Optivelox LxMeter - zamień smartfona w światłomierz

Optivelox LxMeter - zamień smartfona w światłomierz
Zewnętrzne światłomierze podłączane do smartfonów poprzez złącze słuchawkowe nie są już nowością. Czym więc na tle konkurencji wyróżnia się LxMeter? Adapter, jako pierwsze urządzenie tego typu oferuje pomiar światła błyskowego.
Adapter LxMeter to konstrukcja włoskiego producenta Optivelox, która sprawić ma, że tradycyjne światłomierze przestaną być potrzebne do pracy w studio. W ofercie znajdują się dwa modele urządzenia (SS04 i SS04P), które dzięki światłoczułej kopułce zbierają dane o ekspozycji i przesyłają je do smartfonów za pośrednictwem złącza słuchawkowego. Obydwa modele umożliwiają pomiar światła błyskowego. Model SS04 został dodatkowo wyposażony w osłonkę pozwalająca na pomiar światła odbitego od płaskich powierzchni. Wyniki pomiarów podejrzymy za pomocą dedykowanej aplikacji.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
Aplikacja ma także pozwalać na zdalne wyzwalanie lamp za pośrednictwem łączności bluetooth (i opcjonalnego wyzwalacza) oraz umożliwiać punktowy pomiar ekspozycji przy użyciu modułu aparatu w telefonie. Całość prezentuje się bardzo atrakcyjnie, pozostaje tylko pytanie o wiarygodność pomiaru oferowanego przez urządzenie. Producent obiecuje wysoką precyzję, jednak czy urządzenie będzie mogło konkurować z profesjonalnymi światłomierzami? O tym będziemy mogli się dopiero przekonać podczas ewentualnych testów.

Adaptery LxMeter dostępne są do kupienia za pośrednictwem strony producenta w cenie €59 (SS04) i €99 (SS04P). Aplikację pobierzemy za darmo z serwisu Google Play.Więcej informacji o aplikacji znajdziecie pod adresem optivelox.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7