Grip Gear Movie Maker - zmotoryzowany slider do smartfonów i kamer sportowych

Autor: Maciej Luśtyk

30 Listopad 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Dziś smartfony i action-camy wielu osobom służą za podstawowe narzędzie do filmowania i fotografowania. Za ich pomocą powstają nawet pełnometrażowe filmy. Dzięki nowemu sliderowi, produkcja jakościowych ujęć ma być jeszcze łatwiejsza.

Smartfony są dziś chętnie używane jako podręczne narzędzie do produkcji wideo, a za ich pomocą powstają nawet pełnometrażowe produkcje, które nagradzane są na festiwalach filmowych. Podobnie sprawa ma się z kamerami sportowymi. Wielu osobom zastępują one aparaty i stają się podstawowym narzędziem do dokumentacji codziennych chwil.

Nic dziwnego, że na rynku co i rusz pojawiają się akcesoria pozwalające wycisnąć z podręcznych urządzeń jeszcze więcej, takie jak rigi, statywy czy gimbale. Teraz, dzięki firmie Grip Gear otrzymujemy ciekawy, zmotoryzowany slider, który dodać ma ujęciom nagrywanym smartfonem, lub kamerką sportową nieco „filmowej” jakości.

 

Slider Movie Maker po złożeniu zmieści się nam do plecaka, jednak rozłożony będzie oferował jazdę o długości 60 cm. Zmotoryzowana głowica udźwignie smartfony, kamery sportowe oraz aparaty kompaktowe i pozwoli na zdalną regulację prędkości jazdy od 6 do 300 mm na minutę, co okaże się przydatne zwłaszcza w przypadku tworzenia time-lapsów. Oczywiście głowicę będziemy mogli przesuwać po szynie również ręcznie. Sama głowica posiada również funkcję panoramowania, i może być używana bez konieczności podłączania do slidera.

Za pracę urządzenia odpowiadają dwie baterie AAA, ale otrzymujemy także możliwość zasilania slidera z powerbanka. Co ciekawe, slider będzie w pełni funkcjonalny w przypadku ustawienia w pionie, lub do góry nogami, a dzięki popularnym gwintom 1/4 cala, zamocujemy go także do statywu.

 

Zapowiada się bardzo ciekawie. Szkoda tylko, że urządzenie ma tak mały udźwig (280 gram). Jego cena to z kolei 129 dolarów. Slider jest dostępny do kupienia za pośrednictwem serwisu Amazon.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem amazon.com oraz na dedykowanym kanale w serwisie Youtube.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony HVL-F60RM2 i HVL-F46RM - nowe lampy reporterskie do bezlusterkowców Sony
Sony HVL-F60RM2 i HVL-F46RM - nowe lampy reporterskie do bezlusterkowców Sony
Wraz z modelem A7 IV Sony zaprezentowało nowe systemowe lampy błyskowe, które mają być idealną parą dla pełnoklatkowych aparatów Sony E. Otrzymujemy...
3
Takeway T2 Clampod - wszechstronny ministatyw  z funkcją zacisku
Takeway T2 Clampod - wszechstronny ministatyw z funkcją zacisku
Na rynek wchodzi Takeway T2 Clampod. To zmyślny ministatyw z silnym uchwytem, który pozwala na uzyskiwanie dynamicznej perspektywy podczas fotografowania i filmowania.
0
Apple MacBook Pro (2021) z chipem M1 Pro i M1 Max - najlepsze macbooki od lat
Apple MacBook Pro (2021) z chipem M1 Pro i M1 Max - najlepsze macbooki od lat
Nowe Macbooki Pro to najważniejsza aktualizacja serii od lat, która w świecie notebooków wyznaczać ma nowe standard wydajności. Jeśli więc jeszcze...
48
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)