Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI

Autor: Redakcja Fotopolis

21 Październik 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Szukasz wysokiej jakości oświetlacza, który zmieścisz w kieszeni? Poznaj lampy Nanlite.

Oświetlaczy LED na rynku nie brakuje, niełatwo jednak znaleźć rozwiązanie, które oferuje wysokiej jakości światło, a jednocześnie jest kompaktowe i stosunkowo niedrogie. Taka właśnie chce być lampa Nanlite LitoLite 5C. Czy rzeczywiście tak jest? Lampa zwraca uwagą swoją kompaktowością, kieszonkową konstrukcją i swobodną regulacją temperatury barwowej w zakresie  temperatury barwowej. Co więcej lampa jest dostarczana razem z dyfuzorem, aby szybko zmiękczyć światło na potrzeby różnych sesji.

LitoLite 5C oferuje świetną reprodukcję koloru, ale trzeba pamiętać, że pod względem mocy nie zastąpi dużej lampy

Lampa LitoLite 5C charakteryzująca się CRI wynoszącym średnio 95 i TLCI na średnim poziomie 97 zapewnia profesjonalne odwzorowanie kolorów i możliwość skorzystania z rozszerzonego zakresu temperatury barwowej (2700 K–7500 K) w połączeniu z zaawansowaną regulacją zieleni/magenty w trybie CCT. Do wyboru mamy więc ponad 36 000 statycznych kolorów światła w trybie HSI.

Należy jednak pamiętać, że nie jest to lampa o bardzo dużej mocy. Wg producenta maksymalne natężenie to ok. 7480 luksów, ale mierzone w odległości raptem 0,3 m. Do tego będzie to wynik uzyskiwany tylko przy określonej temperaturze barwowowej (7500K). Lampa dobrze sprawdzi się więc do doświetlania portretów, zdjęć produktowych czy ciaśniejszych kadrów, ale raczej nie należy nastawiać się, że posłuży nam do oświetlenia szerszych planów.

Piętnaście zaprogramowanych efektów, czyli filmowe tricki w zasięgu ręki

Piętnaście wbudowanych efektów praktycznych, w tym pętla odcieni, pętla CCT, pętla INT, błysk CCT, błysk HUE, puls CCT, puls HUE, burza, samochód policyjny, telewizja, paparazzi, świeca/ogień, dyskoteka, słaba żarówka, fajerwerki, wybuch i spawanie. Wszystkie efekty zaprojektowano po to, by skrócić czas potrzebny na tworzenie skomplikowanych scenariuszy świetlnych.

Światło zawsze i wszędzie

Wbudowany akumulator umożliwia korzystanie z oprawy w dowolnej lokalizacji niezależnie od dostępności źródeł zasilania. Akumulator może pracować nawet 90 minut przy maksymalnej jasności i wytrzymuje do 19,5 godziny przy jasności na poziomie 10%. Dzięki magnetycznej obudowie i mocowaniu 1/4"–20 umieszczonemu w podstawie modelu 5C możesz zamocować tę oprawę praktycznie wszędzie.

Aktualizacje oprogramowania układowego i sterowanie przez aplikację

Port USB typu C służy do ładowania i przyszłej aktualizacji oprogramowania układowego. Lampa LitoLite 5C ma również wbudowany interfejs Bluetooth, dzięki któremu można sterować oprawą zdalnie poprzez aplikację. (funkcja Bluetooth będzie dostępna w naszej nowej aplikacji, która zostanie udostępniona pod koniec tego roku lub na początku przyszłego).

Cena i dostępność

Lampa dostępna jest w sprzedaży w cenie 429 zł.

Specyfikacja:

  • Kompaktowe wymiary (108 x 22 x 60 mm)
  • Moc znamionowa: 7 W
  • CRI: średnio 95 TLCI: średnio 97
  • 15 konfigurowalnych efektów
  • Wbudowany akumulator zapewniający nawet 90 min pracy przy 100% intensywności
  • Regulowana temperatura barwowa (2700–7500 K)
  • Wbudowane magnesy

Więcej informacji znajdziecie na stronie nanlite.com.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Od teraz 40 miesięcy gwarancji na produkty Newell
Od teraz 40 miesięcy gwarancji na produkty Newell
Znany producent zamienników baterii, lamp i rozwiązań z obszaru zasilania wydłuża gwarancję serwisową do 40 miesięcy. To prawie 3,5 roku.
1
Panel okrągły, prostokątny i pierścieniowy -  Newell prezentuje nowe lampy LED
Panel okrągły, prostokątny i pierścieniowy - Newell prezentuje nowe lampy LED
Cztery nowe lampy LED wprowadza do sprzedaży firma Newell. Okrągła Air Artha XL, prostokątna i cienka RGB Vividha Max oraz pierścieniowe modele RL w dwóch rozmiarach to propozycje dla szerokiego...
5
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne
Marumi Magnetic Slim to nowa linia filtrów, która radykalnie upraszcza ich montaż i szybką wymianę. Jak zwykle w przypadku japońskiego producenta, robi to w świetnej...
2
Powiązane artykuły