Optivelox LxMeter - zamień smartfona w światłomierz

Optivelox LxMeter - zamień smartfona w światłomierz
Zewnętrzne światłomierze podłączane do smartfonów poprzez złącze słuchawkowe nie są już nowością. Czym więc na tle konkurencji wyróżnia się LxMeter? Adapter, jako pierwsze urządzenie tego typu oferuje pomiar światła błyskowego.
Adapter LxMeter to konstrukcja włoskiego producenta Optivelox, która sprawić ma, że tradycyjne światłomierze przestaną być potrzebne do pracy w studio. W ofercie znajdują się dwa modele urządzenia (SS04 i SS04P), które dzięki światłoczułej kopułce zbierają dane o ekspozycji i przesyłają je do smartfonów za pośrednictwem złącza słuchawkowego. Obydwa modele umożliwiają pomiar światła błyskowego. Model SS04 został dodatkowo wyposażony w osłonkę pozwalająca na pomiar światła odbitego od płaskich powierzchni. Wyniki pomiarów podejrzymy za pomocą dedykowanej aplikacji.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Aplikacja ma także pozwalać na zdalne wyzwalanie lamp za pośrednictwem łączności bluetooth (i opcjonalnego wyzwalacza) oraz umożliwiać punktowy pomiar ekspozycji przy użyciu modułu aparatu w telefonie. Całość prezentuje się bardzo atrakcyjnie, pozostaje tylko pytanie o wiarygodność pomiaru oferowanego przez urządzenie. Producent obiecuje wysoką precyzję, jednak czy urządzenie będzie mogło konkurować z profesjonalnymi światłomierzami? O tym będziemy mogli się dopiero przekonać podczas ewentualnych testów.

Adaptery LxMeter dostępne są do kupienia za pośrednictwem strony producenta w cenie €59 (SS04) i €99 (SS04P). Aplikację pobierzemy za darmo z serwisu Google Play.Więcej informacji o aplikacji znajdziecie pod adresem optivelox.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8