Optivelox LxMeter - zamień smartfona w światłomierz

0
Maciej Luśtyk
31 Sierpień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Zewnętrzne światłomierze podłączane do smartfonów poprzez złącze słuchawkowe nie są już nowością. Czym więc na tle konkurencji wyróżnia się LxMeter? Adapter, jako pierwsze urządzenie tego typu oferuje pomiar światła błyskowego.
Adapter LxMeter to konstrukcja włoskiego producenta Optivelox, która sprawić ma, że tradycyjne światłomierze przestaną być potrzebne do pracy w studio. W ofercie znajdują się dwa modele urządzenia (SS04 i SS04P), które dzięki światłoczułej kopułce zbierają dane o ekspozycji i przesyłają je do smartfonów za pośrednictwem złącza słuchawkowego. Obydwa modele umożliwiają pomiar światła błyskowego. Model SS04 został dodatkowo wyposażony w osłonkę pozwalająca na pomiar światła odbitego od płaskich powierzchni. Wyniki pomiarów podejrzymy za pomocą dedykowanej aplikacji.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Aplikacja ma także pozwalać na zdalne wyzwalanie lamp za pośrednictwem łączności bluetooth (i opcjonalnego wyzwalacza) oraz umożliwiać punktowy pomiar ekspozycji przy użyciu modułu aparatu w telefonie. Całość prezentuje się bardzo atrakcyjnie, pozostaje tylko pytanie o wiarygodność pomiaru oferowanego przez urządzenie. Producent obiecuje wysoką precyzję, jednak czy urządzenie będzie mogło konkurować z profesjonalnymi światłomierzami? O tym będziemy mogli się dopiero przekonać podczas ewentualnych testów.

Adaptery LxMeter dostępne są do kupienia za pośrednictwem strony producenta w cenie €59 (SS04) i €99 (SS04P). Aplikację pobierzemy za darmo z serwisu Google Play.Więcej informacji o aplikacji znajdziecie pod adresem optivelox.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
Na rynku debiutuje ciekawy konkurent popularnych gimbali Feiyu Tech i Zhiyun. Najlżejszy stabilizator z rodziny DJI Ronin kierowany jest do użytkowników...
0
0
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
LomoChrome Metropolis to najnowszy kolorowy negatyw o „dużej wyrazistości i kontraście oraz mocno stonowanej kolorystyce“. Na dodatek będzie dostępny w kilku wersjach:...
13
7
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i...
3
0