Canon Speedlite 600EX II-RT - szybsze ładowanie

Canon Speedlite 600EX II-RT - szybsze ładowanie

Producent zaprezentował dziś następcę flagowej lampy Speedlite 600EX-RT. Nowy model przede wszystkim oferuje szybszy czas ładowania w trybie seryjnym.

Najnowszy Speedlite 600EX II-RT z liczbą przewodnią 60 GN (ISO 100) oferuje taką samą moc jak jego poprzednik, pokrywając zakres ogniskowych 20-200 mm i współpracując z trybami E-TTL II, E-TTL i TTL.

W nowym modelu usprawniono natomiast czas przeładowania lampy podczas wykonywania serii zdjęć. W zależności od tego czy pracujemy na zwykłych bateriach (AA) czy nowym akumulatorze CP-E4N czas ten skróci się od 1,5 do 2 razy względem tego, co oferował poprzedni model.

Flash może być wyzwalany radiowo z odległości 30 m, a za jego pomocą możemy kontrolować także do 5 grup kompatybilnych lamp. Według producenta usprawniono także sterowanie funkcjami lampy, a wśród akcesoriów znajdziemy nowe kolorowe filtry oraz dyfuzor zmiękczający światło.

Speedlite 600EX II-RT, podobnie jak poprzednik oferuje uszczelnioną obudowę i trafi do sprzedaży w czerwcu 2016 roku. Za nową lampę zapłacimy $580. Polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem canon.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13