Softbox, grid, beauty dish i lantern w jednym? Na polski rynek wchodzą nowe modyfikatory Phottix G-Capsule

Autor: Redakcja Fotopolis

1 Marzec 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Foto-Technika oficjalny dystrybutor marki Phottix wprowadza do swojej oferty nowe unikatowe modyfikatory światła. Seria G-Capsule to pierwszy na świecie panoramiczny lekki softbox All-in-One z patentami, które oferują cztery tryby oświetlenia: Softbox, Grid, Beauty Dish i Lantern.

Po sukcesie softboksu Raja, Phottix ogłasza nową serię wielofunkcyjnych modyfikatorów EZ-up G-Capsule. Innowacyjna G-Capsule łączy w sobie softbox z parasolem typu shoot-through, co pozwala na niezliczone zastosowania - jako tradycyjnego softboxa z dołączonym gridem, jako beauty disha lub jako miękkiej latarni z oświetleniem dookólnym.

Unikalny okrągły kształt trybu Lantern zapewnia piękne, równomierne światło z efektem panoramy o szerokim zasięgu. Jest idealny do fotografii, produkcji wideo/kinematografii, transmisji na żywo i oświetlenia imprez.

Parasol i softbox można łatwo łączyć za pomocą rzepów na krawędziach obu, można też używać ich osobno do innych celów kształtowania światła.Składany przycisk odblokowujący „ONE Push Release” ułatwia łatwe składanie i montaż co pozwala zaoszczędzić czas i poprawić wydajność fotografowania.

Najwyższa jakość wykonania pozwala stosować G-Capsule także ze światłem LED

Białe wnętrze softboksów z serii G-Capsule jest wykończone wysokiej jakości odpornym na ciepło materiałem tekstylnym, który wytrzymuje temperatury do 120°C (248°F), podczas gdy filtry żelowe wytrzymują temperatury do 130°C (266°F). G-Capsule można stosować nie tylko z lampami błyskowymi, ale także z różnymi diodami LED o dużej mocy, które zyskują obecnie na popularności.

Seria G-Capsule ma czarną powierzchnię zewnętrzną, białą powierzchnię wewnętrzną oraz strukturę z 4 i 16 żebrami z włókna szklanego. Żebra z włókna szklanego są lekkie, ale solidne i trwałe, a także można je łatwo złożyć, aby zaoszczędzić miejsce do przechowywania. Softbox jest dostarczany z torbą transportową.

„G” oznacza magnetyczny uchwyt filtra żelowego, który jest dostarczany z czterema kolorowymi filtrami żelowymi. Innowacyjny i opatentowany uchwyt filtra żelowego wyposażony w mechanizm magnetyczny po obu stronach umożliwia zmianę kolorowego filtra żelowego w ciągu kilku sekund.

Dostępna w 8 różnych rozmiarach i stylach, G-Capsule ma mocowanie Bowens, a mocowania Elinchrom i Profoto są dostępne osobno.

Modyfikatory G-Capsule - podstawowe parametry produktu

  • Pierwszy na świecie softbox panoramiczny all-in-one
  • 8 rozmiarów i stylów
  • Parasol typu shoot-through w połączeniu z softboxem i gridem pozwala na wiele zastosowań
  • Zintegrowany magnetyczny uchwyt filtra żelowego z 4 kolorowymi filtrami żelowymi
  • Przycisk odblokowujący „ONE Push Release” ułatwiający zdejmowanie.
  • Wykorzystuje żaroodporny materiał SL Tech firmy Phottix
  • 4/16 Żebra z włókna szklanego z białym wnętrzem
  • Wymienne pierścienie prędkości dla popularnych marek oświetlenia
  • Obsługuje lampy błyskowe, stroboskopowe, monolighty, światła ciągłe i diody LED
  • Torba podróżna w zestawie
Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Doskonała redukcja światła bez wpływu na kolory i ostrość - wysokiej jakości filtry Hoya ND dostępne w cenach niższych o 25% do końca kwietnia! 
4
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun robi to kolejny raz. Po modelach X100 i X60 przyszedł czas na światło większego kalibru (choć tylko w przenośni). Lampa Molus G300 oferuje diodę o mocy 300W, będąc jednocześnie...
8