Pierwsze na świecie przeciwwiatrowe parasolki fotograficzne

Autor: Maciej Luśtyk

26 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Czy kiedykolwiek wiatr przewrócił Wam sprzęt fotograficzny podczas błyskania w plenerze? Nowe parasolki Glow mają być odporne na ten problem.

Zawsze, gdy myślimy, że świecie akcesoriów fotograficznych widzieliśmy już wszystko, pojawia się projekt taki jak ten. Na amerykańskim rynku zadebiutowały nowe parasolki fotograficzne Glow (marka-córka firmy Flashpoint), które jako pierwsze na świecie zapewniać mają ochronę przed wiatrem.

Dzięki nowym parasolkom mamy być spokojni o sprzęt podczas wietrznych dni. Czy jednak zachwycą pod innymi względami?

Wszystko dzięki specjalnej, siatkowej strukturze, która przepuszcza podmuchy wiatru, chroniąc umieszczone na statywach lampy przed przypadkowym przewróceniem się. Za odbicie światła odpowiadają tu małe pasma materiału wykonane z aluminium, dzięki czemu parasolka, pod względem odbitego światła będzie zachowywać się jak standardowy srebrny parasol.

W opisie produktu znajdziemy wzmiankę o tym, że z względu na swoje właściwości reflektor odbija nieco mniej światła niż zwykła parasolka, ale producent nie podaje o ile. Osobne pytanie dotyczy żywotności tego typu rozwiązania. Możemy spodziewać się, że aluminiowa siatka będzie jednak bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo nie wiemy wiatrowi o jakiej sile jest w stanie przeciwstawić się parasolka.

Tak czy inaczej, to bardzo ciekawe rozwiązane, które z pewnością znajdzie swoich amatorów.

Cena i dostępność

Parasolki dostępne są w średnicach od 83 do 165 cm w wariancie płytkim i głębokim, w cenach od 40 do 100 dolarów (ok. 150-400 zł). Na razie nie wiemy czy akcesorium pojawi się kiedyś także na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie adorama.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite - 20% zniżki na lampy plenerowe do końca czerwca
Quadralite - 20% zniżki na lampy plenerowe do końca czerwca
Quadralite informuje o promocji dedykowanej miłośnikom fotografii plenerowej! Od 20 do 30 czerwca otrzymamy 20% rabatu na wybrane modele przenośnych lamp i akcesoriów, idealnych do...
3
Godox wprowadza światła do studiów telewizyjnych i zastosowań estradowych
Godox wprowadza światła do studiów telewizyjnych i zastosowań estradowych
Wyposażone w soczewkę fresnela lampy Godox F7-120 i panele Godox P120 oraz P200 to nowe lampy LED skierowane do zastosowań transmisyjnych.
6
Newell LCD-PB-SD - ładowarka, powerbank i czytnik kart w jednym
Newell LCD-PB-SD - ładowarka, powerbank i czytnik kart w jednym
Newell prezentuje kolejne praktyczne akcesorium dla fotografów. Newell LCD-PB-SD to ładowarka pełniąca również rolę czytnika kart SD, a...
5
Powiązane artykuły