Canon PIXMA - nowa linia zaawansowanych drukarek

Autor: Michał Chrzanowski

6 Wrzesień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Canon powiększył dziś swoją ofertę drukarek atramentowych. Nowa linia PIXMA składa się z czterech urządzeń, które stopniem zaawansowania trafiają zarówno do amatorów jak i profesjonalistów.

PIXMA to najnowsza kolekcja drukarek atramentowych Canona. Modele z tej serii wyróżniają się nowoczesnym designem i rozwiązaniami, a także rozbudowanymi opcjami łączności. Do wyboru będziemy mieć aż cztery urządzenia, które powinny przypaść do gustu osobom chcącym utworzyć w swoim domowym zaciszu mniej lub bardziej funkcjonalne laboratorium fotograficzne.

Wszystkie najnowsze urządzenia PIXMA wyposażono w moduł Wi-Fi, który w połączeniu z najnowszą aplikacją Canon PRINT (dostępna na system Android i iOS) umożliwi bezprzewodowe drukowanie z komputera, smartfona czy tabletu. Z kolei dodatkowe funkcje łączności takie jak Wi-Fi Direct czy tryb Access Point pozwolą na bezpośrednie połączenie drukarki z urządzeniem mobilnym bez konieczności podłączenia do internetu.

Canon PIXMA TS5050

Model PIXMA TS5050 to drukarka kierowana do osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z drukiem. Z kolei PIXMA TS6050 i PIXMA TS8050 powinny zainteresować bardziej zaawansowanych użytkowników. Natomiast najwyższy model PIXMA TS9050 „to zaawansowane urządzenie drukujące zdjęcia w jakości zbliżonej do fotolabów“ - zapewnia producent.

PIXMA TS9050 i PIXMA TS8050 zostały wyposażone w funkcję Touch & Print, która za pomocą aplikacji Canon PRINT (system Android) umożliwi natycmiastowe drukowanie i skanowanie ze smartfonów i tabletów z funkcją NFC. Dodatkowo, urządzenia z serii PIXMA TS9050 mają wbudowany port sieci Ethernet, pozwalając tym samym na swobodne drukowanie i skanowanie z wielu komputerów podłączonych do sieci.

Canon PIXMA TS8050

Jednak to nie wszystko. Linia PIXMA charakteryzuje się upełnie nową, kompaktową konstrukcją, która dopasuje się charakterem do nowoczesnych wnętrz. Ponadto drukarki TS9050, TS8050 i TS6050 dysponują dotykowym ekranem LCD, z poziomu którego w prosty sposób można łączyć się z popularnymi usługami w chmurze. Aplikacja PIXMA Cloud link umożliwi szybkie drukowanie fotografii oraz udostępnianie dokumentów do przeglądania np. gdy użytkownik jest poza domem. Nie zapomniano również o fanach serwisów społecznościowych. Wspomniane model mogą bezpośrednio łączyć się z aplikacją Instagram, dzięki czemu w każdym momencie można wydrukować zdjęcia - nawet w formacie 13 x 13 cm - na nowym kwadratowym błyszczącym papierze fotograficznym Canon.

Canon PIXMA TS6050

Podstawowe modele TS5050 i TS6050 mają pięć oddzielnych zbiorników z atramentem, co ma zapewnić szybki druk wysokiej jakości zarówno na standardowym, jak i fotograficznym papierze. Z kolei wyposażone w dodatkowe zbiorniki z szarym i fotograficznym czarnym tuszem urządzenia TS9050 i T8050 mają zapewnić jeszcze wyższą jakość drukowanych zdjęć i wyjątkową szczegółowość detali w czerni i zaciemnionych obszarach. Dodatkowo oba modele drukują bezpośrednio na przystosowanych do tego  płytach CD przez aplikację Canon PRINT.

Ponadto drukarki PIXMA TS9050, TS8050 i TS5050 mają czytnik kart SD, co pozwala drukować zdjęcia bezpośrednio z karty pamięci bez podłączenia do komputera. Natomiast TS9050 umożliwia nakładanie filtrów kreatywnych na zdjęcia z kart SD - bezpośrednio z poziomu 5-calowego ekranu LCD.

Canon PIXMA TS9050

Jak na razie producent nie zdradził szczegółów dotyczących ceny oraz daty dostępności drukarek PIXMA na rynku. Więcej informacji znajdziecie na stronie canon.pl.

źródło: informacja prasowa

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły