Phottix Cerberus - reporterska lampa w studiu

2

Autor: Maciej Luśtyk

19 Kwiecień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Phottix zaprezentował ciekawy adapter, pozwalający na wygodne podłączenie lamp reporterskich do studyjnych dyfuzorów. Cerberus współpracuje z akcesoriami Phottix, Bowens i Elinchrom.

Używanie lamp reporterskich jako zamienników dla tradycyjnych lamp studyjnych nie jest nowym pomysłem. Podobne rozwiązania szczególnie dobrze sprawdzają się podczas pracy w plenerze, znacznie ograniczając ilość sprzętu, który musimy ze sobą zabierać. Akcesoriów tego typu brakowało jednak do tej pory w ofercie topowych producentów.

 

Lukę tę wypełniać ma nowe mocowanie Phottix Cerberus, pozwalające na podłączenie popularnych speedlightów do dowolnych modyfikatorów firm Phottix, Bowens i Elinchrom (za pomocą dołączanych do zestawu adapterów).

Wyróżniać ma je metalowa konstrukcja, dzięki czemu nie musimy obawiać się o jej wytrzymałość podczas pracy z dużymi, ciężkimi softboxami. Za solidne mocowanie lampy ma z kolei odpowiadać sprężynowy system zaciskowy montowany na głowicę. Do adaptera podepniemy też zwykłe studyjne parasolki.

Za akcesorium zapłacimy $92. Na razie nie wiemy w jakiej cenie będzie oferowane na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem phottix.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Nanlite LitoLite 5C - kieszonkowa, wszechstronna lampa LED z dobrym CRI i TLCI
Szukasz wysokiej jakości oświetlacza, który zmieścisz w kieszeni? Poznaj lampy Nanlite.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)