Edelkrone Ortak Skater 3D - jazda do aparatu, którą wydrukujesz na drukarce 3D

Autor: Maciej Luśtyk

2 Wrzesień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

W czerwcu Edelkrone wystartowało z zupełnie nową koncepcją sprzedaży akcesoriów fotograficznych, które w kilkukrotnie niższej cenie użytkownicy mogą wydrukować na drukarce 3D. Rodzinę tych produktów rozszerzyła właśnie kompaktowa jazda do aparatu.

Linia Ortak to nowe podejście producenta do sprzedaży i udostępniania sprzętu fotograficznego swoim użytkownikom, które producent określa mianem kooperatywy. W skrócie wygląda to tak, że producent udostępnia za darmo schematy części, które możemy wydrukować na własną rękę na drukarce 3D, a pozostałe elementy, takie jak śrubki czy gumki przysyła nam pocztą, co w założeniu pozwolić ma na zakup urządzenia w nawet kilkukrotnie niższej cenie, a producentowi ograniczyć wydatki na produkcję i montaż sprzętu.

Formuła na pewno odważna i wychodząca na przeciw nowym trendom. O tym czy się przyjmie zadecyduje z pewnością czas, jednak producent nie próżnuje i w dwa miesiące po debiucie nowej serii, już pokazuje kolejne urządzenie, które możemy “wyprodukować” w domowym zaciszu.

Do ujęć produktowych i nie tylko

Edelkrone Ortak Skater 3D, bo tak się nazywa, to nowa wersja kompaktowej jazdy znanej wcześniej jako PocketSkater 2. Teraz urządzenie nie jest już składane, ale za to wydaje się gwarantować większą stabilność (4 kółka zamiast 3), a do tego współpracuje z pochylaną głowicą FlexTilt Head 3D, która była pierwszy akcesorium w linii Ortak.

O tym jak nowe, wydrukowane urządzenie wygląda i działa w praktyce możecie przekonać się oglądając poniższe filmiki producenta. Skater 3D przyda się do wszelkiego rodzaju ujęć produktowych niewielkich produktów, ale w parze z odchylaną głowicą pozwoli zapewne także na realizację bardziej kreatywnych ujęć.

Cena i dostępność

Jak w przypadku wszystkich produktów Ortak, schematy druku w pliku SLT możemy pobrać za darmo ze strony producenta. Części mechaniczne możemy zamówić z kolei w cenie 29 euro. Biorąc pod uwagę, że model PocketSkater 2 w dniu premiery kosztował 220 dolarów, zainteresowani nową formą kupna sprzętu powinni sporo zaoszczędzić, nawet jeśli wliczymy w to wszystko koszt filamentu i wysyłkę do Polski.

{$in-article-newsletter}

Od kwoty 90 euro wysyłka realizowana jest za darmo. Być może więc dobrym rozwiązaniem będzie poczekać na kolejne akcesoria z linii Ortak i zamówić je wszystkie na raz.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem edelkrone.eu.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft Surface Laptop Studio 2 - dwukrotnie bardziej wydajny od Macbooka Pro M2 Max?
Microsoft prezentuje swój najnowszy flagowy laptop. Wyposażony w najnowsze, bazujące na hybrydowej architekturze procesory Intela 13. generacji, grafikę Nvidia i do 64 GB pamięci RAM...
9
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress Pro-Cinema
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress...
Western Digital zaprezentowało nowości z oferty SanDisk i SanDisk Professional - dwa dyski biurkowe dla wymagających oraz karta pamięci dedykowana profesjonalnym produkcjom wideo.
4
Newell RGB Cutie Pie - kompaktowa lampka LED z regulacją temperatury, barwy i efektami
Newell RGB Cutie Pie - kompaktowa lampka LED z regulacją temperatury, barwy i efektami
Nowa kompaktowa lampa LED Newell Cutie Pie to praktyczne oświetlenie, które wyróżnia się ciekawą budową i mnogością oferowanych funkcji.
1
Powiązane artykuły