Zone Imaging 510 Pyro - superwydajny wywoływacz nowej generacji

Autor: Maciej Luśtyk

7 Czerwiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Superdrobne ziarno, niezwykła wydajność, skład przyjazny środowisku i 6-letnia data przydatności. Zone Imaging 510 Pyro to nowoczesny wywoływacz, który sprawić ma, że na dobre zrezygnujemy ze starych rozwiązań.

Zone Imaging to młoda brytyjska firma zajmująca się produkcją fotochemii. Niedawno producent zaprezentował swój najnowszy produkt 510 Pyro, czyli superwydajny wywoływacz typy pyro, który dzięki swoim właściwościom zapewniać ma wyjątkową ostrość, rekordowo drobne ziarno i duży zakres dynamiczny, a dodatkowo dawać możliwie najlepsze rezultaty zarówno pod tworzenie odbitek, jak i skanowanie.

To wszystko w wyjątkowo małym opakowaniu. Według producenta 1 butelka o pojemności 100 ml wystarczy na wywołanie około 100 filmów, a sama chemia nie tracić ma swoich właściwości przez 6 lat przechowywania. Oprócz tego w produkcji tego wywoływacza miała nie być wykorzystana silnie toksyczna chemia charakterystyczna dla wywoływaczy typu pyro.

Poniżej kilka zdjęć przykładowych, z filmów wywołanych przy pomocy Pyro 510.

W przypadku tego wywoływacza nie zaleca się jedynie stosowania kwaśnych przerywaczy i utrwalaczy, które mogą wypłukiwać maskę wywoływacza pyro.

Cena i dostępność

Wywoływacz Zone Imaging 510 Pyro jest dostępny do kupienia w cenie 25,50 funtów (około 135 zł) za pośrednictwem strony producenta.

Pełną specyfikację wywoływacza i listę zalecanych utrwalaczy znajdziecie na stronie zoneimaging-photochemicals.co.uk.

Źródło: kosmofoto.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Next77, polski dystrybutor marki Quadralite, ogłasza wprowadzenie nowej lampy LED - Quadralite SVL-800S. To pierwsza lampa LED ze zintegrowanym snootem optycznym, która wzbogaca serię...
6
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Quadralite startuje z kolejną promocją na oświetlenie LED. Kompaktowe lampy z serii SVL przez cały najbliższy miesiąc kupicie z 20-procentowym rabatem.
1
Ulanzi L23 Pro i Ulanzi LT005 -  poręczne lampy LED do wszechstronnych zastosowań
Ulanzi L23 Pro i Ulanzi LT005 - poręczne lampy LED do wszechstronnych zastosowań
Dwie kompaktowe lampy LED wprowadziła na rynek marka Ulanzi. L23 Pro i LT005 oferują odpowiednio 40 i 60 W mocy oraz mocowanie modyfikatorów Mini Bowens.
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)