PhotoTrackr Mini - miniaturowy lokalizator

Skoro aparatów z wbudowanym odbiornikiem GPS przybywa tak powoli, warto rozejrzeć się wśród zewnętrznych akcesoriów geotagujących. Najnowsze urządzenie tego typu to PhotoTrackr Mini.
PhotoTrackr Mini to niewielki, przypominający pamięć typu "pendrive" odbiornik GPS, który geotaguje zdjęcia na zasadzie synchronizacji czasu z aparatem. Po ustawieniu zegara w aparacie wystarczy mieć PhotoTrackra Mini ze sobą podczas fotografowania, a później zgrać ze sobą dane zapisane w cyfrówce z danymi urządzenia. Aplikacja dołączana przez producenta współpracuje z serwisami Google Maps i Google Earth oraz z serwisami do przechowywania i prezentowania zdjęć - Flickr, Picasa Web Album oraz SmugMug.

PhotoTrackr Mini na jednej baterii może działać 17 godzin bez przerwy. Wykorzystywany chipset to Skytraq. Jak wspominaliśmy na wstępie jest to urządzenie wyjątkowo małe - mierzy zaledwie 77,5 x 28 x 17,8 mm i waży 15 gramów. Opisywany odbiornik ma kosztować 69 dolarów.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12