Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon WFT-E2 II i WFT-E4 II - transmitery bezprzewodowe

0

Autor: Michal Grzegorczyk

20 Październik 2009
Artykuł na: 6-9 minut
Oprócz nowej profesjonalnej lustrzanki Canon zaprezentował też przydatne zawodowcom akcesoria. Chodzi o dwa nowe bezprzewodowe transmitery plików: WFT-E2 II do EOS-a 1D Mark IV i WFT-E4 II do EOS-a 5D Mark II.
Canon WFT-E2 II na aparacie EOS 1D Mark IV

Transmitery Canon WFT-E2 II i WFT-E4 II pozwalają na łatwy i szybki transfer plików z aparatu do komputera, sterowanie lustrzanką z poziomu komputera i sterowanie grupą korpusów za pomocą jednego "nadrzędnego". Urządzenia są zgodne ze standardami bezprzewodowymi 802.11b i g oraz z 802.11a, wykorzystywanym między innymi podczas dużych imprez sportowych. Do transmiterów można też wpinać urządzenia przewodowe - odbiorniki GPS, dyski zewnętrzne itp.

Canon WFT-E4 II

W momencie wejścia do sprzedaży transmiterów (grudzień) na stronie Canona pojawią się aktualizacje oprogramowania wewnętrznego do aparatów 5D Mark II (do WFT-E4 II), EOS-1D Mark III i EOS-1Ds Mark III (do WFT-E2 II). Poniżej prezentujemy informację prasową Canona:

Canon oferuje udoskonaloną bezprzewodową kontrolę nad lustrzankami z najnowszej serii EOS-1D oraz modelem EOS 5D Mark II

Londyn, 20 października 2009 -
Canon ogłasza dziś premierę dwóch nowych bezprzewodowych transmiterów plików. Zapewnią one większą kontrolę nad ustawieniami aparatu, zwiększą wydajność i elastyczność pracy profesjonalnych fotografów korzystających zarówno z sieci przewodowych, jak i bezprzewodowych.

Transmiter WFT-E2 II stworzony do współpracy z nową lustrzanką EOS-1D MARK IV oraz transmiter WFT-E4 II stworzony do współpracy z nagradzanym modelem EOS 5D Mark II pozwalają bezpiecznie przenosić pliki obrazowe na komputer lub serwer, zdalnie sterować ustawieniami oraz połączyć się z urządzeniami działającymi w sieci Wi-Fi, aby przeglądać zdjęcia bezpośrednio z aparatu.

Bezpieczny transfer plików obrazowych

Transfer zdjęć z aparatu na komputer, zewnętrzny dysk twardy lub serwer FTP jest teraz prostszy i bezpieczniejszy. Zarówno WFT-E2 II jak i WFT-E4 II wspierają bardzo bezpieczne uwierzytelnianie WPA2-PSK oraz szyfrowanie AES w sieciach bezprzewodowych. Szyfrowanie IPsec zabezpieczające osobisty adres IP jest standardem w sieciach przewodowych i bezprzewodowych.

Fotografowanie zdalne

Transmitery WFT-E2 II i WFT-E4 II umożliwiają zdalną komunikację z aparatami różnymi metodami. Korzystając z dołączonego oprogramowania EOS Utility można dokonać szeregu ustawień w aparacie za pomocą połączenia sieciowego. EOS Utility pozwala na zdalne pilotowanie aparatów EOS i zdalne wykonywanie zdjęć, co docenią fotografowie studyjni, którym zależy na dokonaniu precyzyjnych ustawień ręcznych oraz przeglądaniu zdjęć na dużym ekranie od razu po ich wykonaniu. Zdalne sterowanie docenią także fotografowie sportowi wykorzystujący złożone instalacje składające się z kilku aparatów.

Serwer WFT korzysta z przeglądarek internetowych obsługujących Java, zapewniając więcej możliwości zmiany ustawień takich jak ISO, ostrość, wartość przysłony i czas naświetlania z poziomu komputera lub urządzenia przenośnego takiego jak PDA czy smartphone. Umożliwia to kontrolę ustawień aparatu będąc w ruchu oraz w sytuacjach, kiedy przenoszenie komputera byłoby nieporęczne. Wygodę i elastyczność zapewnia opcja zdalnego zarządzania jednym aparatem nawet na trzech komputerach lub urządzeniach mobilnych.

Dwa nowe transmitery wynoszą zdalne fotografowanie na wyższy poziom. Można bezprzewodowo połączyć nawet 10 aparatów podrzędnych z jednostką nadrzędną oddaloną o 100 m. Aparat nadrzędny zwolni spust migawki aparatów podrzędnych, co pozwoli fotografującym sport lub dziką przyrodę wykonać ujęcia obiektu pod różnymi kątami.

Łączność

Transmitery WFT-E2 II i WFT-E4 II oferują protokół WPS lub alternatywnie program pomagający w podłączeniu aparatu do sieci będącej w zasięgu. Transmitery WFT-E2 II i WFT-E4 II są zgodne ze standardami bezprzewodowymi 802.11b i g oraz z bardziej stabilnym standardem 802.11a używanym podczas wielkich wydarzeń sportowych takich jak Olimpiada. Nowe transmitery posiadają ponadto zintegrowany port Ethernet LAN do szybkiej łączności przewodowej.

Port USB i funkcja hosta pozwoli pracować z różnymi akcesoriami, w tym z kluczem sprzętowym Bluetooth do łączności bezprzewodowej z GPS, co umożliwi geotagowanie zdjęć. Inne opcje to bezpośrednia łączność z urządzeniem GPS zgodnym z USB lub z zewnętrznym dyskiem twardym, który pomieści dodatkowe zdjęcia.

Dostępność

WFT-E2 II i WFT-E4 II będą dostępne w sprzedaży od grudnia 2009 roku. W momencie premiery na stronie Canon Europe dostępna będzie aktualizacja oprogramowania sprzętowego lustrzanek 5D Mark II (do WFT-E4 II), EOS-1D Mark III i EOS-1Ds Mark III (do WFT-E2 II).

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowe statywy i oświetlenie dla vlogerów w ofercie Fotopro
Nowe statywy i oświetlenie dla vlogerów w ofercie Fotopro
Alien Pod, vlogger Mini, zestaw L3 i statyw Trident - na polskim rynku pojawiły się nowe akcesoria Fotopro, stworzone z myślą o vlogerach. Wśród nich znajdziemy m.in....
0
0
Godox UL150 - bezgłośna lampa o dużej mocy wchodzi na rynek
Godox UL150 - bezgłośna lampa o dużej mocy wchodzi na rynek
Cisza na planie! Godox wprowadza na polski rynek bezgłośną lampę światła ciągłego LED UL150 o mocy 150 W.
3
0
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Powiązane artykuły