Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

PhotoPinApp - geotagowanie przez iPhone'a

0

Autor: Michal Grzegorczyk

18 Styczeń 2010
Artykuł na: minutę
Zdecydowana większość zewnętrznych urządzeń do geotagowania zdjęć synchronizuje współrzędne geograficzne z fotografiami na podstawie dokładnego czasu ich zrobienia. Dzięki nowej aplikacji PhotoPinApp w urządzenie do geotagowania można zamienić iPhone'a 3G i 3GS. Oprócz aplikacji w telefonie, potrzebny będzie jeszcze odpowiedni program zainstalowany na komputerze. I dokładne zsynchronizowanie zegarów w iPhonie i aparacie fotograficznym.

Zasada działania programu PhotoPinApp jest dokładnie taka sama, jak w większości zewnętrznych urządzeń do geotagowania zdjęć - współrzędne geograficzne są synchronizowane z odpowiednimi fotografiami na podstawie dokładnego czasu, w którym zostały wykonane. iPhone 3G/3GS ma wbudowany moduł GPS i dzięki aplikacji PhotoPinApp może spełniać rolę takiego urządzenia. Wystarczy zadbać o to, by zegary w iPhonie i aparacie były zsynchronizowanie, następnie przed rozpoczęciem fotografowania włączyć program PhotoPinApp, a zgrane zdjęcia "przepuścić" przez darmowy program ze strony {LNK|http://www.photopinapp.com/;www.photopinapp.com (dostępna jest jedynie wersja na system Mac OS X).

Program PhotoPinApp można zainstalować bezpośrednio z poziomu iPhone'a lub poprzez iTunes App Store - kosztuje 2,99 dolara.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Philips idzie na wojnę z budżetowymi monitorami graficznymi - 10-bitowy ekran 4K, 28 cali, 120% sRGB za 1500 zł
Philips idzie na wojnę z budżetowymi monitorami graficznymi - 10-bitowy ekran 4K, 28 cali, 120%...
Nowy monitor Philips 288E2UAE ma szansę zawojować segment hobbystycznej obróbki fotografii i grafiki. Ma wszystko czego do szczęścia może potrzebować osoba zabierająca...
27
4
Angelbird Match Pack - karty pamięci przygotowane specjalnie do konkretnych aparatów
Angelbird Match Pack - karty pamięci przygotowane specjalnie do konkretnych aparatów
Na polski rynek trafiają zestawy Angelbird Match Pack składające się z dwóch kart SD lub Cfexpress specjalnie przygotowanych do konkretnych modeli kamer i...
1
0
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell rozszerza ofertę o atrakcyjne cenowo zamienniki baterii do aparatów Canon EOS R5 i R6, Lumix S5 oraz kamery GoPro HERO9.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)