Gudsen Moza Air 2S - lepsza bateria, więcej mocowań i unikalne pokrętło funkcyjne

Autor: Maciej Luśtyk

11 Maj 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Gudsen prezentuje aktualizację swojego najbardziej zaawansowanego gimbala. Choć większość możliwości pozostaje taka sama jak wcześniej, model Moza Air 2S oferuje bardziej zaawansowaną konstrukcję, która pozwoli na jeszcze więcej.

Pokazany w 2018 roku gimbal Moza Air 2 to nadal jeden z najlepszych stabilizatorów w zakresie stosunku ceny do oferowanych możliwości. Teraz firma wypuszcza zaktualizowaną wersję Moza Air 2S, która mimo nieco niefortunnej nazwy (identycznie nazywa się nowy dron DJI), ma w rękawie kilka asów, które mogą sprawić, że filmowanie stanie się jeszcze wygodniejsze.

Moza Air 2S to stawia przede wszystkim na większy komfort pracy z gimbalem i nowe opcje mocowania akcesoriów

Główne możliwości modelu Moza Air 2S pozostają właściwie identyczne, jak w przypadku standardowej wersji Air 2. Gimbal uniesie sprzęt o maksymalnej wadze 4,2 kg i oferuje wszelkie znane nam udogodnienia, m.in. w postaci trybu FPV, Sport, Incepcji, możliwości sterowania ruchami gimbala za pomocą smartfona i wykorzystania go do śledzenia obiektów czy też opcji automatycznej kalibracji i możliwości podpięcia systemów follow focus. To gimbal z górnej półki, który w zakresie funkcjonalności zdobywa wszystkie bazy.

Najważniejsze nowości dotyczą tutaj akumulatora, łączności i mechanizmu pokrętła. Przede wszystkim nowa bateria pozwoli teraz na aż 20 godzin ciągłej pracy (16 godzin w modelu Air 2), a jej naładowanie do pełna zajmie raptem 2 godziny (5 godzin w przypadku modelu Air 2). Mamy też opcję doładowywania gimbala za pomocą powerbanku.

Dodatkowo otrzymujemy dużo więcej możliwości podpięcia dodatkowych akcesoriów. Otrzymujemy m.in. port Arri Rosseta, zimną stopkę i mocowanie M4, co pomoże nam podczepić dodatkowe akcesoria w postaci mikrofonów czy rekorderów, ale też łatwiej zamocować gimbal na wysięgnikach, steadicamach czy mocowaniach samochodowych.

Nowe pokrętło sprawi, że poczujesz się jak podczas wędkowania, ale wbrew pozorom to bardzo dobry pomysł

Najbardziej egzotyczną nowością jest pokrętło funkcyjne zaktualizowane o korbkę, która sprawi, że będziemy mogli posługiwać się nim na zasadzie wędkarskiego kołowrotka. Z początku pomysł ten może wydawać się postrzelony, ale wygląda na to, że producentowi chodziło przede wszystkim o zwiększenie precyzji i płynności panningów, wykonywanych przy pomocy gimbala, w czym akurat tego typu rozwiązanie może okazać się bardzo pomocne, gdyż w żadnym momencie nie będziemy musieli przerywać ruchu.

Na koniec warto wspomnieć o nowym systemie szybkiego, niezależnego blokowania każdej osi na czas transportu czy balansowania, które znamy z konstrukcji innych producentów, czy chociażby z lżejszego modelu Moza AirCross 2.

Cena i dostępność

Gimbal Moza Air 2S debiutuje w bardzo atrakcyjnej cenie 499 dolarów (ok. 1870 zł) za podstawowy zestaw bez moduł iFocus M do sterowania ostrością przy użyciu manualnych, lub niekompatybilnych szkieł.

Dokładnej polskiej ceny ani dostępności na razie jeszcze nie znamy, ale prawdopodobnie należy spodziewać się pułapu cenowego w zakresie 2200-2500 zł.

Więcej informacji o nowym gimbalu znajdziecie na stronie gudsen.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)