Elinchrom EL-Skyport Plus - uniwersalny system wyzwalania lamp

Autor: Maciej Luśtyk

22 Marzec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

W ofercie firmy Elinchrom pojawił się zupełnie nowy system EL-Skyport Plus, który oferuje współpracę z najpopularniejszymi aparatami i radiowe wyzwalanie większości lamp obecnie dostępnych na rynku.

Elinchrom to znany i ceniony przez profesjonalistów producent akcesoriów oświetleniowych. Po zaprezentowanym pod koniec 2015 roku wyzwalaczu radiowym Skyport Plus HS przyszła kolej na zupełnie nowy system Elinchrom Skyport Plus. Zdaniem producenta jest on bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, które ma zapewnić efektywną współpracę z niemal każdym aparatem i lampą błyskową obecnie dostępnymi na rynku.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Elinchrom Skyport Plus to bardzo kompaktowy transmiter z ruchomą głowicą, który charakteryzuje się imponującym zasięgiem działania sięgającym nawet 200 metrów. Do zasilenia nadajnika potrzebne są dwie baterie AA, co jest standardem w tej klasie sprzętu. Nowy model umożliwia pracę na 16 kanałach (protokół “standard” i “speed”) w 4 grupach. Ponadto może być przymocowany na gorącą stopkę, dzięki czemu zapewni efektywną i stabilną współpracę z aparatami, które są w nią wyposażone. Co więcej nadajnik może wyzwolić większość obecnie dostępnych na rynku lamp błyskowych.

Z kolei odbiornik Skyport Plus jest pierwszym modelem firmy, który został wyposażony w gorącą stopką, na którą zamocujemy reporterskie lampy. Niestety ma ona tylko jeden centralny pin, co oznacza, że otrzymamy wyłącznie podstawowe możliwości wyzwalania (brak wybudzania i TTL). Niemniej jednak w połączeniu z transmiterem Skyport zyskamy również możliwość synchronizacji z krótkimi czasami naświetlania. Ponadto odbiornik ma także szybkozłączkę, dzięki której zamontujemy go na statywie. Zaprezentowany system Skyport Plus jest oczywiście również kompatybilny z innymi rozwiązaniami Elinchrom.

Za zestaw składający się z nadajnika i odbiornika Elinchrom Skyport Plus zapłacimy $140. Niestety producent nie podał informacji, kiedy dokładnie nowy system pojawi się w sprzedaży. Po więcej szczegółów odsyłamy na stronę elinchrom.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
Czy w temacie kieszonkowych lamp LED można powiedzieć coś nowego? Hobolite udowadnia, że tak i prezentuje model Iris, który pozwala na znacznie bardziej kreatywną zabawę niż większość...
2
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
W ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Światła, marka Quadralite ogłasza specjalną promocję, która rozświetli Twoje profesjonalne i osobiste projekty! Do 20 maja wszystkie lampy z...
5
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Dystrybutor akcesoriów fotograficznych Foto7 informuje o promocji na wybrany asortyment marek Manfrotto i JOBY. Kultowe statywy, plecaki i zestawy wideo zostały przecenione nawet o...
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)