Canon Speedlite 600EX II-RT - szybsze ładowanie

Canon Speedlite 600EX II-RT - szybsze ładowanie

Producent zaprezentował dziś następcę flagowej lampy Speedlite 600EX-RT. Nowy model przede wszystkim oferuje szybszy czas ładowania w trybie seryjnym.

Najnowszy Speedlite 600EX II-RT z liczbą przewodnią 60 GN (ISO 100) oferuje taką samą moc jak jego poprzednik, pokrywając zakres ogniskowych 20-200 mm i współpracując z trybami E-TTL II, E-TTL i TTL.

W nowym modelu usprawniono natomiast czas przeładowania lampy podczas wykonywania serii zdjęć. W zależności od tego czy pracujemy na zwykłych bateriach (AA) czy nowym akumulatorze CP-E4N czas ten skróci się od 1,5 do 2 razy względem tego, co oferował poprzedni model.

Flash może być wyzwalany radiowo z odległości 30 m, a za jego pomocą możemy kontrolować także do 5 grup kompatybilnych lamp. Według producenta usprawniono także sterowanie funkcjami lampy, a wśród akcesoriów znajdziemy nowe kolorowe filtry oraz dyfuzor zmiękczający światło.

Speedlite 600EX II-RT, podobnie jak poprzednik oferuje uszczelnioną obudowę i trafi do sprzedaży w czerwcu 2016 roku. Za nową lampę zapłacimy $580. Polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem canon.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1