Canon Speedlite 600EX II-RT - szybsze ładowanie

Autor: Maciej Luśtyk

11 Maj 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Producent zaprezentował dziś następcę flagowej lampy Speedlite 600EX-RT. Nowy model przede wszystkim oferuje szybszy czas ładowania w trybie seryjnym.

Najnowszy Speedlite 600EX II-RT z liczbą przewodnią 60 GN (ISO 100) oferuje taką samą moc jak jego poprzednik, pokrywając zakres ogniskowych 20-200 mm i współpracując z trybami E-TTL II, E-TTL i TTL.

W nowym modelu usprawniono natomiast czas przeładowania lampy podczas wykonywania serii zdjęć. W zależności od tego czy pracujemy na zwykłych bateriach (AA) czy nowym akumulatorze CP-E4N czas ten skróci się od 1,5 do 2 razy względem tego, co oferował poprzedni model.

Flash może być wyzwalany radiowo z odległości 30 m, a za jego pomocą możemy kontrolować także do 5 grup kompatybilnych lamp. Według producenta usprawniono także sterowanie funkcjami lampy, a wśród akcesoriów znajdziemy nowe kolorowe filtry oraz dyfuzor zmiękczający światło.

Speedlite 600EX II-RT, podobnie jak poprzednik oferuje uszczelnioną obudowę i trafi do sprzedaży w czerwcu 2016 roku. Za nową lampę zapłacimy $580. Polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem canon.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI prezentuje przenośne stacje zasilania - nawet do 60 ładowań aparatu lub smartfona
DJI poszerza swoją działalność. Chińczycy pokazali właśnie swoje pierwsze przenośne stacje zasilające, która ułatwią ładowanie baterii i zasilanie sprzętu elektronicznego w terenie....
6
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Angelbird MatchPack - zestawy kart dopasowane wydajnością do Twojego aparatu
Firma Angelbird przedstawia nową edycję zestawów kart pamięci Match Pack. Stworzone z myślą o profesjonalistach w branży fotograficznej i filmowej, mają zapewnić maksymalną wydajność i...
2
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5