GlareOne Vega 400 - niedroga głowica studyjna z bezprzewodowym sterownikiem

Autor: Redakcja Fotopolis

11 Marzec 2021
Artykuł na: 6-9 minut

W ofercie GlareOne pojawia się pierwsza lampa błyskowa, która może pochwalić się ciekawą mocą 400 Ws, światłem pilotującym LED, bezprzewodowym sterownikiem i atrakcyjną ceną.

Materiał partnera

GlareOne VEGA 400 to kompaktowa, błyskowa lampa studyjna o mocy 400Ws wyposażona w światło pilotujące LED, mocowanie modyfikatorów światła typu Bowens oraz wbudowane radiowe sterowanie.

Lampa została zaprojektowana z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Wszystkie elementy wykonano z najwyższej klasy materiałów mając na uwadze jej trwałość, wydajność i wszechstronność zastosowania. Lampa wyposażona jest w lekką, kompaktową i wytrzymałą obudowę dzięki czemu jest łatwa w transporcie. Zastosowano w niej nowoczesne rozwiązanie w postaci światła pilotującego wykorzystującego układ LED, który jest mniejszy, trwalszy, i co bardzo istotne, bezpieczniejszy od szeroko stosowanych żarówek halogenowych.

Funkcje GlareOne VEGA 400

Wysoka wydajność

Maksymalna moc lampy to 400Ws (J) i jest to poziom gwarantujący komfortową pracę w bardzo szerokiej gamie tematów jakie fotograf może podjąć w studiu fotograficznym. Lampa świetnie nada się nie tylko do wykonywania portretów, ale może też służyć do zdjęć martwej natury czy fotografii produktowej. Dzięki aktywnemu chłodzeniu oraz nowoczesnej konstrukcji szybkość ładowania na pełnej mocy błysku wynosi niespełna 1 sekundę.

Wszechstronność

Zakres regulacji energii błysku wynosi aż 6 stopni przysłony. Oznacza to, że podczas wykonywania ujęć portretowych z płytką głębią ostrości, możliwe jest ustawienie małej mocy błysku, a gdy zachodzi taka potrzeba, lampa będzie w stanie wygenerować tak dużo światła aby możliwe było korzystanie z mocno zamkniętych przysłon dla uzyskania dużej głębi ostrości.

Radiowe sterowanie

Vega 400 jest wyposażona w odbiornik, który komunikuje się z nadajnikiem GlareOne Flash RC (sprzedawany oddzielnie). Dzięki temu, możliwe jest zdalne ustawienie energii błysku bez konieczności podchodzenia do lampy, co bardzo ułatwia i usprawnia pracę w studiu.

Światło pilotujące LED

Lampa posiada światło pilotujące wykorzystujące układ LED o maksymalnej mocy 15W, które może pracować w trybie proporcjonalnym do energii błysku jaką nastawimy, ale może też być na stałe włączone na pełną moc, lub też wyłączone.

Prostota obsługi

Tylny panel wyposażony jest w czytelny, podświetlany ekran LCD, który wyświetla najważniejsze parametry pracy a samo sterowanie jest intuicyjne i bardzo proste do opanowania. Zmiana ustawień energii błysku czy też trybu pracy światła pilotującego odbywa się za pomocą pokrętła oraz jedynie dwóch przycisków. To wszystko sprawia, że bardzo szybko można się nauczyć obsługi lampy.

Modyfikatory światła

Vega 400 jest wyposażona w mocowanie typu Bowens, które pozwala na zastosowanie niezwykle szerokiej gamy akcesoriów służących do modyfikowania światła. Można korzystać z softboxów o różnych rozmiarach i kształtach, czasz, strumienic, wrót i nasadek typu Beauty-dish. Ponadto dzięki zintegrowanemu z uchwytem statywowym mocowaniu, Vega 400 może być także stosowana z parasolami.

Kompaktowość

Obudowa wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego dzięki czemu Vega 400 charakteryzuje się niewielką masą własną. Ponadto nowoczesny projekt oraz zastosowanie oświetlenia pilotującego opartego o technologię LED pozwoliło na zamknięcie podzespołów w korpusie o niewielkich rozmiarach. Niska waga i małe rozmiary powodują, że lampę można nie tylko wygodnie transportować, ale też łatwo przechowywać.

