Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon PIXMA - nowa linia zaawansowanych drukarek

2

Autor: Michał Chrzanowski

6 Wrzesień 2016
Artykuł na: 6-9 minut

Canon powiększył dziś swoją ofertę drukarek atramentowych. Nowa linia PIXMA składa się z czterech urządzeń, które stopniem zaawansowania trafiają zarówno do amatorów jak i profesjonalistów.

PIXMA to najnowsza kolekcja drukarek atramentowych Canona. Modele z tej serii wyróżniają się nowoczesnym designem i rozwiązaniami, a także rozbudowanymi opcjami łączności. Do wyboru będziemy mieć aż cztery urządzenia, które powinny przypaść do gustu osobom chcącym utworzyć w swoim domowym zaciszu mniej lub bardziej funkcjonalne laboratorium fotograficzne.

Wszystkie najnowsze urządzenia PIXMA wyposażono w moduł Wi-Fi, który w połączeniu z najnowszą aplikacją Canon PRINT (dostępna na system Android i iOS) umożliwi bezprzewodowe drukowanie z komputera, smartfona czy tabletu. Z kolei dodatkowe funkcje łączności takie jak Wi-Fi Direct czy tryb Access Point pozwolą na bezpośrednie połączenie drukarki z urządzeniem mobilnym bez konieczności podłączenia do internetu.

Canon PIXMA TS5050

Model PIXMA TS5050 to drukarka kierowana do osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z drukiem. Z kolei PIXMA TS6050 i PIXMA TS8050 powinny zainteresować bardziej zaawansowanych użytkowników. Natomiast najwyższy model PIXMA TS9050 „to zaawansowane urządzenie drukujące zdjęcia w jakości zbliżonej do fotolabów“ - zapewnia producent.

PIXMA TS9050 i PIXMA TS8050 zostały wyposażone w funkcję Touch & Print, która za pomocą aplikacji Canon PRINT (system Android) umożliwi natycmiastowe drukowanie i skanowanie ze smartfonów i tabletów z funkcją NFC. Dodatkowo, urządzenia z serii PIXMA TS9050 mają wbudowany port sieci Ethernet, pozwalając tym samym na swobodne drukowanie i skanowanie z wielu komputerów podłączonych do sieci.

Canon PIXMA TS8050

Jednak to nie wszystko. Linia PIXMA charakteryzuje się upełnie nową, kompaktową konstrukcją, która dopasuje się charakterem do nowoczesnych wnętrz. Ponadto drukarki TS9050, TS8050 i TS6050 dysponują dotykowym ekranem LCD, z poziomu którego w prosty sposób można łączyć się z popularnymi usługami w chmurze. Aplikacja PIXMA Cloud link umożliwi szybkie drukowanie fotografii oraz udostępnianie dokumentów do przeglądania np. gdy użytkownik jest poza domem. Nie zapomniano również o fanach serwisów społecznościowych. Wspomniane model mogą bezpośrednio łączyć się z aplikacją Instagram, dzięki czemu w każdym momencie można wydrukować zdjęcia - nawet w formacie 13 x 13 cm - na nowym kwadratowym błyszczącym papierze fotograficznym Canon.

Canon PIXMA TS6050

Podstawowe modele TS5050 i TS6050 mają pięć oddzielnych zbiorników z atramentem, co ma zapewnić szybki druk wysokiej jakości zarówno na standardowym, jak i fotograficznym papierze. Z kolei wyposażone w dodatkowe zbiorniki z szarym i fotograficznym czarnym tuszem urządzenia TS9050 i T8050 mają zapewnić jeszcze wyższą jakość drukowanych zdjęć i wyjątkową szczegółowość detali w czerni i zaciemnionych obszarach. Dodatkowo oba modele drukują bezpośrednio na przystosowanych do tego  płytach CD przez aplikację Canon PRINT.

Ponadto drukarki PIXMA TS9050, TS8050 i TS5050 mają czytnik kart SD, co pozwala drukować zdjęcia bezpośrednio z karty pamięci bez podłączenia do komputera. Natomiast TS9050 umożliwia nakładanie filtrów kreatywnych na zdjęcia z kart SD - bezpośrednio z poziomu 5-calowego ekranu LCD.

Canon PIXMA TS9050

Jak na razie producent nie zdradził szczegółów dotyczących ceny oraz daty dostępności drukarek PIXMA na rynku. Więcej informacji znajdziecie na stronie canon.pl.

źródło: informacja prasowa

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
0
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły