Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W

Autor: Maciej Luśtyk

17 Kwiecień 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Zhiyun robi to kolejny raz. Po modelach X100 i X60 przyszedł czas na światło większego kalibru (choć tylko w przenośni). Lampa Molus G300 oferuje diodę o mocy 300W, będąc jednocześnie aż nieprzyzwoicie kompaktową.

Trudno powiedzieć, jak Zhiyun to robi, ale serię lamp Molus można już śmiało określić mianem rewolucyjnej. Nigdy wcześniej nie otrzymywaliśmy bowiem urządzeń o takich mocach, w tak niewielkich obudowach. O ile w przypadku modeli X60 i X100 było to po prostu imponujące, to już w przypadku nowego modelu Molus G300 wydaje się naprawdę niewiarygodne.

Chińczycy zawstydzają konkurencję. Molus G300 jest 3/4 mniejszy od większości podobnych lamp

Zhiyun Molus G300 ma tylko 84 mm długości i waży 1,56 kg, co czyni ją o około 75% mniejszą od konkurencyjnych lamp o podobnej mocy. To oczywiście zasługa autorskiego systemu chłodzenia DynaVort, ale i tak aż trudno uwierzyć, że producent tak mocno jest w stanie przeskoczyć całą konkurencję. Imponuje to tym bardziej, że choć standardowo lampa oferuje moc 300 W, mamy też dostęp do trybu Max Extreme, w którym lampa wyemituje światło o natężeniu charakterystycznym dla lamp 500-watowych.

Jeżeli chodzi o samą diodę, otrzymujemy wysokie współczynniki CRI (≥95) i TLCI (≥97) oraz możliwość regulacji temperatury barwowej w zakresie 2700-6500 K. Największe natężenie światła (15500 lux w odległości 1 m bez reflektora) otrzymamy przy temperaturze 5500 K. W przypadku używania reflektora wartości te wzrosną odpowiednio do 61000 lux i 72600 lux (w trybie Max). Mamy więc do czynienia z naprawdę mocnym światłem.

Oprócz tego, lampa Zhiyun Molus G300 ma do zaoferowania mocowanie Bowens, system bezprzewodowego sterowania z poziomu aplikacji, uchwyt na parasolkę oraz funkcję efektów specjalnych, gdzie znajdziemy 14 zaprogramowamych trybów świecenia, jak stroboskop, symulację migoczącego światła ognia lub telewizora czy też opcję synchronizacji światła z muzyką.

Cena i dostępność

Zhiyun Molus G300 debiutuje w cenie 650 euro, czyli około 2800 zł. Dokładnej polskiej ceny jeszcze nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie hiyun-tech.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Zhiyun Molus B - duża wydajność w przystępnych cenach
Zhiyun Molus B - duża wydajność w przystępnych cenach
Zhiyun prezentuje nową linię lamp światła ciągłego LED Molus B-Series. Nie są tak rekordowo kompaktowe, jak te z serii G (chociaż i tak są malutkie), zamiast tego stawiają jednak na...
0
Nowy Microsoft Surface Laptop ma być szybszy od Maca. I jest przystępnie wyceniony
Nowy Microsoft Surface Laptop ma być szybszy od Maca. I jest przystępnie wyceniony
Microsoft pokazał najnowsza generację notebooków z serii Surface. Nowe laptopy bazują na procesorach Qualcomm Snapdragon X i mają zapewniać większa wydajność od komputerów z...
8
Skorzystaj z promocji Calibrite: wzorce ColorChecker z kartą SanDisk 64GB Extreme PRO SD gratis
Skorzystaj z promocji Calibrite: wzorce ColorChecker z kartą SanDisk 64GB Extreme PRO SD gratis
Calibrite, lider w produkcji kalibratorów i wzorników, wystartował z nową atrakcyjną promocją. Przy zakupie wybranych wzorców ColorChecker otrzymamy w prezencie kartę SanDisk 64GB Extreme PRO...
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)