Cechy GlareOne VEGA 400:

 • Łatwa w użyciu i wszechstronna lampa błyskowa o mocy 400Ws
 • Lekka, niezwykle kompaktowa i łatwa w transporcie
 • Stabilna temperatura barwowa (5500±200K) w całym zakresie regulacji energii błysku
 • Możliwość zmiany mocy w zakresie 6 stopni przysłony (1/1~1/32)
 • Bardzo krótki czas ładowania - jedynie 0,9 s na pełnej mocy
 • Posiada światło pilotujące LED o mocy 15 W (ekwiwalent ok. 150 W lampy halogenowej)
 • Wyposażona w mocowanie modyfikatorów światła typu Bowens
 • Wbudowany odbiornik radiowy kompatybilny z wyzwalaczem GlareOne Flash RC (dostępny oddzielnie)
 • Może być przypisana do jednej z 16 grup lamp w 32 kanałach komunikacji
 • Wyposażona w fotocelę oraz standardowe gniazdo synchronizacyjne 3.5 mm
 • Wydajny system aktywnego chłodzenia oraz bezpiecznik temperaturowy
 • Zintegrowany w mocowanie statywowe uchwyt do parasolek
 • Ergonomicznie zaprojektowany uchwyt umożliwiający regulację kąta nachylenia
 • Dostarczana w zestawie z przewodem zasilającym, pokrywą ochronną i instrukcją obsługi 

GlareOne Flash RC

Do bezprzewodowej obsługi lamp VEGA 400 służy radiowy sterownik GlareOne Flash RC, który umożliwia zdalne sterowanie mocą oraz synchronizację błysku z migawką aparatu.

GlareOne Flash RC jest kompatybilny z każdym aparatem, włączając w to, zarówno aparaty cyfrowe (lustrzanki i bezlusterkowce) jak i aparaty analogowe. Do komunikacji z lampami nadajnik wykorzystuje częstotliwość radiową 2.4 GHz, która pozwala na szybkie i stabilne przesyłanie informacji, a jego zasięg sięga nawet 300 metrów.

Sterownik jest łatwy w obsłudze i nie wymaga stosowania żadnych adapterów, przewodów czy konieczności wpinania w lampę dodatkowych odbiorników. Umożliwia sterowanie aż 16-ma grupami lamp co pozwala stosować bardzo skomplikowane układy oświetlenia zawierające wiele źródeł światła. Jednocześnie dostęp do 16 kanałów komunikacji daje możliwość uniknięcia zakłóceń ze strony nadajników stosowanych przez innych fotografów pracujących w pobliżu. Flash RC wyróżnia się bardzo małą masą i rozmiarami ale jednocześnie zapewnia wysoki komfort pracy. Wyposażony jest w jasny i czytelny ekran LCD, duże klawisze sterujące oraz automatyczną blokadę stopki, która podnosi bezpieczeństwo pracy z aparatem.

Cena i dostępność

Lampa VEGA 400 oraz sterownik Flash RC dostępne są w sprzedaży od 1 marca 2021, w cenach 699 zł (VEGA 400) i 129 zł (Flash RC) roku i są objęte 3-letnią gwarancją producenta.

Więcej informacji znajdziecie na stronie glareone.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Na polski rynek trafiają nowe kable marki TetherTools. Ofertę po raz pierwszy wzbogacają modele z dwoma łamanymi końcówkami, a także 9-metrowy kabel USB-C z podwójnym wzmacniaczem...
5
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Next77, polski dystrybutor marki Quadralite, ogłasza wprowadzenie nowej lampy LED - Quadralite SVL-800S. To pierwsza lampa LED ze zintegrowanym snootem optycznym, która wzbogaca serię...
6
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Quadralite startuje z kolejną promocją na oświetlenie LED. Kompaktowe lampy z serii SVL przez cały najbliższy miesiąc kupicie z 20-procentowym rabatem.
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)