Moza Mini-P Max - nowa wersja składanego gimbala dla vlogerów. Uniesie nawet pełną klatkę

Autor: Maciej Luśtyk

16 Sierpień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Moza Mini-P Max to niewielki, lekki gimbal do smartfonów, kamer sportowych i bezlusterkowców. W nowej wersji oferuje większy udźwig, lepszą obudowę i jeszcze więcej możliwości.

Gimbal Gudsen Moza Mini-P oferował jeden z najlepszych stosunków jakości do ceny w segmencie uniwersalnych gimbali, będąc niejako pomostem pomiędzy stabilizatorami do smartfonów a większymi gimbalami do profesjonalnej pracy. Jego uaktualniona wersja - Moza Mini-P Max, znacznie zbliża go do tych drugich, pozostając jednocześnie w pułapie cenowym w zasięgu amatorów.

Moza Mini-P otrzymuje funkcjonalność profesjonalnych gimbali

Główne nowości to wzmocniona, metalowa konstrukcja ramion, większy udźwig (do 1 kg), osobne  fizyczne blokady każdego z 3 ramion, ułatwiające odpowiednie wyważenie gimbala, a także znacznie większe możliwości w zakresie kontroli pracy.

W modelu Mini-P mogliśmy blokować tylko oś Pan. W przypadku Mini-P Max podczas rejestracji możemy blokować wszystkie 3 osie (Pan, Roll i Tilt), co wzorem bardziej zaawansowanych gimbali pozwoli nam tworzyć bardziej wymagające ujęcia. Oprócz tego, otrzymujemy tez tryb FPV, opcję tworzenia timelapsów, tryb incepcji (ruch wokół osi optycznej obiektywu) oraz funkcję Dolly Zoom (w przypadku kompatybilnych aparatów).

To wszystko w kompaktowej, składanej konstrukcji, którą bez problemu włożymy nawet do niewielkiego plecaka czy torby (210 x 165 x 90 cm po złożeniu) i która pozwoli nam na całodniową  (do 20 godzin) pracę z szeroką gamą urządzeń - od smartfonów aż po pełnoklatkowe bezlusterkowce w lekkimi obiektywami.

Cena i dostępność

Gimbal Moza Mini-P na polskim rynku wyceniony został na 999 zł.

Gimbal jest kompatybilny (obsługa spustu migawki i autofokusu) z aparatami:

  • Sony A7 IV, A7 III, A7R III, A7 II, A7R II, A7S, A7, A6600, A6500, A6400, A6300, A6100, A5100, RX100 III-VII, RX0 II, RX0, WX700, WX500, HX90, HX990
  • Canon EOS RP, EOS M6 Mark II, EOS M6, EOS M5, EOS 200D Mark II
  • Fujifilm X-A7, X-T3, X-T2

Więcej informacji znajdziecie na stronie gudsen.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Irix Matte Box IQ – magnetyczne wrota dla filmowców
Irix Matte Box IQ – magnetyczne wrota dla filmowców
Matte Box IQ to narzędzie, które pozwoli w łatwy sposób kontrolować odblaski światła podczas filmowania oraz swobodnie stosować magnetyczne filtry Irix  
1
Power Station Newell Samra 500 - jeszcze więcej energii w plenerze
Power Station Newell Samra 500 - jeszcze więcej energii w plenerze
Nowa stacja zasilająca marki Newell to aż 532 Wh w poręcznym rozmiarze. Samra 500 to idealne rozwiązanie na długie wędrówki samochodem lub kamperem albo na sytuacje awaryjne.
1
Macbook Pro i Mac Mini z procesorami M2 Pro i M2 Max - do 96 GB pamięci RAM
Macbook Pro i Mac Mini z procesorami M2 Pro i M2 Max - do 96 GB pamięci RAM
Układy M2 Pro i M2 Max, które oferują m.in. kolejno do 32 i 96 GB pamięci operacyjnej oraz lepszą optymalizację poboru mocy stały się bazą dla najnowszej generacji...
1
Powiązane artykuły