Apple Aperture 3

Autor: Michal Grzegorczyk

9 Luty 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Firma Apple poinformowała o wyprodukowaniu trzeciej wersji programu Aperture. W nowej wywoływarce RAW-ów pojawiły się funkcje znane z popularnego iPhoto: Faces i Places oraz nowe narzędzie usprawniające obróbkę zdjęć.

W nowej wersji wywoływarki plików RAW firmy Apple - Aperture 3 - pojawiło się w sumie ponad 200 nowych funkcji. Na pierwszy plan wysuwają się te znane z popularnego iPhoto. Dzięki funkcji {ITL|Faces aplikacja "uczy się" rozpoznawać osoby widoczne na fotografiach i po dodaniu nowej partii zdjęć sama sugeruje kto na nich widnieje. Funkcja Places wykorzystuje informacje z odbiorników GPS umieszczanych w niektórych aparatach oraz umożliwia dodawanie takich danych do zdjęć z aparatów, które GPS-ów nie mają. Obydwie funkcje zostały bardzo dobrze przyjęte w iPhoto - dzięki nim katalogowanie i przeglądanie dużego zbioru fotografii stało się znacznie łatwiejsze.

Wśród nowych funkcji wyróżnia się też zestaw zdefiniowanych ustawień (jednym kliknięciem można osiągnąć jeden z efektów, np. zdjęcie w sepii czy czarno-białe, i później je dopracować) oraz narzędzie Brushes z mechanizmem rozpoznawania krawędzi, które służy do łatwego wprowadzania korekt na fragmentach zdjęcia. W nowym Aperture pojawiła się też ciekawa funkcja tworzenia pokazów slajdów - z możliwością łączenia zdjęć, muzyki i filmów HD.

Wszystkie nowe funkcje zostały opisane na stronie Apple.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman, producent jednych z najlepszych filmów czarno-białych, prezentuje swój pierwszy materiał kolorowy. Film Phoenix 200 charakteryzuje się dużym kontrastem, mocno nasyconymi...
6
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
To bezprzewodowa wytwornica dymu oferująca imponującą wydajność. Lensgo Smoke B z powodzeniem sprawdzi się wśród osób robiących zdjęcia, nagrywających filmy lub koordynujących występy sceniczne...
16
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox rozbudowuje katalog stylizowanych lamp błyskowych o nowych model Lux Cadet. Nowy flash oferuje oryginalną budowę i specyfikację skrojoną na potrzeby hobbystów.
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)