Seconic uczci 70. rocznicę powstania firmy światłomierzem retro

Autor: Krzysztof Mularczyk

6 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Z okazji 70-lecia firmy Seconic na rynek wejdzie limitowana edycja bordowo-złotego światłomierza w stylu retro. Egzemplarzy L-398A Studio Deluxe lll będzie jedynie 700 sztuk.

L-398A Studio Deluxe lll 70th Anniversary Edition jest wzorowany na analogowym modelu L-28 z 1956 roku, na którym bazuje współczesny L-398A. Do jubileuszowej edycji dołączone będzie skórzane etui i pasek, a także lumisfera, lumidisc, lumigrid i High Slide. Całość zostanie zapakowana w drewniane lakierowane pudełko z Japonii.

Pierwszy światłomierz Seconic został wyprodukowany w 1949 roku, ale firma "Seiko Electronic Co. Ltd" powstała dwa lata później. Znakiem rozpoznawczym stała się seria Deluxe. Do dziś wersja L-398A Studio Deluxe III jest ulubionym światłomierzem wśród tradycyjnych fotografów, pedagogów i operatorów filmowych.

Urodzinowa edycja L-398A Studio Deluxe lll będzie liczyła tylko 700 sztuk

Aby mieć szansę na zakup L-398A Studio Deluxe lll 70th Anniversary Edition fani Sekonic muszą zarejestrować się, aby dowiedzieć się, kiedy ruszą zamówienia. Wersja limitowana będzie ograniczona do 700 sztuk. Wysyłka spodziewana jest w październiku tego roku, ale informacje o cenach nie zostały jeszcze ujawnione.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fomei LED 100BS - kompaktowa głowica światła ciągłego
Fomei LED 100BS - kompaktowa głowica światła ciągłego
Fomei wprowadza do sprzedaży nową lampę LED, która łączy kompaktowe wymiary, użyteczną moc, możliwość mocowania modyfikatorów i wygodną obsługę z przystępną ceną....
0
Peak Design - sprytny system smartfonowych mocowań
Peak Design - sprytny system smartfonowych mocowań
Peak Design, firma znana z produkcji toreb i plecaków fotograficznych, przenosi swoje oryginalne pomysły na rynek smartfonów. Seria Mobile to kompletny system...
8
Microsoft Surface Laptop Studio i Surface Pro 8 - nowe komputery dla twórców
Microsoft Surface Laptop Studio i Surface Pro 8 - nowe komputery dla twórców
Microsoft zaprezentował nową generację urządzeń z serii Surface. Tableto-komputery otrzymały m.in. lepsze ekrany, ale nie decydując się na...
9