SDUC Express to nowy standard kart SD, a wraz z nim 128TB pojemności i maksymalny transfer na poziomie 985 MB/s

1
Michał Chrzanowski
28 Czerwiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Już niebawem będziemy mogli zapomnieć o problemach z przesyłem danych i pojemnością nośników pamięci. SD Association zaprezentowało właśnie zupełnie nowy standard - SDUC Express, czyli maksymalnie 128TB karty z szybkością transferu sięgającą nawet 985 MB/s.

Na początku ubiegłego roku zaprezentowano standard UHS-III, który zapewnia prędkość transferu danych rzędu 624 MB/s. Jednak błyskawiczny rozwój najnowszych technologii - a w tym wszelkich urządzeń korzystających z kart SD - sprawił, że takie parametry mogą okazać się niewystarczające dla profesjonalnych twórców. W związku z tym SD Association ukazało światu SDUC Express - najnowszy standard, który przekracza dotąd nieosiągalne granice.

 

- Z SD Express oferujemy całkowicie nowy poziom karty pamięci z szybszymi protokołami, które zamieniają karty SD w przenośne dyski SSD. SD Express zapewnia szybkość niezbędną do przenoszenia dużych ilości danych generowanych przez filmy w super zwolnionym tempie, tryb ciągłej serii RAW oraz przechwytywania i odtwarzania wideo 8K lub materiałów z kamery 360° - zaznacza SD Association.

Jednak, co dokładnie oznaczają poszczególne oznaczenia nowego standardu? UC (Ultra Capacity) odnosi się do maksymalnej pojemności karty, która może wynieść aż 128TB. Z kolej EX (Express) definiują szybkość transferu danych sięgającego nawet 985 MB/s, czyli ponad 1.5x szybciej niż w przypadku kart z oznaczeniem UHS-III (624 MB/s). Co więcej, standard Express ma być także dostępny w przypadku nośników SDXC oraz SDHC.

Parametry zaprezentowanego standardu mogą imponować. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy karty SDUC Express pojawią się na rynku.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Powiązane artykuły