GlareOne - nowe lampy światła ciągłego LED na naszym rynku

Autor: Redakcja Fotopolis

7 Wrzesień 2020
Artykuł na: 6-9 minut

W ofercie GlareOne pojawiają się nowe głowice studyjne i plenerowe oraz panele oświetleniowe. Modele LED 600, LED 1500 oraz LED Panel 12 i LED Panel 20 które charakteryzują się uniwersalnością i wygodnymi rozwiązaniami, a przy okazji dostępne są w niewygórowanych cenach.

Sansa Europe Sp. z o.o. wyłączny dystrybutor marki GlareOne informuje o wprowadzeniu do sprzedaży linii lamp światła ciągłego wykorzystującego technologię LED. W ofercie marki pojawiają się dwie lampy studyjne wyposażone w mocowanie Bowens oraz dwa panele i pilot zdalnego sterowania.

GlareOne LED 1500 i LED 600 - do studia lub w plener

Wspólną cechą lamp GlareOne LED 600D oraz LED 1500 jest mocowanie do modyfikatorów światła typu Bowens, które daje możliwość stosowania ich z przeróżnymi akcesoriami takimi jak softboxy, strumienice oraz czasze. Ponadto lampy wyposażone są w mocowanie do parasoli, które jest zintegrowane z uchwytem statywowym. Wszystko to sprawia, że lampy te znajdą szerokie zastosowanie w niemal każdym rodzaju fotografii: od portretowej aż do kulinarnej. Nie mówiąc już o planach filmowych.

GlareOne LED 600D, o mocy 60W wyróżnia się tym, że może być zasilana za pomocą akumulatorów NP-F. Ten standard akumulatorów jest popularny i szeroko stosowany zarówno w środowisku filmowców jak i fotografów. Zasilanie akumulatorowe daje ogromne możliwości w zakresie wykorzystywania lampy nie tylko w profesjonalnym studiu fotograficznym, ale też poza nim. Lampa oferuje też wysoki współczynnik reprodukcji kolorów CRI >96.

GlareOne LED 1500 jest z kolei lampą o bardzo dużej mocy. Zastosowano w niej źródło światła o maksymalnej mocy aż 150 W, co daje ekwiwalent lampy halogenowej o mocy 1500 W. Lampa może też pochwalić się CRI >95. Dzięki temu ,lampa ta może znaleźć swoje miejsce zarówno w studiu fotograficznym jak i filmowym.

Jej obudowa oraz mocowanie statywowe wykonane jest w całości z metalu, co pozwala na duże obciążenie i pracę z takimi akcesoriami jak np. softboxy oktagonalne o średnicy 150 cm. Dzięki wbudowanemu odbiornikowi radiowemu, możliwe jest z kolei zdalne sterowanie mocą światła, co sprawia, że podwieszanie lampy na mocowaniu sufitowym lub ustawianie na wysokich statywach nie komplikuje pracy.

GlareOne LED Panel 12/20 BiColor - do filmu i fotografii

Druga linia produktów wchodzących na rynek to panele LED, które dostępne będą w dwóch wersjach: o mocy 12 i 20 W, ze współczynnikiem CRI >95. Obydwa modele dostarczane są w zestawie z zasilaczami sieciowymi, dzięki czemu można je zastosować zaraz po wyjęciu z pudełka. Ponadto, każdy z nich posiada gniazdo na akumulator NP-F (ten sam typ, co w przypadku lampy GlareOne LED 600D), a to powoduje, że panele mogą pracować zasilane bezprzewodowe. Daje to elastyczność w montażu lamp i pozwala bez przeszkód pracować także trzymając panel w ręku.

Lampy GlareOne LED Panel są panelami typu BiColor, a to oznacza, że jest możliwość zmiany nie tylko mocy oświetlenia, ale także jego temperatury barwowej, Jest to istotne zwłaszcza z punktu widzenia osób, które będą chciały zastosować dodatkowe oświetlenie na planie zdjęciowym poza studiem, gdzie światło zastane niekonieczne jest światłem słonecznym. Panele 12 i 20 posiadają różny zakres regulacji temperatury barwowej i są to odpowiednio przedziały: 2700-6000K i 2700-6500K.

Podstawowa różnica jak istnieje pomiędzy modelami GlareOne LED Panel 12 oraz LED Panel 20 to ich budowa i moc, ponieważ ich wielkość jest niemal identyczna.

GlareOne LED Panel 12 jest lampą, w której zastosowano wbudowany na stałe biały dyfuzor rozpraszający światło, który podświetlany jest krawędziowo usytuowanymi LEDami. Takie rozwiązanie powoduje, że panel jest lekki, bardzo płytki i kompaktowy, ale co najważniejsze, wytwarza niezwykle miękkie światło. Taka charakterystyka powoduje, że w zdecydowanej większości przypadków nie jest konieczne stosowanie żadnych dodatkowych nasadek imitujących softboxy. LED Panel 12 świeci miękko w swojej podstawowej konfiguracji.

GlareOne LED Panel 20 jest wersją o budowie „tradycyjnej” o tych samych rozmiarach, ale znacznie większej mocy. Model ten ma też wbudowane wrota, które pozwalają lepiej kontrolować to, w jaki sposób światło rozchodzi się po oświetlonej scenie.

GlareOne LED RC - pilot zdalnego sterowania

Ostatnim produktem, które dopełnia ofertę, jest wcześniej już wspomniany pilot zdalnego sterowanie GlareOne LED RC. Jest to niezwykle przydatne i poręczne urządzenie, które zmieści się w każdym plecaku czy nawet kieszeni. Można go mieć zawsze przy sobie i gdy zachodzi potrzeba regulacji mocy lamp lub temperatury barwowej światła wytwarzanego przez panele, pilot będzie pod ręką i pozwoli na wprowadzenie zmian w sposób szybki i sprawny.

Cena i dostępność

Lampy GlareOne dostępne są w sprzedaży od 1 września 2020 roku, w cenach 199 zł (GlareOne LED Panel 12 BiColor), 369 zł (GlareOne LED Panel 20 BiColor), 699 zł (GlareOne LED 600D) i 1399 zł (GlareOne LED 1500). Pilot zdalnego sterowania dostępny jest w cenie 69 zł.

Wszystkie akcesoria objęte są 3-letnią gwarancją producenta.

Więcej informacji, a także listę sklepów, w których można kupić lampy producenta znajdziecie na stronie glareone.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Seria "crossbody" od producenta toreb i plecaków dla fotografów to nowoczesne rozwiązanie dla tych, którzy szukają mobilnego centrum organizacji rzeczy osobistych. Saszetki Wandrd X1 to...
2
Comica CVM-VM30 - bezprzewodowy mikrofon typu shotgun
Comica CVM-VM30 - bezprzewodowy mikrofon typu shotgun
Comica VM30 to nowoczesny bezprzewodowy mikrofon bezprzewodowy, który sprawdzi się zarówno jako rejestrator nakamerowy, jak i wygodne rozwiązanie do rejestracji wywiadów, streamów czy...
6
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i kamer Sony E
Sony PDT-FP1 - Portable Data Transmitter do szybkiego przesyłania zdjęć i filmów z aparatów i...
Sony wprowadza urządzenie, które może okazać się zbawieniem w pracy fotoreporterów, dziennikarzy wideo i fotografów sportowych. Nadajnik PDT-FP1 pozwoli łatwo selekcjonować i wysyłać...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)