Sekonic odświeża profesjonalną serię światłomierzy

0

Autor: Michał Chrzanowski

2 Luty 2016
Artykuł na: 6-9 minut
Sekonic, znana i ceniona przez zawodowych fotografów firma, poszerzyła zaawansowaną linię światłomierzy LiteMaster Pro L-478. W ofercie firmy znajdziemy teraz modele kompatybilne z systemami oświetleniowymi Phottix i Elinchrom.

Sekonic to jeden z bardziej rozpoznawalnych producentów światłomierzy. W jego ofercie możemy znaleźć wiele produktów, które ułatwiają i optymalizują pracę między innymi ze sztucznym oświetleniem wykorzystywanym w studiu fotograficznym. Najbardziej cenioną przez zawodowców serią jest LiteMaster Pro L-478 i to właśnie tę linię firma zdecydowała się rozbudować o dwa nowe światłomierze.

Sekonic LiteMaster Pro L-478DR-U-PX jest dedykowany do systemu Phottix i umożliwia zdalne wyzwalanie modeli Indra360, Indra500 oraz lamp reporterskich z linii Mitros+. Co więcej, posiada wbudowany moduł radiowy oraz antenę. Pracuje na częstotliwości 2.4 GHz i wykorzystuje protokół Phottix Strato II. Dzięki temu nowy światłomierz jest kompatybilny z odbiornikami Odin/Odin II, Strato/Strato II oraz nadajnikiem Atlas II. Poza tym może zapisywać odczyty z różnych grup lamp, co ułatwi porównywanie określonych wskaźników i sprawne przełączanie się pomiędzy różnymi ustawieniami.

Z kolei Sekonic LiteMaster Pro L-478DR-U-EL to światłomierz, który został zaprojektowany, by efektywnie pracować z wyzwalaczami lamp Elinchrom bez konieczności używania odbiorników Skyport. Dzięki temu nowy model łączy w sobie możliwość pomiaru światła oraz kontroli nad mocą generowanego błysku. Również został wyposażony w moduł radiowy, antenę i pracuje z na częstotliwości 2.4 GHz. W odróżnieniu od modelu przeznaczonego do systemu Phottix, wersja Elinchrom pozwala mierzyć i regulować jasność światła modelującego, co znajdzie zastosowanie w produkcjach wideo.

Ponadto, oba zaprezentowane światłomierze posiadają wszystkie cechy klasycznego modelu L-478DR: jasny, dotykowy 2.7-calowy ekran LCD, możliwość pracy z nawet 4 grupami lamp błyskowych, a także zoptymalizowany DTS (Data Transfer Software). Wraz z aktualizacją trasferu danych do wersji 5.0 zyskamy możliwość wygodnego mapowania rozpiętości tonalnej aparatów i kamer, dzięki czemu będziemy posiadać jeszcze lepszą kontrolę nad oświetleniem. Niestety ta funkcja będzie dostępna wyłącznie z dedykowanym do serii L-478 wizjerem oraz kalibratorem, które trzeba oddzielnie dokupić. Co więcej, producent oferuje także możliwość skalibrowania i zapisu aż dziesięciu modeli aparatów.

Oba zaprezentowane światłomierze uzupełniające serię LiteMaster Pro L-478 są już dostępne w sprzedaży w cenie około 400 dolarów. Przed zakupem należy jednak sprawdzić język na jaki przetłumaczony został interfejs, ponieważ tej opcji nie da się zmienić w ustawieniach. Do wyboru mamy język angielski, japoński i chiński. Więcej informacji o produktach możecie znaleźć na stronie www.sekonic.com.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Jesienna promocja Irix - filtry prostokątnę do 19% taniej i Protector gratis
Jesienna promocja Irix - filtry prostokątnę do 19% taniej i Protector gratis
Jesień to jedna z najlepszych pór na fotografię krajobrazową. W ramach najnowszej promocji Irix, specjalistyczne filtry, które pozwolą wam robić ją lepiej, kupicie ze...
0
0
DJI RS 2 i RSC 2 - gimbale obmyślone od nowa. Jeszcze większy udźwig i doskonalsza stabilizacja
DJI RS 2 i RSC 2 - gimbale obmyślone od nowa. Jeszcze większy udźwig i doskonalsza stabilizacja
Najnowsze gimbale ręczne DJI z serii Ronin idą na wojnę z konkurencją i obiecują jeszcze większy udźwig, bardziej zaawansowaną stabilizację, długi czas pracy i nowe...
9
0
Canon EL-1 - nowy flagowy speedlite jest lepszy w każdym calu. Zapłacimy za to rekordową cenę
Canon EL-1 - nowy flagowy speedlite jest lepszy w każdym calu. Zapłacimy za to rekordową cenę
Producent wprowadzana na rynek nową profesjonalną lampę błyskową, która zajmie najwyższą pozycję w ofercie, oferując dokładniejsza kontrolę mocy, lepsza wydajność,...
17
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)