Nubrella - „nowatorski“ gadżet dla fotografa dotarł także do Polski. Zobacz ile będzie kosztował

5
Michał Chrzanowski
15 Luty 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Pamiętacie Nubrellę - nowoczesną parasolkę, która chroni przed deszczem i wiatrem, zapewniając jednocześnie pełną swobodę ruchu? Teraz to rozwiązanie jest już dostępne w polskiej sprzedaży.

Fotografowanie w deszczu stanowi nie lada wyzwanie zarówno dla sprzętu, jak i samego fotografa. Kto choć raz pracował w trudniejszych warunkach pogodowych ten wie, że przeszkody mogą czaić się na niemal każdym kroku. Ułatwić sobie możemy życie wybierając na przykład specjalny płaszcz lub parasolkę. Niemniej jednak żadne z tych rozwiązań nie zapewni nam pełnej swobody ruchu. I tu z pomocą przychodzi właśnie Nubrella - urządzenie składające się z noszonego na plecach stelaża oraz przymocowanego do niego na stałe parasola.

- Ten rewolucyjny produkt docenią zwłaszcza osoby, których praca lub zamiłowanie wymaga spędzania wielu godzin w terenie. O ile przyjemniejsze jest fotografowanie, jazda na rowerze, czy spacer z psem, kiedy na głowę nie kapie nam deszcz? Nie lubisz tradycyjnych parasoli, które zawsze angażują co najmniej jedną dłoń? Dzięki Nubrelli obie ręce, nawet w największym deszczu, zawsze masz wolne - obiecuje producent.

Nubrella ma spełniać dwie podstawowe funkcje. Przede wszystkim, dzięki obecności wykonanego z wodoodpornego nylonu parasola ma chronić przed deszczem. Dodatkowo, parasol jest na tyle głęboki i odpowiednio wyprofilowany, że powinien zabezpieczyć nas przed wiatrem o prędkości nawet do 60 km/h. Jest to możliwe dzięki solidnej konstrukcji i wytrzymałemu aluminium, z którego wykonany został stelaż. Zastosowane do produkcji parasolki aluminium ma jeszcze jedną zaletę – jest wyjątkowo lekkie. Cała konstrukcja, wraz ze stelażem, waży jedynie 1400 g.

Poza tym Nubrella została zaprojektowana tak, aby w żaden sposób nie obciążać mięśni, stawów czy kręgosłupa. Konstrukcja ma równomiernie rozkładać się na plecach, barkach, ramionach oraz biodrach użytkownika. Co więcej, żadnych kłopotów ma nie sprawiać także obsługa parasolki. Aby ją złożyć, wystarczy równocześnie pociągnąć za dwie znajdujące się po bokach stelaża dźwignie.

Nubrella jest już dostępna w polskiej sprzedaży. Za tę konstrukcję przyjdzie nam zapłacić 289 zł. Po więcej informacji odsyłamy na stronę Foxfoto - oficjalnego dystrybutora marki Nubrella.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
O nowych formatach przywróconego do życia slajdu Kodaka słyszymy już od roku. Nareszcie trafiają na rynek.
29
0
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal 1984, firma założona przez pracowników oryginalnego Tetenala, gdy tamten na początku roku stanął na krawędzi bankructwa zapowiada nowy produkt skierowany do początkujących. Jednorazowa...
14
0
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych. Odświeżona konstrukcja i dwa nowe modele
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych....
Akcesoria Peak Design to zdecydowanie jedne z najlepiej przemyślanych, a przy okazji najlepiej wyglądających toreb i plecaków fotograficznych. Teraz mają być jeszcze...
8
0