Phottix Indra 500 LC - nowa generacja uniwersalnej lampy TTL

Autor: Maciej Luśtyk

28 Wrzesień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowa lampa Phottix to aktualizacja popularnej konstrukcji, którą dzięki dołączanemu w zestawie przenośnemu akumulatorowi mogliśmy z powodzeniem wykorzystywać zarówno w studiu, jak i w plenerze. Otrzymujemy między innymi nowe funkcje wyzwalania.

Lampa Phottix Indra 500 LC o mocy 500 Ws oferuje 8-stopniową regulację siły błysku, od pełnej mocy do 1/128. Otrzymujemy także wsparcie krótkich czasów migawki HSS (do 1/8000 s), tryb stroboskopowy oraz współpracę z pomiarem TTL. Wszystkim zarządzać możemy z poziomu wygodnego w obsłudze tylnego panelu z czytelnym wyświetlaczem LCD. Czas ładowania lampy to około 2 s, a zewnętrzny akumulator o mocy 5000 mAh pozwoli nam na wykonanie około 400 błysków o pełnej mocy.

Nowością jest kompatybilność z radiowym systemem wyzwalania Canona, dzięki czemu będzie ona bez problemu współpracować z najnowszymi Speedlightami i nadajnikiem ST-E3. Oprócz tego, lampa może być wyzwalana także za pomocą systemu Phottix Laso, który pozwoli także na współpracę ze starszymi lampami, nie wyposażonymi w odbiorniki radiowe.

Otrzymujemy też mniejszy 5-calowy reflektor, co sprawić ma, że lampa będzie wygodniejsza w transporcie, a w zestawie, oprócz wspomnianego akumulatora, znajdziemy także kable, ładowarkę i dedykowany pokrowiec.

Lampa dostępna ma być w sprzedaży w październiku, w cenie około 1,300 dolarów. Polskiej ceny na razie nie znamy, ale podobnie jak w przypadku poprzedniej generacji lamp Indra, należy się spodziewać, że przyjdzie nam za nią zapłacić około 5 tys. złotych.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem phottix.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox SL150R i SL300R - nowe kreatywne głowice LED RGBW w dobrej cenie
Godox SL150R i SL300R - nowe kreatywne głowice LED RGBW w dobrej cenie
Godox prezentuje nowe lampy światła ciągłego o zastosowań foto i wideo. Modele SL150R i SL300R oferują rozbudowaną funkcjonalność i dobrą moc w przystępnej cenie.
5
Peak Design Camera Cube V2 - nowa linia insertów do plecaków i toreb fotograficznych
Peak Design Camera Cube V2 - nowa linia insertów do plecaków i toreb fotograficznych
Wkłady Camera Cube to jedne z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych produktów Peak Design. Teraz powstała ich nowa, ulepszona wersja, czyli Camera Cube V2!
8
Irix wprowadza na rynek adapter filtrowy Irix Edge dla obiektywu 21 mm f/1.4
Irix wprowadza na rynek adapter filtrowy Irix Edge dla obiektywu 21 mm f/1.4
Irix opracował adapter filtrowy do obiektywu 21 mm f/1.4, który umożliwi korzystanie z wkręcanych filtrów 105 mm. Będzie oferowany za darmo.
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)