Lumu Power 2 - nowe funkcje i trzy warianty cenowe

Autor: Maciej Luśtyk

29 Październik 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

W dzisiejszych czasach ze światłomierzy zdaje się korzystać coraz mniej osób, nadal są one jednak najlepszym sposobem na odpowiednie wyważenie oświetlenia sceny. Nowa generacja urządzenia Lumu zamyka funkcjonalność profesjonalnych światłomierzy z miniaturowej formie.

Od pojawienia się pierwszej generacji światłomierza Lumu mijają 3 lata. W tym czasie wiele się zmieniło. Urządzenie zyskało m.in. możliwość pomiaru światła błyskowego i temperatury barwowej. Najnowsza generacja światłomierza kierowanego do użytkowników iPhone’ów, Lumu Power 2, oferuje z kolei usprawnione czujniki pomiaru i nowe funkcje, a do tego oferowane jest w 3 wariantach cenowych różniących się możliwościami.

Większa funkcjonalność, ale tylko w najdroższej wersji

Główną zmianą w konstrukcji są bardziej wydajne czujniki, które teraz pozwolą na efektywne zmierzenie temperatury barwowej oświetlenia łączącego światło ciągle i błysk oraz na bardziej precyzyjny pomiar każdego z nich osobno. Funkcja pomiaru temperatury barwowej błysku dostępna będzie jednak jedynie w wersji Pro, kosztującej aż 499 dolarów.

Wersja Power nie różni się zanadto możliwościami od wcześniejszej generacji światłomierza i ustępuje wersji Pro tylko nieznacznie. W jej wypadku nie będziemy mogli jedynie zmierzyć wspomnianej już wcześniej temperatury błysku. Wersja Lite ogranicza już jednak nasze możliwości wyłącznie do pomiarów światła odbitego i błysku. Za jej pomocą nie uzyskamy więc informacji na temat barwy światła i jego natężenia wyrażanego luksach. 

To jednak nadal bardzo sprawny światłomierz, działający w zakresie - 4 EV-20 EV, który pozwoli nam na precyzyjne dokonywanie pomiarów w studio i w plenerze. Jak zapewni producent, Lumu może konkurować z profesjonalnymi konstrukcjami, a margines błędu pomiaru oscyluje na granicy 0,1 EV. Do tego otrzymujemy wygodną aplikację, która pozwala na łatwe kalkulowanie długich czasów ekspozycji, przeliczanie czasów przy użyciu filtrów ND czy sporządzanie notatek na temat oświetlenia. Do tego działa ona także bez urządzenia Lumu, wspierając się pomiarami dokonywanymi za pomocą aparatu w smartfonie. W tym wypadku otrzymujemy jednak wyłącznie możliwość punktowego pomiaru światła odbitego.

Cena i dostępność

Lumu Power 2 dostępny jest do kupienia w cenach 499 dolarów (Lumu Power 2 Pro), 399 dolarów (Lumu Power 2) i 249 dolarów (Lumu Power 2 Lite). Na razie nie wiemy kiedy i w jakich cenach pojawi się w sprzedaży w Polsce.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem lu.mu.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wacom Movink - pierwszy ekran piórkowy OLED
Wacom Movink - pierwszy ekran piórkowy OLED
Wacom prezentuje pierwszy tablet graficzny z ekranem OLED, który zarazem jest najcieńszym i najlżejszym tego typu urządzeniem na rynku.
5
 LED Newell Sunny - sprytne oświetlenie dla internetowych twórców
LED Newell Sunny - sprytne oświetlenie dla internetowych twórców
Poręczna i lekka, a przy tym montowana magnetycznie. Newell prezentuje małą lampkę LED Sunny do smartfonów i aparatów.
1
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend, uznany producent kart pamięci, czytników oraz dysków SSD, wchodzi na polski rynek. Markę reprezentuje Foto7, firma znana z dystrybucji renomowanych producentów, jak np. Manfrotto czy...
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)