Duet - zamień tablet w drugi monitor

0
Maciej Luśtyk
15 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
W postprodukcji, czy to filmowej czy fotograficznej, drugi monitor bywa nieocenionym narzędziem, ułatwiając pracę i zwiększając naszą produktywność. Często jednak drugi monitor to wydatek, na który nie możemy sobie pozwolić. Dlaczego by więc nie wykorzystać do tego celu tabletu?

Aplikacja Duet najzwyczajniej w świecie pozwala zamienić nasze iPady w drugi monitor, co doskonale sprawdzi się w przypadku pracy z programami do obróbki. Co ciekawe aplikacja nie ogranicza funkcjonalności do urządzeń firmy Apple i pozwoli na wykorzystanie tabletu także z komputerami działającymi pod systemem Windows. W teorii już wcześniejsze modele tabletów Apple oferowały podobną funkcjonalność za pośrednictwem łącza bezprzewodowego, słaba responsywność i problemy z połączeniem wykluczały jednak wykorzystanie ich w praktyce.

Duet korzysta z oferowanego przez iPada złącza Lightning port i umożliwia efektywną pracę z dzięki odświeżaniu obrazu o prędkości 60 kl./s. Według relacji użytkowników współpraca tabletu z komputerem przebiega bardzo płynnie i bez problemów. Dodatkowym atutem takiego wykorzystania tabletu będzie dotykowy ekran, który dobrze wykorzystany może znacznie przyspieszyć naszą pracę ze zdjęciami. Twórcy pracują także nad umożliwieniem współpracy z piórkiem Apple Pencil, co dla wielu fotografów może w ogóle wyeliminować potrzebę zakupu tabletu graficznego.

Oczywiście w takim rozwiązaniu problemem będzie kalibracja kolorystyczna tabletu i rzetelność wyświetlanego przezeń obrazu, ale zawsze możemy go wykorzystywać jako ekranu do selekcji i organizacji zdjęć lub dodatkowego miejsca na rozmieszczenie często używanych paneli Photoshopa, a postprodukcję przeprowadzać na głównym monitorze.

Wszystko to w cenie $10. Więcej informacji i możliwość pobrania programu znajdziecie na stronie duetdisplay.com

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.
14
0
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Na rynku próżno szukać realnej konkurencji dla oferty dronów DJI i długo wydawało się, że nic się w tej kwestii nie zmieni. Czy świetnie zapowiadające się drony z...
14
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)