Phottix M100R, M500R i M1000R - nowe panele LED na rynku

Autor: Redakcja Fotopolis

29 Marzec 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Znany producent akcesoriów studyjnych rozszerza ofertę o nowe panele oświetleniowe LED. Modele M100R, M500R i M1000R to smukłe, aluminiowe lampy z możliwością regulacji kolorystyki, funkcją efektów specjalnych i opcją wykorzystania w formie powerbanku.

Materiał partnera

Foto-Technika, dystrybutor marki Phottix w Polsce, poinformował o nowych panelach ledowych, które świetnie sprawdzą się na planie filmowym, w studio, jak również w plenerze.

Cała rodzina Phottix Mobile RGB LED cechuje się wysoką jakością światła, ze współczynnikami CRI 96+ i TLCI 98+, co upoważnia ją do zastosowań profesjonalnych. W kreatywnej pracy pomaga pakiet 21 efektów świetlnych (np. Światła policyjne, ognisko, lub błyskawica) oraz pełna regulacja parametrów koloru, jego odcieni i nasycenia w zakresie 0-360º. Każdy z modeli sprawdzi się również jako pojemny i trwały powerbank. Lampy wykonane są z wysokiej jakości aluminium. Dotychczas na rynku znajdował się model Phottix M200R i został bardzo dobrze przyjęty przez vlogerów, youtuberów, fotografów produktowych i filmowców. Teraz producent rozszerza ofertą o 3 nowe lampy z serii Mobile.

Wśród nowych paneli Phottix znajdzie się zarówno coś dla amatorów, jak i zawodowców

Photix M100

Phottix M100R to ultrakompaktowa lampa LED, wspierająca fotografowanie lub filmowanie telefonem lub aparatem. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów jest wydajnym  źródłem światła z szeroką paletą zastosowań od realizacji filmowych, organizacji wywiadów po zdjęcia makro. Dysponuje wydajnym akumulatorem o pojemności 1500 mAh który umożliwia ciągłą pracę przy pełnej mocy przez 55 minut.

Phottix M500R

Phottix M500R jest trzecim co do wielkości „ledem” w serii lamp Mobile RGB Led. Od większego brata, M1000R różni się rozmiarem i pojemnością akumulatora natomiast pozostałe istotne funkcje są te same. M500R to wyjątkowa lampa LED ze względu na swoją kompaktową budowę i parametry którymi dysponuje. Przeznaczona do oświetlenia scen fotograficznych, użyteczna przy vlogowania, pomocna w organizacji wywiadów i scen filmowych.

Lampa jest niezwykle smukła (grubość 13,7 mm), wykonana bardzo precyzyjnie i z dobrej jakości materiałów. Moc maksymalna wynosi 18,5 W, balans bieli możemy regulować w zakresie od 3200K do 5600K a maksymalna jasność osiąga poziom 550 Lux na 1m. Ważnym aspektem M500R jest ogromny akumulator o pojemności 10000 mAh. Lampa na pełnej mocy ( 100% mocy przy temp. 5600K) może pracować do 120 minut.

Phottix M500R posiada na obudowie trzy gwinty montażowe ¼ cala, do których montuje się znajdujący się w zestawie aluminiowy adapter Varos. Dzięki niemu lampę możemy zainstalować na dowolnym statywie oświetleniowym lub operować nią z ręki.

Phottix M1000R

Phottix M1000R to największa lampa w całej rodzinie. Duża powierzchnia świecenia i ogromna bateria 20000 mAh to największe jej zalety. Lampa ze 100% mocą może pracować do 200 minut, ale również służyć jako powerbank i zasilać inne urządzenia obecne na planie. Podobnie jak M500R w zestawie znajdziemy aluminiowy adapter Varos, dzięki któremu lampę możemy zainstalować bez problemu na statywie – co świetnie sprawdzi się w studio i plenerze.

Cena i dostępność

Panele oświetleniowe Phottix dostępne są do kupienia w cenach:

  • Phottix M100R RGB LED Light - 459 zł
  • Phottix M200R RGB LED Light - 599 zł
  • Phottix M500R RGB Panel LED - 999 zł
  • Phottix M1000R RGB Panel LED - 1 999 zł

O marce Phottix

W ofercie Phottix na przestrzeni ostatnich lat można było znaleźć szereg ciekawych rozwiązań. W chwili obecnej marka oferuje głównie wyposażenie studia - statywy, modyfikatory światła, lampy led, led ring i panele ledowe. Świetny stosunek jakości do ceny, powoduje, że wielu fotografów wybiera właśnie produkty Phottix.

Więcej informacji o lampach producenta znajdziecie na stronie phottix.com.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox SL150R i SL300R - nowe kreatywne głowice LED RGBW w dobrej cenie
Godox SL150R i SL300R - nowe kreatywne głowice LED RGBW w dobrej cenie
Godox prezentuje nowe lampy światła ciągłego o zastosowań foto i wideo. Modele SL150R i SL300R oferują rozbudowaną funkcjonalność i dobrą moc w przystępnej cenie.
5
Peak Design Camera Cube V2 - nowa linia insertów do plecaków i toreb fotograficznych
Peak Design Camera Cube V2 - nowa linia insertów do plecaków i toreb fotograficznych
Wkłady Camera Cube to jedne z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych produktów Peak Design. Teraz powstała ich nowa, ulepszona wersja, czyli Camera Cube V2!
8
Irix wprowadza na rynek adapter filtrowy Irix Edge dla obiektywu 21 mm f/1.4
Irix wprowadza na rynek adapter filtrowy Irix Edge dla obiektywu 21 mm f/1.4
Irix opracował adapter filtrowy do obiektywu 21 mm f/1.4, który umożliwi korzystanie z wkręcanych filtrów 105 mm. Będzie oferowany za darmo.
2
Powiązane artykuły