Zeapon Micro3 - nowe zaawansowane slidery z napędem i rozbudowanym systemem mocowań

Autor: Redakcja Fotopolis

1 Sierpień 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Na polski rynek już niebawem trafią nowe slidery Zeapon. Seria Micro3 to propozycja dla profesjonalistów, która łączy w sobie innowacyjny mechanizm szyn, wygodę mocowania, opcje napędu i duży udźwig do 12 kg.

Materiał partnera

Na polskim rynku już pod koniec sierpnia zadebiutują slidery z serii Zeapon Micro3. To w sumie trzy modele (Micro3 M500, Micro3 M700 i Micro3 M1000), które oferują te same rozwiązania, różniąc się jedynie maksymalną długością ruchu (590, 770 i 1070 mm). Każdy z nich dostępny jest też w opcjonalnej wersji z modułem napędowym.

Konstrukcja typu Hellaflush

Inspirowana modyfikacjami sportowych samochodów konstrukcja slidera wykorzystuje szyny ustawione pod kątem 45°. Taka budowa pozwala znacznie lepiej rozłożyć ciężar wózka i zapewnić lepszą stabilność podczas pracy.

Maksymalny udźwig slidera ustawionego pod dowolnym kątem wynosi 4,5 kg, natomiast w układzie horyzontalnym slider może zabrać na pokład ważący nawet 12 kg zestaw video.

System tłumienia drgań z próżniową regulacją oporu

Zeapon Micro umożliwia operatorom tworzenie niezwykle płynnych najazdów kamery. W 3 generacji slidera system został wzbogacony o próżniową regulację oporu. Pięciostopniowa skala pozwala użytkownikowi jeszcze lepiej dostosować specyfikę pracy urządzenia do potrzeb ujęcia. System ten rozwiązuje także problem gęstniejącego oleju podczas pracy w mroźnym otoczeniu.

Szybki montaż modułu napędowego

Seria sliderów Micro 3 wykorzystuje zupełnie nowy system napędu, dzięki któremu montaż oraz demontaż modułu napędowego zajmują zaledwie kila sekund. Moduł napędowy nie jest już dłużej połączony z pasem, a ruch przekazywany jest poprzez wytrzymałe koło zębate. Dzięki takiej konstrukcji, aby zamontować silnik do slidera wystarczy przykręcić zaledwie dwie śruby. Zmiana sposobu prazy z manualnego na zautomatyzowany nigdy nie była tak prosta!

Nowe możliwości instalacji slidera

Wraz ze sliderami Micro 3 prezentujemy także nowy system ich instalacji. Pojedynczy punkt montażowy znany z poprzednich generacji sliderów został rozbudowany o dodatkowe dwa punkty na końcach slidera. Gwinty statywowe 1/4” i 3/8” pozwalają zamocować slider na kilku statywach, skorzystać z podpór lub innych mocowań.

Takie rozwiązanie nie tylko zwiększa sztywność całej konstrukcji, ale także pozwala na montaż w niedostępnych dotąd lokacjach – na przykład „do góry nogami”. Wszystkie slidery z serii Micro 3 zostały wyposażone w dwie podpory od razu w zestawie, więc nie trzeba dokupować ich osobno!

Udoskonalony pas napędowy

 

Zeapon Micro3 wprowadza wiele ulepszeń i aktualizacji, które dotyczą niemal każdego elementu urządzenia. Blokada ruchu wykorzystuje wygodne mechaniczne pokrętło o dużej średnicy, dzięki któremu nie musisz martwić się o zerwanie paska lub przypadkowe uruchomienie.

Nowy bardziej elastyczny pas napędowy jest odporniejszy na rozciąganie od swojego poprzednika. Inżynierowie wyeliminowali także wszystkie metalowe zakończenia. Teraz użytkownik sam może zadecydować czy wymieni zużyty pas na oryginalny element zamienny Zeapon czy poszuka tańszej alternatywy.

Chowana śruba montażowa

Unikalna śruba montażowa slidera jest kompatybilna ze standardem statywowym 1/4 oraz 3/8 cala. Gdy nie musisz z niej korzystać lub chcesz włożyć urządzenie do torby podczas pakowania, wystarczy ją nacisnąć i lekko obrócić, aby całkowicie schowała się w wózku slidera. Dzięki temu nie porysujesz nią innych urządzeń lub wnętrza torby transportowej.

Większa platforma montażowa

 

Platforma montażowa nowego wózka jest około trzy razy większa od tej znanej ze sliderów Micro 2. Znacznie większa powierzchnia styku pozwala na bezpieczniejszą instalację kamery i lepszą stabilność podczas nagrań.

Stalowe prowadnice oraz koła

Prowadnice slidera i kółka wózka Micro3 wykonane zostały ze stali nierdzewnej. Wytrzymałe i odporne na zużycie oraz uszkodzenia spowodowane wilgocią czy piaskiem poradzą sobie z długotrwałą pracą nawet w ekstremalnych warunkach.

Bezpośrednie zasilanie sieciowe

Kiedy podczas tworzenia epickiego, wielogodzinnego Timelapsa wyczerpie się już ostatni akumulator, możesz podłączyć moduł napędowy Micro3 do zewnętrznego źródła zasilania takiego jak powerbank lub zasilacz 5 V i 2 A, aby cieszyć się jeszcze dłuższą pracą urządzania.

Tajna broń filmowca makro

Niezwykła płynność slidera pozwala na uzyskanie oszałamiających efektów podczas filmowania nawet z tak ekscentrycznymi obiektywami jak Laowa Probe.

Cena i dostępność

Slidery Zeapon Micro3 trafią do polskiej dystrybucji w drugiej połowie sierpnia 2022 roku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie zeapon.com.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Zhiyun Molus B - duża wydajność w przystępnych cenach
Zhiyun Molus B - duża wydajność w przystępnych cenach
Zhiyun prezentuje nową linię lamp światła ciągłego LED Molus B-Series. Nie są tak rekordowo kompaktowe, jak te z serii G (chociaż i tak są malutkie), zamiast tego stawiają jednak na...
6
Nowy Microsoft Surface Laptop ma być szybszy od Maca. I jest przystępnie wyceniony
Nowy Microsoft Surface Laptop ma być szybszy od Maca. I jest przystępnie wyceniony
Microsoft pokazał najnowsza generację notebooków z serii Surface. Nowe laptopy bazują na procesorach Qualcomm Snapdragon X i mają zapewniać większa wydajność od komputerów z...
8
Skorzystaj z promocji Calibrite: wzorce ColorChecker z kartą SanDisk 64GB Extreme PRO SD gratis
Skorzystaj z promocji Calibrite: wzorce ColorChecker z kartą SanDisk 64GB Extreme PRO SD gratis
Calibrite, lider w produkcji kalibratorów i wzorników, wystartował z nową atrakcyjną promocją. Przy zakupie wybranych wzorców ColorChecker otrzymamy w prezencie kartę SanDisk 64GB Extreme PRO...
11
Powiązane artykuły