Duet - zamień tablet w drugi monitor

Autor: Maciej Luśtyk

15 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
W postprodukcji, czy to filmowej czy fotograficznej, drugi monitor bywa nieocenionym narzędziem, ułatwiając pracę i zwiększając naszą produktywność. Często jednak drugi monitor to wydatek, na który nie możemy sobie pozwolić. Dlaczego by więc nie wykorzystać do tego celu tabletu?

Aplikacja Duet najzwyczajniej w świecie pozwala zamienić nasze iPady w drugi monitor, co doskonale sprawdzi się w przypadku pracy z programami do obróbki. Co ciekawe aplikacja nie ogranicza funkcjonalności do urządzeń firmy Apple i pozwoli na wykorzystanie tabletu także z komputerami działającymi pod systemem Windows. W teorii już wcześniejsze modele tabletów Apple oferowały podobną funkcjonalność za pośrednictwem łącza bezprzewodowego, słaba responsywność i problemy z połączeniem wykluczały jednak wykorzystanie ich w praktyce.

Duet korzysta z oferowanego przez iPada złącza Lightning port i umożliwia efektywną pracę z dzięki odświeżaniu obrazu o prędkości 60 kl./s. Według relacji użytkowników współpraca tabletu z komputerem przebiega bardzo płynnie i bez problemów. Dodatkowym atutem takiego wykorzystania tabletu będzie dotykowy ekran, który dobrze wykorzystany może znacznie przyspieszyć naszą pracę ze zdjęciami. Twórcy pracują także nad umożliwieniem współpracy z piórkiem Apple Pencil, co dla wielu fotografów może w ogóle wyeliminować potrzebę zakupu tabletu graficznego.

Oczywiście w takim rozwiązaniu problemem będzie kalibracja kolorystyczna tabletu i rzetelność wyświetlanego przezeń obrazu, ale zawsze możemy go wykorzystywać jako ekranu do selekcji i organizacji zdjęć lub dodatkowego miejsca na rozmieszczenie często używanych paneli Photoshopa, a postprodukcję przeprowadzać na głównym monitorze.

Wszystko to w cenie $10. Więcej informacji i możliwość pobrania programu znajdziecie na stronie duetdisplay.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Mikrofony Mirfak i gimbale Moza w promocyjnych cenach. Zestawy do vlogowania już za 160 zł
Mikrofony Mirfak i gimbale Moza w promocyjnych cenach. Zestawy do vlogowania już za 160 zł
Dystrybutor marek Moza i Mirfak informuje o kolejnych dużych promocjach na swój sprzęt. Tym razem to atrakcyjne zestawy, które pozwolą wam łatwo skompletować zestaw do...
34
Jak przewozić aparat na rowerze? Ten magnetyczny pasek ułatwi cyklistom fotografowanie
Jak przewozić aparat na rowerze? Ten magnetyczny pasek ułatwi cyklistom fotografowanie
Jazda na rowerze i robienie zdjęć do wygodnych nie należy, bo problemem jest przewożenie aparatu. Magnetyczny pasek na Kickstarterze wydaje się sprytnym rozwiązaniem ułatwiającym życie fotografom...
13
Torba fotograficzna Field Pouch V2 i nowe kolory pasków - nowości od Peak Design
Torba fotograficzna Field Pouch V2 i nowe kolory pasków - nowości od Peak Design
Na rynek wchodzą nowe akcesoria fotograficzne Peak Design. Do sprzedaży trafiają torba Field Pouch V2 w zmodyfikowanej wersji oraz nowe kolory pasków do aparatów.
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)