Elinchrom EL-Skyport Plus - uniwersalny system wyzwalania lamp

0

Autor: Maciej Luśtyk

22 Marzec 2016
Artykuł na: 6-9 minut

W ofercie firmy Elinchrom pojawił się zupełnie nowy system EL-Skyport Plus, który oferuje współpracę z najpopularniejszymi aparatami i radiowe wyzwalanie większości lamp obecnie dostępnych na rynku.

Elinchrom to znany i ceniony przez profesjonalistów producent akcesoriów oświetleniowych. Po zaprezentowanym pod koniec 2015 roku wyzwalaczu radiowym Skyport Plus HS przyszła kolej na zupełnie nowy system Elinchrom Skyport Plus. Zdaniem producenta jest on bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, które ma zapewnić efektywną współpracę z niemal każdym aparatem i lampą błyskową obecnie dostępnymi na rynku.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Elinchrom Skyport Plus to bardzo kompaktowy transmiter z ruchomą głowicą, który charakteryzuje się imponującym zasięgiem działania sięgającym nawet 200 metrów. Do zasilenia nadajnika potrzebne są dwie baterie AA, co jest standardem w tej klasie sprzętu. Nowy model umożliwia pracę na 16 kanałach (protokół “standard” i “speed”) w 4 grupach. Ponadto może być przymocowany na gorącą stopkę, dzięki czemu zapewni efektywną i stabilną współpracę z aparatami, które są w nią wyposażone. Co więcej nadajnik może wyzwolić większość obecnie dostępnych na rynku lamp błyskowych.

Z kolei odbiornik Skyport Plus jest pierwszym modelem firmy, który został wyposażony w gorącą stopką, na którą zamocujemy reporterskie lampy. Niestety ma ona tylko jeden centralny pin, co oznacza, że otrzymamy wyłącznie podstawowe możliwości wyzwalania (brak wybudzania i TTL). Niemniej jednak w połączeniu z transmiterem Skyport zyskamy również możliwość synchronizacji z krótkimi czasami naświetlania. Ponadto odbiornik ma także szybkozłączkę, dzięki której zamontujemy go na statywie. Zaprezentowany system Skyport Plus jest oczywiście również kompatybilny z innymi rozwiązaniami Elinchrom.

Za zestaw składający się z nadajnika i odbiornika Elinchrom Skyport Plus zapłacimy $140. Niestety producent nie podał informacji, kiedy dokładnie nowy system pojawi się w sprzedaży. Po więcej szczegółów odsyłamy na stronę elinchrom.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Trzecia generacja serii Lowepro Fastpack i Slingshot - mniejsze, lżejsze i bardziej odporne plecaki typu 50/50
Trzecia generacja serii Lowepro Fastpack i Slingshot - mniejsze, lżejsze i bardziej odporne...
Serie Lowepro Fastpack i Slingshot to świetnie propozycje na jednodniowy wypad w plener ze sprzętem fotograficznym. Teraz są jeszcze lżejsze i bardziej kompaktowe, a...
6
0
Fujifilm EF-60 i EF-W1 - nowa lampa błyskowa i radiowy system wyzwalania do aparatów systemów X i GFX
Fujifilm EF-60 i EF-W1 - nowa lampa błyskowa i radiowy system wyzwalania do aparatów systemów X i...
Aparaty Fujifilm X i GFX otrzymują nowy reporterski flash i bezprzewodowy system sterowania. Co ciekawe, wygląda na to, że w tym celu firma zawiązała współpracę z...
0
0
Lampy Quadralite VideoLED od teraz z nowymi, doskonalszymi diodami
Lampy Quadralite VideoLED od teraz z nowymi, doskonalszymi diodami
Popularne modele niedrogich lamp światła ciągłego Quadralite VideoLED 600 i VideoLED 1000 mogą pochwalić się nowymi, lepszymi parametrami.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)