Zone Imaging 510 Pyro - superwydajny wywoływacz nowej generacji

Autor: Maciej Luśtyk

7 Czerwiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Superdrobne ziarno, niezwykła wydajność, skład przyjazny środowisku i 6-letnia data przydatności. Zone Imaging 510 Pyro to nowoczesny wywoływacz, który sprawić ma, że na dobre zrezygnujemy ze starych rozwiązań.

Zone Imaging to młoda brytyjska firma zajmująca się produkcją fotochemii. Niedawno producent zaprezentował swój najnowszy produkt 510 Pyro, czyli superwydajny wywoływacz typy pyro, który dzięki swoim właściwościom zapewniać ma wyjątkową ostrość, rekordowo drobne ziarno i duży zakres dynamiczny, a dodatkowo dawać możliwie najlepsze rezultaty zarówno pod tworzenie odbitek, jak i skanowanie.

To wszystko w wyjątkowo małym opakowaniu. Według producenta 1 butelka o pojemności 100 ml wystarczy na wywołanie około 100 filmów, a sama chemia nie tracić ma swoich właściwości przez 6 lat przechowywania. Oprócz tego w produkcji tego wywoływacza miała nie być wykorzystana silnie toksyczna chemia charakterystyczna dla wywoływaczy typu pyro.

Poniżej kilka zdjęć przykładowych, z filmów wywołanych przy pomocy Pyro 510.

W przypadku tego wywoływacza nie zaleca się jedynie stosowania kwaśnych przerywaczy i utrwalaczy, które mogą wypłukiwać maskę wywoływacza pyro.

Cena i dostępność

Wywoływacz Zone Imaging 510 Pyro jest dostępny do kupienia w cenie 25,50 funtów (około 135 zł) za pośrednictwem strony producenta.

Pełną specyfikację wywoływacza i listę zalecanych utrwalaczy znajdziecie na stronie zoneimaging-photochemicals.co.uk.

Źródło: kosmofoto.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox SL150R i SL300R - nowe kreatywne głowice LED RGBW w dobrej cenie
Godox SL150R i SL300R - nowe kreatywne głowice LED RGBW w dobrej cenie
Godox prezentuje nowe lampy światła ciągłego o zastosowań foto i wideo. Modele SL150R i SL300R oferują rozbudowaną funkcjonalność i dobrą moc w przystępnej cenie.
5
Peak Design Camera Cube V2 - nowa linia insertów do plecaków i toreb fotograficznych
Peak Design Camera Cube V2 - nowa linia insertów do plecaków i toreb fotograficznych
Wkłady Camera Cube to jedne z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych produktów Peak Design. Teraz powstała ich nowa, ulepszona wersja, czyli Camera Cube V2!
8
Irix wprowadza na rynek adapter filtrowy Irix Edge dla obiektywu 21 mm f/1.4
Irix wprowadza na rynek adapter filtrowy Irix Edge dla obiektywu 21 mm f/1.4
Irix opracował adapter filtrowy do obiektywu 21 mm f/1.4, który umożliwi korzystanie z wkręcanych filtrów 105 mm. Będzie oferowany za darmo.
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)