PhotoPinApp - geotagowanie przez iPhone'a

0

Autor: Michal Grzegorczyk

18 Styczeń 2010
Artykuł na: minutę
Zdecydowana większość zewnętrznych urządzeń do geotagowania zdjęć synchronizuje współrzędne geograficzne z fotografiami na podstawie dokładnego czasu ich zrobienia. Dzięki nowej aplikacji PhotoPinApp w urządzenie do geotagowania można zamienić iPhone'a 3G i 3GS. Oprócz aplikacji w telefonie, potrzebny będzie jeszcze odpowiedni program zainstalowany na komputerze. I dokładne zsynchronizowanie zegarów w iPhonie i aparacie fotograficznym.

Zasada działania programu PhotoPinApp jest dokładnie taka sama, jak w większości zewnętrznych urządzeń do geotagowania zdjęć - współrzędne geograficzne są synchronizowane z odpowiednimi fotografiami na podstawie dokładnego czasu, w którym zostały wykonane. iPhone 3G/3GS ma wbudowany moduł GPS i dzięki aplikacji PhotoPinApp może spełniać rolę takiego urządzenia. Wystarczy zadbać o to, by zegary w iPhonie i aparacie były zsynchronizowanie, następnie przed rozpoczęciem fotografowania włączyć program PhotoPinApp, a zgrane zdjęcia "przepuścić" przez darmowy program ze strony {LNK|http://www.photopinapp.com/;www.photopinapp.com (dostępna jest jedynie wersja na system Mac OS X).

Program PhotoPinApp można zainstalować bezpośrednio z poziomu iPhone'a lub poprzez iTunes App Store - kosztuje 2,99 dolara.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Szukasz wysokiej jakości oświetlacza, który zmieścisz w kieszeni? Poznaj lampy Nanlite.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)