PhotoTrackr Mini - miniaturowy lokalizator

0

Autor: Michal Grzegorczyk

26 Październik 2009
Artykuł na: minutę
Skoro aparatów z wbudowanym odbiornikiem GPS przybywa tak powoli, warto rozejrzeć się wśród zewnętrznych akcesoriów geotagujących. Najnowsze urządzenie tego typu to PhotoTrackr Mini.

PhotoTrackr Mini to niewielki, przypominający pamięć typu "pendrive" odbiornik GPS, który geotaguje zdjęcia na zasadzie synchronizacji czasu z aparatem. Po ustawieniu zegara w aparacie wystarczy mieć PhotoTrackra Mini ze sobą podczas fotografowania, a później zgrać ze sobą dane zapisane w cyfrówce z danymi urządzenia. Aplikacja dołączana przez producenta współpracuje z serwisami Google Maps i Google Earth oraz z serwisami do przechowywania i prezentowania zdjęć - Flickr, Picasa Web Album oraz SmugMug.

PhotoTrackr Mini na jednej baterii może działać 17 godzin bez przerwy. Wykorzystywany chipset to Skytraq. Jak wspominaliśmy na wstępie jest to urządzenie wyjątkowo małe - mierzy zaledwie 77,5 x 28 x 17,8 mm i waży 15 gramów. Opisywany odbiornik ma kosztować 69 dolarów

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
2
1
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Szukasz wysokiej jakości oświetlacza, który zmieścisz w kieszeni? Poznaj lampy Nanlite.
0
0
Jesienna promocja Irix - filtry prostokątnę do 19% taniej i Protector gratis
Jesienna promocja Irix - filtry prostokątnę do 19% taniej i Protector gratis
Jesień to jedna z najlepszych pór na fotografię krajobrazową. W ramach najnowszej promocji Irix, specjalistyczne filtry, które pozwolą wam robić ją lepiej, kupicie ze...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)