Samsung Viewfinity S9 - konkurencja dla Apple Studio Display w końcu trafia rynek

Autor: Maciej Luśtyk

17 Lipiec 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Flagowy, profesjonalny monitor graficzny Samsunga już niebawem trafi do sprzedaży. 10-bitowy panel Viewfinity S9 w rozmiarze 27” oferuje rozdzielczość 5K, 99-procentowe krycie gamutu DCI-P3, dobrą reprodukcję barw i wygodną kalibrację przy pomocy smartfona. Do tego może pochwalić się atrakcyjnym designem.

O profesjonalnym monitorze Samsung Viewfinity S9, który miałby być konkurencją dla flagowego Apple Studio Display usłyszeliśmy na początku stycznia bieżącego roku. Teraz wreszcie debiutuje on na rynku, a my możemy zobaczyć go w pełnej klasie i poznać jego cenę.

Samsung Viewfinity S9 ma wszystko do wymagającej pracy z obrazem

Samsung ViewFinity S9 5K będzie miał do zaoferowania 27-calowy ekran IPS o rozdzielczości 5,120 x 2,880 px, który kryje 99% przestrzenie DCI-P3 i oferuje dobry współczynnik reprodukcji barw Delta E2. Producent co prawda nie informuje czy jest to matryca 10-bitowa, ale w tej klasie monitora nie powinno być inaczej. Urządzenie wspiera ma standard HDR600 i oferują maksymalną jasność na poziomie 600 nitów. Oferuje też funkcję pivot (obracanie do pionu).

Do tego otrzymujemy preferowany przez wielu matowy ekran i doczepianą kamerkę internetową 4K SlimFit (w zestawie). Kamerę SlimFit można ustawić odpowiednio do kąta nachylenia monitora, a funkcja automatycznego kadrowania zapewnia widoczność użytkownika w kadrze, nawet po zmianie pozycji.

Wsród oferowanych złącz znajdziemy wejścia Mini DisplayPortThunderbolt 4 i 3x USB-C. W przypadku portu Thunderbolt 4 otrzymujemy też opcję ładowania z mocą aż 90W (czyli możemy zasilać m.in. 16-calowego Macbooka Pro).

Z Viewfinity 9 nie będzie ci potrzebny kolorymetr. Kalibracji dokonasz przy pomocy smartfona

Oprócz tego, nowy monitor Samsunga może pochwalić się autorskim silnikiem Color Calibration Engine który pozwala na kalibrowanie monitora przy pomocy smartfona z dedykowaną aplikacją SmartThings. W aplikacji SmartThings istnieje opcja wyboru kalibracji w trybie podstawowym w celu szybkiego i łatwego wyregulowania balansu bieli, a także ustawień gamma. Tryb zaawansowany z kolei pozwala na pełną kontrolę nad temperaturą barw, luminancją, przestrzenią kolorów i ustawieniami gamma, a wszystkie wprowadzone korekcje jesteśmy w stanie wyświetlić w formie wygodnego raportu.

… a po zakończonej pracy zamienisz w go w telewizor

Co ciekawe, Viewfinity S9 posłuży także za telewizor, dzięki funkcji Smart TV. Natychmiastowy dostęp do popularnych aplikacji streamingowych i programów bez konieczności korzystania z oddzielnego komputera, wbudowane głośniki z funkcją Adaptive Sound+ (która automatycznie dostosowuje się do poziomu hałasu otoczenia) oraz pilot zdalnego sterowania mają sprawiać, że będzie to monitor idealny zarówno do użytkowania podczas pracy, jak i czasu wolnego.

Cena i dostępność

Monitor Samsung Viewfinity S9 trafi na rynek w sierpniu, w cenie 1599 dolarów, czyli ok. 6300 zł. Oficjalna polska cena będzie zapewne nieco wyższa, ale raczej na pewno nie przekroczy pułapu 8000 zł, które obecnie musimy wydać na Apple Studio Display (bez podstawki).

Więcej informacji o monitorach graficznych Samsunga znajdziecie na stronie samsung.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
Czy w temacie kieszonkowych lamp LED można powiedzieć coś nowego? Hobolite udowadnia, że tak i prezentuje model Iris, który pozwala na znacznie bardziej kreatywną zabawę niż większość...
2
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
W ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Światła, marka Quadralite ogłasza specjalną promocję, która rozświetli Twoje profesjonalne i osobiste projekty! Do 20 maja wszystkie lampy z...
5
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Dystrybutor akcesoriów fotograficznych Foto7 informuje o promocji na wybrany asortyment marek Manfrotto i JOBY. Kultowe statywy, plecaki i zestawy wideo zostały przecenione nawet o...
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)