Apple Aperture 3

Autor: Michal Grzegorczyk

9 Luty 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Firma Apple poinformowała o wyprodukowaniu trzeciej wersji programu Aperture. W nowej wywoływarce RAW-ów pojawiły się funkcje znane z popularnego iPhoto: Faces i Places oraz nowe narzędzie usprawniające obróbkę zdjęć.

W nowej wersji wywoływarki plików RAW firmy Apple - Aperture 3 - pojawiło się w sumie ponad 200 nowych funkcji. Na pierwszy plan wysuwają się te znane z popularnego iPhoto. Dzięki funkcji {ITL|Faces aplikacja "uczy się" rozpoznawać osoby widoczne na fotografiach i po dodaniu nowej partii zdjęć sama sugeruje kto na nich widnieje. Funkcja Places wykorzystuje informacje z odbiorników GPS umieszczanych w niektórych aparatach oraz umożliwia dodawanie takich danych do zdjęć z aparatów, które GPS-ów nie mają. Obydwie funkcje zostały bardzo dobrze przyjęte w iPhoto - dzięki nim katalogowanie i przeglądanie dużego zbioru fotografii stało się znacznie łatwiejsze.

Wśród nowych funkcji wyróżnia się też zestaw zdefiniowanych ustawień (jednym kliknięciem można osiągnąć jeden z efektów, np. zdjęcie w sepii czy czarno-białe, i później je dopracować) oraz narzędzie Brushes z mechanizmem rozpoznawania krawędzi, które służy do łatwego wprowadzania korekt na fragmentach zdjęcia. W nowym Aperture pojawiła się też ciekawa funkcja tworzenia pokazów slajdów - z możliwością łączenia zdjęć, muzyki i filmów HD.

Wszystkie nowe funkcje zostały opisane na stronie Apple.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)