Gudsen Moza Mini-P - kompaktowy gimbal dla vlogerów, który uniesie nawet pełną klatkę

1

Autor: Maciej Luśtyk

12 Maj 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Najnowszy gimbal Gudsen ma okazać się idealnym rozwiązaniem dla vlogerów. Jest kompaktowy, nie brak mu możliwości i pozwoli na pracę z właściwie dowolnymi urządzeniami - od smartfonów i kamer sportowych, aż po najnowsze pełnoklatkowe bezlusterkowce.

Trend zmniejszania uniwersalnych gimbali widzimy wśród producentów sprzętu już od pewnego czasu, nowa propozycja firmy Gudsen stawi jednak na twórców mniejszego kalibru, dzięki czemu będzie jedną z najbardziej kompaktowych konstrukcji o takich możliwościach.

Jeden wystarczy. Producent stawia na uniwersalność, by sprostać oczekiwaniom większości średnio-zaawansowanych filmujących

Gudsen Moza Mini-P wygląda niepozornie, ale jest w stanie unieść sprzęt o wadze nawet 900 g, co oznacza, że bez większego problemu podepniemy do niego nawet pełnoklatkowy bezlusterkowiec (z odpowiednio lekkim obiektywem). Gimbal oferuje zresztą oficjalne wsparcie w zakresie komunikacji z takimi aparatami jak Sony A7, A7R i A7S czy Canon EOS RP.

Mimo niewielkich rozmiarów, stabilizatorowi nie brakuje możliwości. Oprócz standardowych trybów pracy (Pan, Tilt, i Lock), otrzymujemy też tryb sportowy, do realizacji dynamicznych ujęć, opcję selfie, która pozwoli na na nagrywanie siebie czy też popularny ostatnio tryb incepcji, gdzie kamera obraca się wokół osi optycznej obiektywu. Ponadto gimbal możemy podłączyć do wspieranych modeli aparatów i z poziomu rękojeści sterować wyzwalaniem migawki czy ustawieniami ostrości.

Sam gimbal jest naprawdę niewielki (198 x 166 x 102 mm po złożeniu) i stosunkowo lekki (694 g), ale najlepsze wrażenie robi pojemna bateria (2000 mAh), która według producenta wystarczyć ma na 20 godzin ciągłej pracy.

Wszystko to sprawia, że Gudsen Moza Mini-P jawi się jako idealne, uniwersalne rozwiązanie dla vlogerów. Czy rzeczywiście takim się okażę? O tym przekonamy się gdy pojawią się pierwsze testy. Póki co producent nie udostępnia zbyt wiele ujęć nagranych gimbalem.

Cena i dostępność

Tak czy inaczej, siłą gimbala będzie jego cena. Model Mini-P wyceniony został na 199 dolarów (około 850 zł). I nawet jeśli cena na naszym rynku będzie nieco wyższa powinien on zwrócić uwagę wielu osób.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem gudsen.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony Airpeak S1 oficjalnie zaprezentowany - droższy od DJI Matrice, ale czy lepszy?
Sony Airpeak S1 oficjalnie zaprezentowany - droższy od DJI Matrice, ale czy lepszy?
Sony pokazało wreszcie w pełnej krasie swojego pierwszego drona, który będąc kierowanym do zaawansowanych filmowców ma być przy okazji najmniejszym dronem mogącym...
0
0
Nowy polski sklep internetowy Godox. Do 13 czerwca 7% zniżki
Nowy polski sklep internetowy Godox. Do 13 czerwca 7% zniżki
Godox zaktualizował sklep internetowy, żeby zakupy były wygodniejsze i szybsze. Towar wysyłany jest z magazynów w Polsce, a do połowy czerwca 2021 możemy liczyć na...
0
0
Huawei MateView - monitor 4K HDR do pracy z filmem, fotografią i grafiką. Ma ciekawe funkcje łączności
Huawei MateView - monitor 4K HDR do pracy z filmem, fotografią i grafiką. Ma ciekawe funkcje...
Huawei zaprezentował pierwsze monitory klasy premium. W śród nich model MateView, który oprócz niezłej specyfikacji oferuje możliwość synchronizacji ze smartfonami i...
0
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)