Zone Imaging 510 Pyro - superwydajny wywoływacz nowej generacji

Autor: Maciej Luśtyk

7 Czerwiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Superdrobne ziarno, niezwykła wydajność, skład przyjazny środowisku i 6-letnia data przydatności. Zone Imaging 510 Pyro to nowoczesny wywoływacz, który sprawić ma, że na dobre zrezygnujemy ze starych rozwiązań.

Zone Imaging to młoda brytyjska firma zajmująca się produkcją fotochemii. Niedawno producent zaprezentował swój najnowszy produkt 510 Pyro, czyli superwydajny wywoływacz typy pyro, który dzięki swoim właściwościom zapewniać ma wyjątkową ostrość, rekordowo drobne ziarno i duży zakres dynamiczny, a dodatkowo dawać możliwie najlepsze rezultaty zarówno pod tworzenie odbitek, jak i skanowanie.

To wszystko w wyjątkowo małym opakowaniu. Według producenta 1 butelka o pojemności 100 ml wystarczy na wywołanie około 100 filmów, a sama chemia nie tracić ma swoich właściwości przez 6 lat przechowywania. Oprócz tego w produkcji tego wywoływacza miała nie być wykorzystana silnie toksyczna chemia charakterystyczna dla wywoływaczy typu pyro.

Poniżej kilka zdjęć przykładowych, z filmów wywołanych przy pomocy Pyro 510.

W przypadku tego wywoływacza nie zaleca się jedynie stosowania kwaśnych przerywaczy i utrwalaczy, które mogą wypłukiwać maskę wywoływacza pyro.

Cena i dostępność

Wywoływacz Zone Imaging 510 Pyro jest dostępny do kupienia w cenie 25,50 funtów (około 135 zł) za pośrednictwem strony producenta.

Pełną specyfikację wywoływacza i listę zalecanych utrwalaczy znajdziecie na stronie zoneimaging-photochemicals.co.uk.

Źródło: kosmofoto.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Benro Theta - pierwsze samopoziomujące się statywy. Mają też światłomierz i system zdalnego sterowania aparatem
Benro Theta - pierwsze samopoziomujące się statywy. Mają też światłomierz i system zdalnego...
Czy tak fundamentalne i proste akcesorium jak statyw potrzebuje innowacji? Trójnogi z serii Benro Theta to pomysł na nowoczesne, inteligentne statywy, które dzięki...
7
Irix Matte Box IQ – magnetyczne wrota dla filmowców
Irix Matte Box IQ – magnetyczne wrota dla filmowców
Matte Box IQ to narzędzie, które pozwoli w łatwy sposób kontrolować odblaski światła podczas filmowania oraz swobodnie stosować magnetyczne filtry Irix  
11
Power Station Newell Samra 500 - jeszcze więcej energii w plenerze
Power Station Newell Samra 500 - jeszcze więcej energii w plenerze
Nowa stacja zasilająca marki Newell to aż 532 Wh w poręcznym rozmiarze. Samra 500 to idealne rozwiązanie na długie wędrówki samochodem lub kamperem albo na sytuacje awaryjne.
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)