UHS-III - nowy standard kart SD zaprezentowany

0
Maciej Luśtyk
24 Luty 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Jeśli jakimś cudem prędkości zapisu i odczytu oferowane przez najnowsze karty SD to dla was za mało, mamy dobrą wiadomość. SD Association zaprezentowało właśnie nowy standard kart pamięci - UHS-III.

Większości z nam do efektywnej pracy w zupełności wystarczają prędkości oferowane przez szybkie karty UHS-I U3. Jednak nawet najszybsze karty, pokroju zaprezentowanych przed kilkoma dniami nośników Sony SF-G mogą okazać się niewystarczające w przypadku rejestracji filmów w bardzo wysokiej rozdzielczości.

Właśnie z myślą o takich zastosowaniach postanowiono wprowadzić standard UHS-III, który oferować ma prędkość transferu danych rzędu 624 MB/s. To dwa razy szybciej niż są w stanie pracować obecnie najbardziej wydajne karty na rynku. Nowe karty mają umożliwić swobodną realizację materiałów w jakości 8K i zapis wysokiej rozdzielczości filmów 360°.

Karty dostępne będą w formatach SDXC, SDHC, microSDXC i microSDHC. Na razie nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie nowe nośniki pojawią się na rynku. Biorąc jednak pod uwagę ceny kart w standardzie UHS-II, te na pewno nie będą należały do tanich.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem sdcard.org.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
26
1
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
57
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
12
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)