Canon Speedlite 600EX II-RT - szybsze ładowanie

Canon Speedlite 600EX II-RT - szybsze ładowanie

Producent zaprezentował dziś następcę flagowej lampy Speedlite 600EX-RT. Nowy model przede wszystkim oferuje szybszy czas ładowania w trybie seryjnym.

Najnowszy Speedlite 600EX II-RT z liczbą przewodnią 60 GN (ISO 100) oferuje taką samą moc jak jego poprzednik, pokrywając zakres ogniskowych 20-200 mm i współpracując z trybami E-TTL II, E-TTL i TTL.

W nowym modelu usprawniono natomiast czas przeładowania lampy podczas wykonywania serii zdjęć. W zależności od tego czy pracujemy na zwykłych bateriach (AA) czy nowym akumulatorze CP-E4N czas ten skróci się od 1,5 do 2 razy względem tego, co oferował poprzedni model.

Flash może być wyzwalany radiowo z odległości 30 m, a za jego pomocą możemy kontrolować także do 5 grup kompatybilnych lamp. Według producenta usprawniono także sterowanie funkcjami lampy, a wśród akcesoriów znajdziemy nowe kolorowe filtry oraz dyfuzor zmiękczający światło.

Speedlite 600EX II-RT, podobnie jak poprzednik oferuje uszczelnioną obudowę i trafi do sprzedaży w czerwcu 2016 roku. Za nową lampę zapłacimy $580. Polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem canon.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1