Była parasolka, przyszła pora na… daszek. Camera Canopy to nowy pomysł na ochronę sprzętu przed deszczem

Autor: Maciej Luśtyk

8 Luty 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Gdy myśleliśmy, że już żadne akcesorium nie może nas zaskoczyć, pojawia się coś takiego. W dodatku może się rozsuwać, by ochronić także długie zoomy. Dzieło geniuszu czy szaleństwa?

Mogłoby się wydawać, że w kwestii ochrony sprzętu przed deszczem trudno będzie pójść dalej niż producenci “fotograficznej” parasolki Nubrella. Myliliśmy się. Oto Camera Canopy, czyli montowany do stopki aparatu daszek, który uchronić ma nieuszczelnione korpusy i obiektywy przed zachlapaniem.

Rozsuwana konstrukcja ochroni nawet obiektywy 500 mm

Z pozoru wynalazek wydaje się bezużyteczny, z drugiej strony za całym projektem stoi logika. Jak twierdzą twórcy, popularne rozwiązania w postaci plastikowych pokrowców utrudniają obsługę aparatu, a w dodatku są problematyczne w przypadku dłuższych szkieł. Tutaj możemy cieszyć się pełną swobodą obsługi aparatu, a dzięki rozsuwanej konstrukcji, daszek Canopy ochronić ma nawet obiektywy o ogniskowej 500 mm.

Minusy? Jak widać, daszek chroni konstrukcję jedynie od góry, a do tego nie wystaje daleko poza tylny profil aparatu. Prawdopodobnie nie sprawdzi się więc w przypadku zacinającego deszczu. Konstrukcja może być też problemem w wietrzną pogodę. Nietrudno sobie wyobrazić jak dość duża powierzchnia może wpłynąć na próby utrzymania kadru w takich warunkach. Całość jest też stosunkowo ciężka (około 1 kg) i niezbyt wygodna w transporcie. Ale nie grzebmy projektu zawczasu. Z Nubrellą było podobnie, a akcesorium cieszy się względna popularnością (jest nawet dostępne w polskiej dystrybucji).

Cena i dostępność

Daszek Camera Canopy został wyceniony na 80 dolarów (około 300 zł). Do tego trzeba doliczyć też koszty wysyłki z USA. To dosyć sporo jak na kawałek pleksi, ale pocieszeniem jest fakt, że jeżeli produkt nam się nie spodoba, mamy 30 dni na rezygnację z zakupu, a twórcy zwrócą nam pieniądze.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem cameracanopy.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend, uznany producent kart pamięci, czytników oraz dysków SSD, wchodzi na polski rynek. Markę reprezentuje Foto7, firma znana z dystrybucji renomowanych producentów, jak np. Manfrotto czy...
2
AOC Graphic Pro U3 - nowe monitory graficzne na każdą kieszeń
AOC Graphic Pro U3 - nowe monitory graficzne na każdą kieszeń
Niska cena, kalibracja sprzętowa i dobre pokrycie kolorów - marka AOC wprowadza nową serię niedrogich monitorów 4K i QHD kierowanych do twórców fotografii, wideo i grafiki.
5
Godox Lux Master - retro flash na całego
Godox Lux Master - retro flash na całego
Godox prezentuje najnowszą i najbardziej zaawansowaną lampę błyskową ze stylizowanej serii Lux. Wyglądający jak flash z pierwszej połowy XX wieku, model Master łączy klasyczny design z...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)