SDUC Express to nowy standard kart SD, a wraz z nim 128TB pojemności i maksymalny transfer na poziomie 985 MB/s

1

Autor: Michał Chrzanowski

28 Czerwiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Już niebawem będziemy mogli zapomnieć o problemach z przesyłem danych i pojemnością nośników pamięci. SD Association zaprezentowało właśnie zupełnie nowy standard - SDUC Express, czyli maksymalnie 128TB karty z szybkością transferu sięgającą nawet 985 MB/s.

Na początku ubiegłego roku zaprezentowano standard UHS-III, który zapewnia prędkość transferu danych rzędu 624 MB/s. Jednak błyskawiczny rozwój najnowszych technologii - a w tym wszelkich urządzeń korzystających z kart SD - sprawił, że takie parametry mogą okazać się niewystarczające dla profesjonalnych twórców. W związku z tym SD Association ukazało światu SDUC Express - najnowszy standard, który przekracza dotąd nieosiągalne granice.

 

- Z SD Express oferujemy całkowicie nowy poziom karty pamięci z szybszymi protokołami, które zamieniają karty SD w przenośne dyski SSD. SD Express zapewnia szybkość niezbędną do przenoszenia dużych ilości danych generowanych przez filmy w super zwolnionym tempie, tryb ciągłej serii RAW oraz przechwytywania i odtwarzania wideo 8K lub materiałów z kamery 360° - zaznacza SD Association.

Jednak, co dokładnie oznaczają poszczególne oznaczenia nowego standardu? UC (Ultra Capacity) odnosi się do maksymalnej pojemności karty, która może wynieść aż 128TB. Z kolej EX (Express) definiują szybkość transferu danych sięgającego nawet 985 MB/s, czyli ponad 1.5x szybciej niż w przypadku kart z oznaczeniem UHS-III (624 MB/s). Co więcej, standard Express ma być także dostępny w przypadku nośników SDXC oraz SDHC.

Parametry zaprezentowanego standardu mogą imponować. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy karty SDUC Express pojawią się na rynku.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Szukasz wysokiej jakości oświetlacza, który zmieścisz w kieszeni? Poznaj lampy Nanlite.
0
0
Powiązane artykuły