Deep Space - nowe paraboliczne parasolki Quadralite

Autor: Redakcja Fotopolis

18 Sierpień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Quadralite wprowadza do sprzedaży nową linię parasoli parabolicznych Deep Space, które dzięki nowej, pogłębionej budowie zapewniają lepiej skontrastowane i bardziej zawężone źródło światła w stosunku do standardowych parasoli.

Oferta parasoli parabolicznych marki Quadralite została rozszerzona o nową linię - Deep Space. Jako pierwszy do sprzedaży trafia parasol o średnicy 130 cm z białą powierzchnią odbijającą.

Quadralite Deep Space 130 biały parasol paraboliczny to parasol o unikalnej budowie i mlecznobiałym wykończeniu powierzchni odbijającej światło. Dzięki nowej, głębszej budowie padające światło jest bardziej ukierunkowane i zawężone w porównaniu do standardowych parasoli. Jest bardzo użytecznym modyfikatorem światła łączącym w sobie zalety zwykłej parasolki oraz dużych softboxów i znajdzie zastosowanie szczególnie podczas sesji portretowych, gdzie potrzebne jest delikatne, mocno rozproszone, miękkie światło.

Wewnętrzna powierzchnia Quadralite Space 130 jest pokryta mlecznobiałym, matowym wykończeniem, które odbija światło, nadając mu delikatny charakter. Ponadto duża powierzchnia parasola, składająca się z 16 elementów powoduje, że fotografowany obiekt będzie oświetlony miękko a cienie będą lekko zarysowane.

Stelaż wykonany z włókna szklanego, składając się z aż 16 ramion powoduje, że materiał jest równomiernie napięty, a parasol utrzymuje swój kształt. W porównaniu do zwykłych parasolek model ten jest głębszy (47 cm), przez co umożliwia większą kontrolę nad padającym światłem. Zastosowanie włókna szklanego gwarantuje też dużą żywotność produktu. Sztyca parasola jest wykonana z metalu i pozwala na łatwy montaż do każdej lampy studyjnej marki Quadralite.

Quadralite Deep Space 130 może być używany zarówno z czaszami, jak i bez nich, co pozwala na wykorzystanie całej powierzchni odbijającej. Zastosowanie czaszy skutkuje zawężeniem strumienia światła i nieznacznym wzrostem kontrastu. Poprzez przesuwanie sztycy w uchwycie lampy można skupiać lub rozszerzać strumień światła padający z parasola na fotografowany obiekt.

Cena i dostępność

Quadralite Deep Space 130 jest sprzedawany w zestawie z pokrowcem ułatwiającym transport parasola i chroniącym go przed zabrudzeniami i uszkodzeniami.

Parasol jest już dostępny w sprzedaży w cenie 225 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie quadralite.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Boundary Supply - nowe plecaki i torby fotograficzne na polskim rynku
Boundary Supply - nowe plecaki i torby fotograficzne na polskim rynku
Focus Nordic informuje o wprowadzeniu do sprzedaży plecaków fotograficznych i toreb marki Boundary - producenta, który łączy funkcjonalność, ciekawy design i przyjazne...
4
Saramonic WM2100 U2 - niedrogi system mikrofonów bezprzewodowych do smartfona i komputera
Saramonic WM2100 U2 - niedrogi system mikrofonów bezprzewodowych do smartfona i komputera
Saramonic wychodzi naprzeciw potrzebom twórców nagrywających wideo głównie smartfonami. Zestaw WM2100 U2 oferuje dwa nadajniki i kompaktowy odbiornik podłączany do...
13
Rode VideoMic Go II - niedrogi mikrofon do filmowania teraz obsłuży także smartfon i komputer
Rode VideoMic Go II - niedrogi mikrofon do filmowania teraz obsłuży także smartfon i komputer
Druga generacja popularnego mikrofonu Rode VideoMic Go otrzymuje konstrukcję zbliżoną do modelu NTG i złącze USB-C, dzięki któremu wygodnie podłączymy go do komputerów...
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)