Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Niektóre karty pamięci Sony mogą uszkodzić nagrywany materiał. Sprawdź czy twoja karta jest wadliwa

2

Autor: Maciej Luśtyk

16 Czerwiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Sony poinformowało, że w przypadku kilku serii kart, m.in. popularnej linii Tough, może dochodzić do błędnego zapisywania plików wideo. Producent oferuje darmowa wymianę.

Karty SD z serii Sony Tough cieszą się popularnością ze względu na swoją monolityczną budowę, a co za tym idzie, także dużo większą wytrzymałość od zwykłych kart, które po czasie lubią pękać i się łamać. Niestety, jak się okazuje, niektóre z nich mogą być obarczone wadą, która może spowodować zepsucie, lub błędne zapisanie materiału.

Trzy wadliwe serie kart

Producent nie zdradza więcej szczegółów na ten temat, ale pokazuje, które dokładnie serie kart mogą być objęte problemem i uruchamia akcję darmowej wymiany dla użytkowników wadliwych nośników.

W sumie problemy z błędami możemy mieć w przypadku 3 serii kart: dwóch dotyczących linii Tough i jednej ze zwykłej linii SF-M.

Jak sprawdzić czy karta jest wadliwa?

Pierwszym krokiem w przypadku każdej z kart jest poszukanie symbolu gwiazdki obok numeru seryjnego na spodzie karty. Jeśli symbol ten znajduje się na naszej karcie, nie musimy się niczego obawiać - nasza karta jest w pełni sprawna.

Jeśli jednak gwiazdki się nie doszukamy, zostaje nam sprawdzenie oznaczeń karty. I tak w przypadku kart SF-M wadliwe będą wyłącznie modele z oznaczeniami „V60, R: 277 MB/s, W: 150 MB/s” na froncie. W przypadku serii Tough SF-M będą to wszystkie modele bez symbolu gwiazdki, a w przypadku serii Tough SF-G będą to karty, których numery seryjne zaczynają się od liter TV.

Oznaczenia wskazujące na wadliwą kartę serii SF-M

Oznaczenia wskazujące na wadliwą kartę serii Tough SF-G

Program darmowej wymiany

W związku z zaistniałą sytuacją, producent uruchamia program darmowej wymiany wadliwych kart, który potrwa od 18 czerwca 2020 roku do 31 marca 2022 roku.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy do programu wymiany kart znajdziecie pod adresem sony.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)