Niektóre karty pamięci Sony mogą uszkodzić nagrywany materiał. Sprawdź czy twoja karta jest wadliwa

1

Autor: Maciej Luśtyk

16 Czerwiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Sony poinformowało, że w przypadku kilku serii kart, m.in. popularnej linii Tough, może dochodzić do błędnego zapisywania plików wideo. Producent oferuje darmowa wymianę.

Karty SD z serii Sony Tough cieszą się popularnością ze względu na swoją monolityczną budowę, a co za tym idzie, także dużo większą wytrzymałość od zwykłych kart, które po czasie lubią pękać i się łamać. Niestety, jak się okazuje, niektóre z nich mogą być obarczone wadą, która może spowodować zepsucie, lub błędne zapisanie materiału.

Trzy wadliwe serie kart

Producent nie zdradza więcej szczegółów na ten temat, ale pokazuje, które dokładnie serie kart mogą być objęte problemem i uruchamia akcję darmowej wymiany dla użytkowników wadliwych nośników.

W sumie problemy z błędami możemy mieć w przypadku 3 serii kart: dwóch dotyczących linii Tough i jednej ze zwykłej linii SF-M.

Jak sprawdzić czy karta jest wadliwa?

Pierwszym krokiem w przypadku każdej z kart jest poszukanie symbolu gwiazdki obok numeru seryjnego na spodzie karty. Jeśli symbol ten znajduje się na naszej karcie, nie musimy się niczego obawiać - nasza karta jest w pełni sprawna.

Jeśli jednak gwiazdki się nie doszukamy, zostaje nam sprawdzenie oznaczeń karty. I tak w przypadku kart SF-M wadliwe będą wyłącznie modele z oznaczeniami „V60, R: 277 MB/s, W: 150 MB/s” na froncie. W przypadku serii Tough SF-M będą to wszystkie modele bez symbolu gwiazdki, a w przypadku serii Tough SF-G będą to karty, których numery seryjne zaczynają się od liter TV.

Oznaczenia wskazujące na wadliwą kartę serii SF-M

Oznaczenia wskazujące na wadliwą kartę serii Tough SF-G

Program darmowej wymiany

W związku z zaistniałą sytuacją, producent uruchamia program darmowej wymiany wadliwych kart, który potrwa od 18 czerwca 2020 roku do 31 marca 2022 roku.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy do programu wymiany kart znajdziecie pod adresem sony.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Irix Edge Traveller Filter Case - nowy, wygodny futerał do filtrów prostokątnych
Irix Edge Traveller Filter Case - nowy, wygodny futerał do filtrów prostokątnych
W ofercie marki Irix pojawił się ciekawy futerał, który według producenta ma być najszybszym w obsłudze futerałem na filtry...
0
0
Trzecia generacja serii Lowepro Fastpack i Slingshot - mniejsze, lżejsze i bardziej odporne plecaki typu 50/50
Trzecia generacja serii Lowepro Fastpack i Slingshot - mniejsze, lżejsze i bardziej odporne...
Serie Lowepro Fastpack i Slingshot to świetnie propozycje na jednodniowy wypad w plener ze sprzętem fotograficznym. Teraz są jeszcze lżejsze i bardziej kompaktowe, a...
6
0
Fujifilm EF-60 i EF-W1 - nowa lampa błyskowa i radiowy system wyzwalania do aparatów systemów X i GFX
Fujifilm EF-60 i EF-W1 - nowa lampa błyskowa i radiowy system wyzwalania do aparatów systemów X i...
Aparaty Fujifilm X i GFX otrzymują nowy reporterski flash i bezprzewodowy system sterowania. Co ciekawe, wygląda na to, że w tym celu firma zawiązała współpracę z...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)