Lumu Power 2 - nowe funkcje i trzy warianty cenowe

Lumu Power 2 - nowe funkcje i trzy warianty cenowe

W dzisiejszych czasach ze światłomierzy zdaje się korzystać coraz mniej osób, nadal są one jednak najlepszym sposobem na odpowiednie wyważenie oświetlenia sceny. Nowa generacja urządzenia Lumu zamyka funkcjonalność profesjonalnych światłomierzy z miniaturowej formie.

Od pojawienia się pierwszej generacji światłomierza Lumu mijają 3 lata. W tym czasie wiele się zmieniło. Urządzenie zyskało m.in. możliwość pomiaru światła błyskowego i temperatury barwowej. Najnowsza generacja światłomierza kierowanego do użytkowników iPhone’ów, Lumu Power 2, oferuje z kolei usprawnione czujniki pomiaru i nowe funkcje, a do tego oferowane jest w 3 wariantach cenowych różniących się możliwościami.

Większa funkcjonalność, ale tylko w najdroższej wersji

Główną zmianą w konstrukcji są bardziej wydajne czujniki, które teraz pozwolą na efektywne zmierzenie temperatury barwowej oświetlenia łączącego światło ciągle i błysk oraz na bardziej precyzyjny pomiar każdego z nich osobno. Funkcja pomiaru temperatury barwowej błysku dostępna będzie jednak jedynie w wersji Pro, kosztującej aż 499 dolarów.

Wersja Power nie różni się zanadto możliwościami od wcześniejszej generacji światłomierza i ustępuje wersji Pro tylko nieznacznie. W jej wypadku nie będziemy mogli jedynie zmierzyć wspomnianej już wcześniej temperatury błysku. Wersja Lite ogranicza już jednak nasze możliwości wyłącznie do pomiarów światła odbitego i błysku. Za jej pomocą nie uzyskamy więc informacji na temat barwy światła i jego natężenia wyrażanego luksach. 

To jednak nadal bardzo sprawny światłomierz, działający w zakresie - 4 EV-20 EV, który pozwoli nam na precyzyjne dokonywanie pomiarów w studio i w plenerze. Jak zapewni producent, Lumu może konkurować z profesjonalnymi konstrukcjami, a margines błędu pomiaru oscyluje na granicy 0,1 EV. Do tego otrzymujemy wygodną aplikację, która pozwala na łatwe kalkulowanie długich czasów ekspozycji, przeliczanie czasów przy użyciu filtrów ND czy sporządzanie notatek na temat oświetlenia. Do tego działa ona także bez urządzenia Lumu, wspierając się pomiarami dokonywanymi za pomocą aparatu w smartfonie. W tym wypadku otrzymujemy jednak wyłącznie możliwość punktowego pomiaru światła odbitego.

Cena i dostępność

Lumu Power 2 dostępny jest do kupienia w cenach 499 dolarów (Lumu Power 2 Pro), 399 dolarów (Lumu Power 2) i 249 dolarów (Lumu Power 2 Lite). Na razie nie wiemy kiedy i w jakich cenach pojawi się w sprzedaży w Polsce.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem lu.mu.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8