przez iPhone'a

Zdecydowana większość zewnętrznych urządzeń do geotagowania zdjęć synchronizuje współrzędne geograficzne z fotografiami na podstawie dokładnego czasu ich zrobienia. Dzięki nowej aplikacji PhotoPinApp w urządzenie do geotagowania można zamienić iPhone'a 3G i 3GS. Oprócz aplikacji w telefonie, potrzebny będzie jeszcze odpowiedni program zainstalowany na komputerze. I dokładne zsynchronizowanie zegarów w iPhonie i aparacie fotograficznym.

Zasada działania programu PhotoPinApp jest dokładnie taka sama, jak w większości zewnętrznych urządzeń do geotagowania zdjęć - współrzędne geograficzne są synchronizowane z odpowiednimi fotografiami na podstawie dokładnego czasu, w którym zostały wykonane. iPhone 3G/3GS ma wbudowany moduł GPS i dzięki aplikacji PhotoPinApp może spełniać rolę takiego urządzenia. Wystarczy zadbać o to, by zegary w iPhonie i aparacie były zsynchronizowanie, następnie przed rozpoczęciem fotografowania włączyć program PhotoPinApp, a zgrane zdjęcia "przepuścić" przez darmowy program ze strony {LNK|http://www.photopinapp.com/;www.photopinapp.com (dostępna jest jedynie wersja na system Mac OS X).

Program PhotoPinApp można zainstalować bezpośrednio z poziomu iPhone'a lub poprzez iTunes App Store - kosztuje 2,99 dolara.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6