PhotoTrackr Mini - miniaturowy lokalizator

Skoro aparatów z wbudowanym odbiornikiem GPS przybywa tak powoli, warto rozejrzeć się wśród zewnętrznych akcesoriów geotagujących. Najnowsze urządzenie tego typu to PhotoTrackr Mini.
PhotoTrackr Mini to niewielki, przypominający pamięć typu "pendrive" odbiornik GPS, który geotaguje zdjęcia na zasadzie synchronizacji czasu z aparatem. Po ustawieniu zegara w aparacie wystarczy mieć PhotoTrackra Mini ze sobą podczas fotografowania, a później zgrać ze sobą dane zapisane w cyfrówce z danymi urządzenia. Aplikacja dołączana przez producenta współpracuje z serwisami Google Maps i Google Earth oraz z serwisami do przechowywania i prezentowania zdjęć - Flickr, Picasa Web Album oraz SmugMug.

PhotoTrackr Mini na jednej baterii może działać 17 godzin bez przerwy. Wykorzystywany chipset to Skytraq. Jak wspominaliśmy na wstępie jest to urządzenie wyjątkowo małe - mierzy zaledwie 77,5 x 28 x 17,8 mm i waży 15 gramów. Opisywany odbiornik ma kosztować 69 dolarów.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1