Pierwsze na świecie przeciwwiatrowe parasolki fotograficzne

Autor: Maciej Luśtyk

26 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Czy kiedykolwiek wiatr przewrócił Wam sprzęt fotograficzny podczas błyskania w plenerze? Nowe parasolki Glow mają być odporne na ten problem.

Zawsze, gdy myślimy, że świecie akcesoriów fotograficznych widzieliśmy już wszystko, pojawia się projekt taki jak ten. Na amerykańskim rynku zadebiutowały nowe parasolki fotograficzne Glow (marka-córka firmy Flashpoint), które jako pierwsze na świecie zapewniać mają ochronę przed wiatrem.

Dzięki nowym parasolkom mamy być spokojni o sprzęt podczas wietrznych dni. Czy jednak zachwycą pod innymi względami?

Wszystko dzięki specjalnej, siatkowej strukturze, która przepuszcza podmuchy wiatru, chroniąc umieszczone na statywach lampy przed przypadkowym przewróceniem się. Za odbicie światła odpowiadają tu małe pasma materiału wykonane z aluminium, dzięki czemu parasolka, pod względem odbitego światła będzie zachowywać się jak standardowy srebrny parasol.

W opisie produktu znajdziemy wzmiankę o tym, że z względu na swoje właściwości reflektor odbija nieco mniej światła niż zwykła parasolka, ale producent nie podaje o ile. Osobne pytanie dotyczy żywotności tego typu rozwiązania. Możemy spodziewać się, że aluminiowa siatka będzie jednak bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo nie wiemy wiatrowi o jakiej sile jest w stanie przeciwstawić się parasolka.

Tak czy inaczej, to bardzo ciekawe rozwiązane, które z pewnością znajdzie swoich amatorów.

Cena i dostępność

Parasolki dostępne są w średnicach od 83 do 165 cm w wariancie płytkim i głębokim, w cenach od 40 do 100 dolarów (ok. 150-400 zł). Na razie nie wiemy czy akcesorium pojawi się kiedyś także na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie adorama.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Peak Design - sprytny system smartfonowych mocowań
Peak Design - sprytny system smartfonowych mocowań
Peak Design, firma znana z produkcji toreb i plecaków fotograficznych, przenosi swoje oryginalne pomysły na rynek smartfonów. Seria Mobile to kompletny system...
7
Microsoft Surface Laptop Studio i Surface Pro 8 - nowe komputery dla twórców
Microsoft Surface Laptop Studio i Surface Pro 8 - nowe komputery dla twórców
Microsoft zaprezentował nową generację urządzeń z serii Surface. Tableto-komputery otrzymały m.in. lepsze ekrany, ale nie decydując się na...
8
Konwertery Zitay CS - podłącz do aparatu dysk SSD zamiast karty pamięci
Konwertery Zitay CS - podłącz do aparatu dysk SSD zamiast karty pamięci
Chciałbyś nagrywać materiał wideo prosto na pojemny dysk SSD? Wystarczy, że użyjesz jednego z adapterów Zitay CS, który zastąpi kartę CFast 2.0 lub CFexpress.
5
Powiązane artykuły