Gudsen Moza Mini-P - kompaktowy gimbal dla vlogerów, który uniesie nawet pełną klatkę

0

Autor: Maciej Luśtyk

12 Maj 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Najnowszy gimbal Gudsen ma okazać się idealnym rozwiązaniem dla vlogerów. Jest kompaktowy, nie brak mu możliwości i pozwoli na pracę z właściwie dowolnymi urządzeniami - od smartfonów i kamer sportowych, aż po najnowsze pełnoklatkowe bezlusterkowce.

Trend zmniejszania uniwersalnych gimbali widzimy wśród producentów sprzętu już od pewnego czasu, nowa propozycja firmy Gudsen stawi jednak na twórców mniejszego kalibru, dzięki czemu będzie jedną z najbardziej kompaktowych konstrukcji o takich możliwościach.

Jeden wystarczy. Producent stawia na uniwersalność, by sprostać oczekiwaniom większości średnio-zaawansowanych filmujących

Gudsen Moza Mini-P wygląda niepozornie, ale jest w stanie unieść sprzęt o wadze nawet 900 g, co oznacza, że bez większego problemu podepniemy do niego nawet pełnoklatkowy bezlusterkowiec (z odpowiednio lekkim obiektywem). Gimbal oferuje zresztą oficjalne wsparcie w zakresie komunikacji z takimi aparatami jak Sony A7, A7R i A7S czy Canon EOS RP.

Mimo niewielkich rozmiarów, stabilizatorowi nie brakuje możliwości. Oprócz standardowych trybów pracy (Pan, Tilt, i Lock), otrzymujemy też tryb sportowy, do realizacji dynamicznych ujęć, opcję selfie, która pozwoli na na nagrywanie siebie czy też popularny ostatnio tryb incepcji, gdzie kamera obraca się wokół osi optycznej obiektywu. Ponadto gimbal możemy podłączyć do wspieranych modeli aparatów i z poziomu rękojeści sterować wyzwalaniem migawki czy ustawieniami ostrości.

Sam gimbal jest naprawdę niewielki (198 x 166 x 102 mm po złożeniu) i stosunkowo lekki (694 g), ale najlepsze wrażenie robi pojemna bateria (2000 mAh), która według producenta wystarczyć ma na 20 godzin ciągłej pracy.

Wszystko to sprawia, że Gudsen Moza Mini-P jawi się jako idealne, uniwersalne rozwiązanie dla vlogerów. Czy rzeczywiście takim się okażę? O tym przekonamy się gdy pojawią się pierwsze testy. Póki co producent nie udostępnia zbyt wiele ujęć nagranych gimbalem.

Cena i dostępność

Tak czy inaczej, siłą gimbala będzie jego cena. Model Mini-P wyceniony został na 199 dolarów (około 850 zł). I nawet jeśli cena na naszym rynku będzie nieco wyższa powinien on zwrócić uwagę wielu osób.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem gudsen.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Trzecia generacja serii Lowepro Fastpack i Slingshot - mniejsze, lżejsze i bardziej odporne plecaki typu 50/50
Trzecia generacja serii Lowepro Fastpack i Slingshot - mniejsze, lżejsze i bardziej odporne...
Serie Lowepro Fastpack i Slingshot to świetnie propozycje na jednodniowy wypad w plener ze sprzętem fotograficznym. Teraz są jeszcze lżejsze i bardziej kompaktowe, a...
6
0
Fujifilm EF-60 i EF-W1 - nowa lampa błyskowa i radiowy system wyzwalania do aparatów systemów X i GFX
Fujifilm EF-60 i EF-W1 - nowa lampa błyskowa i radiowy system wyzwalania do aparatów systemów X i...
Aparaty Fujifilm X i GFX otrzymują nowy reporterski flash i bezprzewodowy system sterowania. Co ciekawe, wygląda na to, że w tym celu firma zawiązała współpracę z...
0
0
Lampy Quadralite VideoLED od teraz z nowymi, doskonalszymi diodami
Lampy Quadralite VideoLED od teraz z nowymi, doskonalszymi diodami
Popularne modele niedrogich lamp światła ciągłego Quadralite VideoLED 600 i VideoLED 1000 mogą pochwalić się nowymi, lepszymi parametrami.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)