SDUC Express to nowy standard kart SD, a wraz z nim 128TB pojemności i maksymalny transfer na poziomie 985 MB/s

SDUC Express to nowy standard kart SD, a wraz z nim 128TB pojemności i maksymalny transfer na poziomie 985 MB/s

Już niebawem będziemy mogli zapomnieć o problemach z przesyłem danych i pojemnością nośników pamięci. SD Association zaprezentowało właśnie zupełnie nowy standard - SDUC Express, czyli maksymalnie 128TB karty z szybkością transferu sięgającą nawet 985 MB/s.

Na początku ubiegłego roku zaprezentowano standard UHS-III, który zapewnia prędkość transferu danych rzędu 624 MB/s. Jednak błyskawiczny rozwój najnowszych technologii - a w tym wszelkich urządzeń korzystających z kart SD - sprawił, że takie parametry mogą okazać się niewystarczające dla profesjonalnych twórców. W związku z tym SD Association ukazało światu SDUC Express - najnowszy standard, który przekracza dotąd nieosiągalne granice.

 

- Z SD Express oferujemy całkowicie nowy poziom karty pamięci z szybszymi protokołami, które zamieniają karty SD w przenośne dyski SSD. SD Express zapewnia szybkość niezbędną do przenoszenia dużych ilości danych generowanych przez filmy w super zwolnionym tempie, tryb ciągłej serii RAW oraz przechwytywania i odtwarzania wideo 8K lub materiałów z kamery 360° - zaznacza SD Association.

Jednak, co dokładnie oznaczają poszczególne oznaczenia nowego standardu? UC (Ultra Capacity) odnosi się do maksymalnej pojemności karty, która może wynieść aż 128TB. Z kolej EX (Express) definiują szybkość transferu danych sięgającego nawet 985 MB/s, czyli ponad 1.5x szybciej niż w przypadku kart z oznaczeniem UHS-III (624 MB/s). Co więcej, standard Express ma być także dostępny w przypadku nośników SDXC oraz SDHC.

Parametry zaprezentowanego standardu mogą imponować. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy karty SDUC Express pojawią się na rynku.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
1
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4