SanDisk Desk Drive - biurkowe SSD o pojemności 8 TB

Autor: Maciej Luśtyk

8 Maj 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Sandisk prezentuje najbardziej pojemny dysk biurkowy w swojej ofercie. Dysk Drive oferuje od 4 do 8 TB pamięci i szybkie transfery, a co najważniejsze jest naprawdę mały.

W czasach gdy wiele osób traktuje laptopy jak stacje robocze, praca na dyskach zewnętrznych stałą się już codziennością. Zwykle jednak musimy wybierać: albo kompaktowe i szybkie dyski SSD ale o przeciętnej wydajności, albo pojemne, ale duże i wolne dyski HDD. Sandisk próbuje pogodzić te dwa światy prezentując dysk biurkowy Sandisk Desk Drive.

Duża przestrzeń na małej przestrzeni

SanDisk Desk Drive ma wielkość portmonetki i oferuje od 4 do 8 TB pamięci, co przełoży się na około milion zdjęć JPEG i 480 godzin materiału w jakości Full HD - wystarczająco by zbudować naprawdę pokaźną bibliotekę zdjęć i pozwolić na wygodną pracę nad rozbudowanymi projektami wideo.

Jeżeli chodzi o prędkość transferu, nie osiągamy tu takich wyników jak przy najszybszych dyskach Thunderbolt, ale 1000 MB/s to i tak wystarczająco, by zapewnić swobodną i płynna prace z dużymi partiami materiału.

Szkoda jedynie, że dysk nie obsługuje zasilania przez USB-C, a zamiast tego wymaga podłączenia osobnego kabla z zasilaczem. To jednak standard w przypadku dysków biurkowych o większej pojemności.

Co ciekawe, już w przyszłym roku firma planuje zaktualizować serię o model 16 TB.

Cena i dostępność

Dyski SanDisk Desk Drive dostępne są już do kupienia w sklepie Wester Digital i u autoryzowanych partnerów w cenach 1888 zł (wersja 4 TB) i 3487 zł (wersja 8 TB).

Więcej informacji znajdziecie na stronie westerndigital.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Na polski rynek trafiają nowe kable marki TetherTools. Ofertę po raz pierwszy wzbogacają modele z dwoma łamanymi końcówkami, a także 9-metrowy kabel USB-C z podwójnym wzmacniaczem...
5
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Next77, polski dystrybutor marki Quadralite, ogłasza wprowadzenie nowej lampy LED - Quadralite SVL-800S. To pierwsza lampa LED ze zintegrowanym snootem optycznym, która wzbogaca serię...
6
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Quadralite startuje z kolejną promocją na oświetlenie LED. Kompaktowe lampy z serii SVL przez cały najbliższy miesiąc kupicie z 20-procentowym rabatem.
1
Powiązane artykuły