Optivelox LxMeter - zamień smartfona w światłomierz

0
Maciej Luśtyk
31 Sierpień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Zewnętrzne światłomierze podłączane do smartfonów poprzez złącze słuchawkowe nie są już nowością. Czym więc na tle konkurencji wyróżnia się LxMeter? Adapter, jako pierwsze urządzenie tego typu oferuje pomiar światła błyskowego.
Adapter LxMeter to konstrukcja włoskiego producenta Optivelox, która sprawić ma, że tradycyjne światłomierze przestaną być potrzebne do pracy w studio. W ofercie znajdują się dwa modele urządzenia (SS04 i SS04P), które dzięki światłoczułej kopułce zbierają dane o ekspozycji i przesyłają je do smartfonów za pośrednictwem złącza słuchawkowego. Obydwa modele umożliwiają pomiar światła błyskowego. Model SS04 został dodatkowo wyposażony w osłonkę pozwalająca na pomiar światła odbitego od płaskich powierzchni. Wyniki pomiarów podejrzymy za pomocą dedykowanej aplikacji.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Aplikacja ma także pozwalać na zdalne wyzwalanie lamp za pośrednictwem łączności bluetooth (i opcjonalnego wyzwalacza) oraz umożliwiać punktowy pomiar ekspozycji przy użyciu modułu aparatu w telefonie. Całość prezentuje się bardzo atrakcyjnie, pozostaje tylko pytanie o wiarygodność pomiaru oferowanego przez urządzenie. Producent obiecuje wysoką precyzję, jednak czy urządzenie będzie mogło konkurować z profesjonalnymi światłomierzami? O tym będziemy mogli się dopiero przekonać podczas ewentualnych testów.

Adaptery LxMeter dostępne są do kupienia za pośrednictwem strony producenta w cenie €59 (SS04) i €99 (SS04P). Aplikację pobierzemy za darmo z serwisu Google Play.Więcej informacji o aplikacji znajdziecie pod adresem optivelox.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal 1984, firma założona przez pracowników oryginalnego Tetenala, gdy tamten na początku roku stanął na krawędzi bankructwa zapowiada nowy produkt skierowany do początkujących. Jednorazowa...
13
0
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych. Odświeżona konstrukcja i dwa nowe modele
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych....
Akcesoria Peak Design to zdecydowanie jedne z najlepiej przemyślanych, a przy okazji najlepiej wyglądających toreb i plecaków fotograficznych. Teraz mają być jeszcze...
8
0
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
26
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)