Zone Imaging 510 Pyro - superwydajny wywoływacz nowej generacji

Autor: Maciej Luśtyk

7 Czerwiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Superdrobne ziarno, niezwykła wydajność, skład przyjazny środowisku i 6-letnia data przydatności. Zone Imaging 510 Pyro to nowoczesny wywoływacz, który sprawić ma, że na dobre zrezygnujemy ze starych rozwiązań.

Zone Imaging to młoda brytyjska firma zajmująca się produkcją fotochemii. Niedawno producent zaprezentował swój najnowszy produkt 510 Pyro, czyli superwydajny wywoływacz typy pyro, który dzięki swoim właściwościom zapewniać ma wyjątkową ostrość, rekordowo drobne ziarno i duży zakres dynamiczny, a dodatkowo dawać możliwie najlepsze rezultaty zarówno pod tworzenie odbitek, jak i skanowanie.

To wszystko w wyjątkowo małym opakowaniu. Według producenta 1 butelka o pojemności 100 ml wystarczy na wywołanie około 100 filmów, a sama chemia nie tracić ma swoich właściwości przez 6 lat przechowywania. Oprócz tego w produkcji tego wywoływacza miała nie być wykorzystana silnie toksyczna chemia charakterystyczna dla wywoływaczy typu pyro.

Poniżej kilka zdjęć przykładowych, z filmów wywołanych przy pomocy Pyro 510.

W przypadku tego wywoływacza nie zaleca się jedynie stosowania kwaśnych przerywaczy i utrwalaczy, które mogą wypłukiwać maskę wywoływacza pyro.

Cena i dostępność

Wywoływacz Zone Imaging 510 Pyro jest dostępny do kupienia w cenie 25,50 funtów (około 135 zł) za pośrednictwem strony producenta.

Pełną specyfikację wywoływacza i listę zalecanych utrwalaczy znajdziecie na stronie zoneimaging-photochemicals.co.uk.

Źródło: kosmofoto.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox R200 - zamień lampę AD200 w ring flash
Godox R200 - zamień lampę AD200 w ring flash
Godox prezentuje nowe akcesorium, które zamieni lampy AD200 i AD200 Pro w lampę typu ring flash. To lżejsza alternatywa dla samodzielnej lampy AR400.
4
BenQ PD2705U i PD3205U - nowe monitory graficzne 4K z 99% pokryciem sRGB i certyfikatem Pantone
BenQ PD2705U i PD3205U - nowe monitory graficzne 4K z 99% pokryciem sRGB i certyfikatem Pantone
Nowe monitory BenQ oferują rozdzielczość 4K na dużych 27- i 32-calowych matrycach, zachowując przystępną cenę i oferując szereg funkcji dodatkowych.
4
Profoto Connect Pro - nowy, rozbudowany wyzwalacza lamp systemu AirX
Profoto Connect Pro - nowy, rozbudowany wyzwalacza lamp systemu AirX
„Profoto Connect Pro to więcej niż pilot. To centralny układ nerwowy każdej sesji gdyż to przez niego wszystko przepływa” - pisze producent o nowym, wielofunkcyjnym...
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)