Lumu Power 2 - nowe funkcje i trzy warianty cenowe

Lumu Power 2 - nowe funkcje i trzy warianty cenowe

W dzisiejszych czasach ze światłomierzy zdaje się korzystać coraz mniej osób, nadal są one jednak najlepszym sposobem na odpowiednie wyważenie oświetlenia sceny. Nowa generacja urządzenia Lumu zamyka funkcjonalność profesjonalnych światłomierzy z miniaturowej formie.

Od pojawienia się pierwszej generacji światłomierza Lumu mijają 3 lata. W tym czasie wiele się zmieniło. Urządzenie zyskało m.in. możliwość pomiaru światła błyskowego i temperatury barwowej. Najnowsza generacja światłomierza kierowanego do użytkowników iPhone’ów, Lumu Power 2, oferuje z kolei usprawnione czujniki pomiaru i nowe funkcje, a do tego oferowane jest w 3 wariantach cenowych różniących się możliwościami.

Większa funkcjonalność, ale tylko w najdroższej wersji

Główną zmianą w konstrukcji są bardziej wydajne czujniki, które teraz pozwolą na efektywne zmierzenie temperatury barwowej oświetlenia łączącego światło ciągle i błysk oraz na bardziej precyzyjny pomiar każdego z nich osobno. Funkcja pomiaru temperatury barwowej błysku dostępna będzie jednak jedynie w wersji Pro, kosztującej aż 499 dolarów.

Wersja Power nie różni się zanadto możliwościami od wcześniejszej generacji światłomierza i ustępuje wersji Pro tylko nieznacznie. W jej wypadku nie będziemy mogli jedynie zmierzyć wspomnianej już wcześniej temperatury błysku. Wersja Lite ogranicza już jednak nasze możliwości wyłącznie do pomiarów światła odbitego i błysku. Za jej pomocą nie uzyskamy więc informacji na temat barwy światła i jego natężenia wyrażanego luksach. 

To jednak nadal bardzo sprawny światłomierz, działający w zakresie - 4 EV-20 EV, który pozwoli nam na precyzyjne dokonywanie pomiarów w studio i w plenerze. Jak zapewni producent, Lumu może konkurować z profesjonalnymi konstrukcjami, a margines błędu pomiaru oscyluje na granicy 0,1 EV. Do tego otrzymujemy wygodną aplikację, która pozwala na łatwe kalkulowanie długich czasów ekspozycji, przeliczanie czasów przy użyciu filtrów ND czy sporządzanie notatek na temat oświetlenia. Do tego działa ona także bez urządzenia Lumu, wspierając się pomiarami dokonywanymi za pomocą aparatu w smartfonie. W tym wypadku otrzymujemy jednak wyłącznie możliwość punktowego pomiaru światła odbitego.

Cena i dostępność

Lumu Power 2 dostępny jest do kupienia w cenach 499 dolarów (Lumu Power 2 Pro), 399 dolarów (Lumu Power 2) i 249 dolarów (Lumu Power 2 Lite). Na razie nie wiemy kiedy i w jakich cenach pojawi się w sprzedaży w Polsce.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem lu.mu.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
3
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0