Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Aktualizacja Google Picasa do wersji 3.5 - identyfikacja twarzy i geotagowanie

0

Autor: Michał Sułkiewicz

23 Wrzesień 2009
Artykuł na: 4-5 minut
Google udostępnił nową wersję aplikacji do zarządzania zdjęciami Picasa. Po uaktualnieniu do wersji 3.5 będziemy mieli możliwość między innymi korzystania z systemu identyfikacji twarzy oraz geotagowania z wykorzystaniem serwisu Google Maps. Uaktualnienie dostępne jest na komputery z MacOS X i Windows.

Dostępna do ściągnięcia na stronach Google najnowsza wersja Picasy w wersji 3.5 otrzymała kilka użytecznych poprawek. Najciekawsze z nich to identyfikacja twarzy, geotagowanie zdjęć, bardziej rozbudowane funkcje importu zdjęć oraz lepsze tagowanie zdjęć.

możliwość identyfikowania twarzy na zdjęciach to największa zmiana w wersji 3.5

Google wyposażył Picasę w system identyfikacji twarzy na zdjęciach. Teraz wystarczy wpisać imię danej osoby na zdjęciu i program sam wyszuka tę osobę na innych - również grupowych - fotografiach. Dodatkowo nowa Picasa umożliwia załadowanie tagów z imionami z Picasa Web Album, gdzie identyfikacja twarzy została wdrożona już wcześniej.

Kolejną ciekawą nową funkcją, o której warto wspomnieć jest geotagowanie zdjęć za pomocą Google Maps. Większość programów do katalogowania zdjęć potrafi jedynie wykorzystać współrzędne geograficzne zapisane w nagłówkach zdjęć przez aparat. Jednak nadal rzadko który aparat oferuje taką funkcję. Picasa 3.5 umożliwia nam wskazanie na mapie, gdzie dane zdjęcie zostało zrobione i program automatycznie zapisuje współrzędne w nagłówku EXIF pliku zdjęciowego.

Nowa wersja Picasy jest już dostępna bezpłatnie do ściągnięcia ze stron Google w wersjach na Maca i Windows. Niestety w momencie pisania tego artykułu nie była jeszcze dostępna wersja polskojęzyczna

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)