Fujfilm 400 - nowy kolorowy film w „przystępnej” cenie

Autor: Maciej Luśtyk

17 Kwiecień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Fujifilm wypuszcza na rynek nowy film, który prawdopodobnie zastąpi materiał Superia X-Tra 400. To typowy materiał amatorski i wygląda na to, że w odróżnieniu od niektórych pozycji zachowa też amatorską cenę.

W kwestii filmów analogowych Fujifilm lubi zadziwiać. Raz kasuje całe partie ciekawych produktów, tłumacząc się niedoborem surowców, innym razem wypuszcza na rynek nowe wersje znanych materiałów. Tym razem firma wprowadza do sprzedaży nowy film kolorowy nazwany po prostu Fujifilm 400.

Tańszy odpowiednik Superii. Czy gorszy?

Zanim zaczniemy się cieszyć, należy wziąć pod uwagę, że prawdopodobnie zastąpi on negatyw Superia X-Tra 400, którego opakowania zbiorcze zostały wycofane już jakiś czas temu i który powoli przestaje być już dostępny także w formie pojedynczych rolek. Z dużym prawdopodobieństwem będzie to więc po prostu jego tańszy w produkcji zamiennik, który firma wprowadza ze względów kosztowych.

Jeśli chodzi o same możliwości, Fujifilm 400 opisywany jest jako uniwersalny materiał o dużym zakresie tonalnym, drobnym ziarnie, z wierną reprodukcją kolorów, który nada się do pracy w świetle dziennym i sesjach studyjnych z wykorzystaniem lamp błyskowych. Może być też wołany w zautomatyzowanym procesie C-41, co oznacza, że bez problemu oddamy go do każdego labu.

Czy Fujifilm 400 będzie gorszy od Fujifilm X-Tra 400? A może to po prostu rebranding tego samego materiału? Tego na chwilę obecną nie wiemy. Wiadomo natomiast, że nowy film zadebiutuje w widocznie niższej cenie.

Cena i dostępność

Fujifilm 400 debiutuje w cenie 9,99 dolarów (ok. 42 zł) za rolkę lub 30 dolarów za 3-pak. Dla porównania ostatnie ceny Superii X-tra 400 wynosiły ok. 14 dolarów (ok. 59 zł). Biorąc pod uwagę, że bardzo podobnie film ten jest wyceniony na polskim rynku, możemy spodziewać się, że nowy materiał także u nas będzie widocznie tańszy od swoich alternatyw.

Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy nowy film trafi do międzynarodowej sprzedaży.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony ECM-W3, ECM-W3S i ECM-S1 - nowe mikrofony bezprzewodowe do vlogów i streamów
Sony ECM-W3, ECM-W3S i ECM-S1 - nowe mikrofony bezprzewodowe do vlogów i streamów
Sony prezentuje nowe modele kompaktowych, bezprzewodowych mikrofonów dla twórców wideo. Nowe modele obiecują wysoką jakość, wygodę pracy i współpracują z cyfrową stopką aparatów...
7
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft prezentuje swój najnowszy flagowy laptop. Wyposażony w najnowsze, bazujące na hybrydowej architekturze procesory Intela 13. generacji, grafikę Nvidia i do 64 GB pamięci RAM...
9
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress Pro-Cinema
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress...
Western Digital zaprezentowało nowości z oferty SanDisk i SanDisk Professional - dwa dyski biurkowe dla wymagających oraz karta pamięci dedykowana profesjonalnym produkcjom wideo.
4
Powiązane artykuły