Western Digital zaprezentowało nowe rozwiązania dla wymagających fotografów

0

Autor: Michał Chrzanowski

10 Styczeń 2018
Artykuł na: 6-9 minut

WD My Passport Wireless SSD oraz SanDisk Exteme Portable SSD to zaawansowane dyski przenośne kierowane do profesjonalnych użytkowników, którzy potrzebują trwałych i wydajnych rozwiązań służących do przechwytywania danych i ich backupu w terenie.

Podczas trwających targów CES 2018 firma Western Digital pokazała najnowsze dyski SSD, które powinny zainteresować najbardziej wymagających profesjonalistów pracujących w terenie. Pierwszy z nich to My Passport Wireless SSD, czyli kolejna odsłona urządzenia, które ma służyć jako idealne narzędzie do backupu materiału w podróży - bez dostępu do komputera. Natomiast SanDisk Exteme Portable SSD to odporny i wyjątkowo kompaktowy dysk przenośny.

- Nasza gama rozwiązań konsumenckich ma na celu pomóc każdemu zachować swoje dane, zapewnić wygodny dostęp do nich oraz możliwość łatwego dzielenia się swoim cyfrowym światem - wyjaśnia Dinesh Bahal, wiceprezes ds. Zarządzania produktami, Client Solutions, Western Digital.

WD My Passport Wireless SSD

Ten model to uaktualniona wersja testowanego przez nas modelu My Passport Wireless Pro. Otrzymujemy więc czytnik kart SD z prędkościami transferu rzędu 65 MB/s i łącze Wi-Fi (802.11ac), dzięki czemu jesteśmy w stanie bezprzewodowo przesyłać zdjęć lub filmy 4K, a także wygodnie zarządzać materiałem z poziomu aplikacji mobilnej My Cloud, która pozwala na łatwy eksport materiału.

Nie zabrakło także wydajnego akumulatora o pojemności 6700mAh, który ma zapewniać do nawet 10 godzin nieprzerwanej pracy. Poza tym znalazł się również port USB 3.0, do którego możemy podłączyć na przykład czytniki innych formatów kart. Za jego pomocą będziemy też mogli podładować baterię smartfona lub tablet. Dzięki zastosowanemu interfejsowi transfer danych z dysku SSD na komputer powinien przebiegać z szybkością 390 MB/s.

SanDisk Extreme Portable SSD

Natomiast oferta SanDiska powiększyła się o kompaktowy (waży 79 g) i wyjątkowo odporny dysk zewnętrzny, który w dodatku został uszczelniony przed warunkami atmosferycznymi, co zresztą podkreśla klasa IP55. Zarówno deszcz jak i pył nie mają stanowić żadnego problemu dla modelu Extreme Portable SSD. Podobnie zresztą jak duże różnice temperatur - dysk może pracować w warunkach od -20°C do 70°C. Poza tym urządzenie zostało wyposażone w interfejs drugiej generacji USB 3.1, który ma zapewniać szybkość odczytu wynoszącą 550 MB/s. Do tego dysk jest kompatybilny zarówno z komputerami Windows, jak i Mac OS.

WD My Passport Wireless SSD będzie dostępny już od połowy lutego w kilku wariantach: 250 GB (230 dolarów), 500 GB (300 dolarów), 1 TB (500 dolarów) i 2 TB (800 dolarów). Z kolei SanDisk Extreme Portable SSD ma być dostępny w wersjach: 250 GB (100 dolarów), 500 GB (170 dolarów), 1 TB (350 dolarów) i 2 TB (700 dolarów). Na razie jednak producent nie ujawnił, kiedy ten model pojawi się w sprzedaży.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Szukasz wysokiej jakości oświetlacza, który zmieścisz w kieszeni? Poznaj lampy Nanlite.
0
0