Duet - zamień tablet w drugi monitor

0
Maciej Luśtyk
15 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
W postprodukcji, czy to filmowej czy fotograficznej, drugi monitor bywa nieocenionym narzędziem, ułatwiając pracę i zwiększając naszą produktywność. Często jednak drugi monitor to wydatek, na który nie możemy sobie pozwolić. Dlaczego by więc nie wykorzystać do tego celu tabletu?
Aplikacja Duet najzwyczajniej w świecie pozwala zamienić nasze iPady w drugi monitor, co doskonale sprawdzi się w przypadku pracy z programami do obróbki. Co ciekawe aplikacja nie ogranicza funkcjonalności do urządzeń firmy Apple i pozwoli na wykorzystanie tabletu także z komputerami działającymi pod systemem Windows. W teorii już wcześniejsze modele tabletów Apple oferowały podobną funkcjonalność za pośrednictwem łącza bezprzewodowego, słaba responsywność i problemy z połączeniem wykluczały jednak wykorzystanie ich w praktyce.Duet korzysta z oferowanego przez iPada złącza Lightning port i umożliwia efektywną pracę z dzięki odświeżaniu obrazu o prędkości 60 kl./s. Według relacji użytkowników współpraca tabletu z komputerem przebiega bardzo płynnie i bez problemów. Dodatkowym atutem takiego wykorzystania tabletu będzie dotykowy ekran, który dobrze wykorzystany może znacznie przyspieszyć naszą pracę ze zdjęciami. Twórcy pracują także nad umożliwieniem współpracy z piórkiem Apple Pencil, co dla wielu fotografów może w ogóle wyeliminować potrzebę zakupu tabletu graficznego.

Oczywiście w takim rozwiązaniu problemem będzie kalibracja kolorystyczna tabletu i rzetelność wyświetlanego przezeń obrazu, ale zawsze możemy go wykorzystywać jako ekranu do selekcji i organizacji zdjęć lub dodatkowego miejsca na rozmieszczenie często używanych paneli Photoshopa, a postprodukcję przeprowadzać na głównym monitorze.

Wszystko to w cenie $10. Więcej informacji i możliwość pobrania programu znajdziecie na stronie duetdisplay.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
Na rynku debiutuje nowy monitor EIZO reprezentujący bardziej przystępną cenowo linię CS. Najnowszy ColorEdge CS2740 w żadnym wypadku nie może być jednak nazwany...
5
0
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)