Phottix Cerberus - reporterska lampa w studiu

2
Maciej Luśtyk
19 Kwiecień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Phottix zaprezentował ciekawy adapter, pozwalający na wygodne podłączenie lamp reporterskich do studyjnych dyfuzorów. Cerberus współpracuje z akcesoriami Phottix, Bowens i Elinchrom.

Używanie lamp reporterskich jako zamienników dla tradycyjnych lamp studyjnych nie jest nowym pomysłem. Podobne rozwiązania szczególnie dobrze sprawdzają się podczas pracy w plenerze, znacznie ograniczając ilość sprzętu, który musimy ze sobą zabierać. Akcesoriów tego typu brakowało jednak do tej pory w ofercie topowych producentów.

 

Lukę tę wypełniać ma nowe mocowanie Phottix Cerberus, pozwalające na podłączenie popularnych speedlightów do dowolnych modyfikatorów firm Phottix, Bowens i Elinchrom (za pomocą dołączanych do zestawu adapterów).

Wyróżniać ma je metalowa konstrukcja, dzięki czemu nie musimy obawiać się o jej wytrzymałość podczas pracy z dużymi, ciężkimi softboxami. Za solidne mocowanie lampy ma z kolei odpowiadać sprężynowy system zaciskowy montowany na głowicę. Do adaptera podepniemy też zwykłe studyjne parasolki.

Za akcesorium zapłacimy $92. Na razie nie wiemy w jakiej cenie będzie oferowane na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem phottix.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4K, 100% Adobe RGB, Thunderbolt 3 i kolorymetr, czyli wyliczanka Della
4K, 100% Adobe RGB, Thunderbolt 3 i kolorymetr, czyli wyliczanka Della
Nowy, 27-calowy monitor ma być spełnieniem marzeń wielu profesjonalistów wymagających doskonałego odwzorowania kolorów - czy Dell UP2720Q powalczy z konkurencją spod znaków Eizo i NEC?
17
0
Tether Tools Air Direct - tethering bez ograniczeń
Tether Tools Air Direct - tethering bez ograniczeń
Szybki podgląd zdjęć na dużym ekranie jest ważny zwłaszcza w fotografii studyjnej a najnowsze akcesorium firmy Tether Tools, pozwala zapomnieć o przewodowym tetheringu bez względu na markę...
10
1
DoBox Pro - Twój iPad może być lepszy od MacBooka
DoBox Pro - Twój iPad może być lepszy od MacBooka
iPad Pro stał się jednym z najpopularniejszych, mobilnych urządzeń do obróbki fotograficznej. Mimo zalet, ma niestety też sporo ograniczeń, które przynajmniej w części ma rozwiązać akcesorium...
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)