PhotoPinApp - geotagowanie przez iPhone'a

Zdecydowana większość zewnętrznych urządzeń do geotagowania zdjęć synchronizuje współrzędne geograficzne z fotografiami na podstawie dokładnego czasu ich zrobienia. Dzięki nowej aplikacji PhotoPinApp w urządzenie do geotagowania można zamienić iPhone'a 3G i 3GS. Oprócz aplikacji w telefonie, potrzebny będzie jeszcze odpowiedni program zainstalowany na komputerze. I dokładne zsynchronizowanie zegarów w iPhonie i aparacie fotograficznym.

Zasada działania programu PhotoPinApp jest dokładnie taka sama, jak w większości zewnętrznych urządzeń do geotagowania zdjęć - współrzędne geograficzne są synchronizowane z odpowiednimi fotografiami na podstawie dokładnego czasu, w którym zostały wykonane. iPhone 3G/3GS ma wbudowany moduł GPS i dzięki aplikacji PhotoPinApp może spełniać rolę takiego urządzenia. Wystarczy zadbać o to, by zegary w iPhonie i aparacie były zsynchronizowanie, następnie przed rozpoczęciem fotografowania włączyć program PhotoPinApp, a zgrane zdjęcia "przepuścić" przez darmowy program ze strony {LNK|http://www.photopinapp.com/;www.photopinapp.com (dostępna jest jedynie wersja na system Mac OS X).

Program PhotoPinApp można zainstalować bezpośrednio z poziomu iPhone'a lub poprzez iTunes App Store - kosztuje 2,99 dolara.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
0
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12