Sony HVL-F60RM2 i HVL-F46RM - nowe lampy reporterskie do bezlusterkowców Sony

Autor: Maciej Luśtyk

22 Październik 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Wraz z modelem A7 IV Sony zaprezentowało nowe systemowe lampy błyskowe, które mają być idealną parą dla pełnoklatkowych aparatów Sony E. Otrzymujemy dużą funkcjonalność w przyzwoitej cenie.

Nowe lampy to kolejne akcesoria Sony z nazwami, których nie mamy szansy zapamiętać. Ale warto je sobie zapisać, gdyż mogą okazać się świetną parą dla osób, które bezlusterkowców Sony E wykorzystują do fotografowania z błyskiem.

Lampy Sony HVL-F60RM2 i HVL-F46RM, czyli mały i duży kaliber, ale podobna uniwersalność

Lampy HVL-F60RM2 i HVL-F46RM w założeniu mają być wyborem dla osób pracujących aparatami Sony A1 i Sony A7 IV, czyli mniej i bardziej wymagających zawodowców. Obydwie oferują jednak zbliżona funkcjonalność.

Sony HVL-F60RM2

W obydwu przypadkach otrzymujemy więc łączność radiową systemu Alpha Lighting System, pomiar P-TTL dla trybów seryjnych Hi i Mid, opcje kontroli ustawień lamp z poziomu menu aparatu, możliwość powiązania pracy lampy z systemem detekcji twarzy aparatu, a także funkcję korekcji balansu bieli na podstawie informacji dostarczanych przez lampę. Mamy też obracane głowice i uszczelnienia, a w zestawach znajdziemy dyfuzor i filtry kolorystyczne.

Nowe lampy różnią się więc głównie mocą i szybkością. W przypadku mocniejszego modelu HVL-F60RM2 i HVL-F46RM mamy do czynienia z liczbą przewodnią 60 i pokryciem zoomu w zakresie 20-200 mm podczas gdy model HVL-F46RM oferuje liczbę przewodnią 46 i pokrywa zakres 24-105 mm.

Sony HVL-F46RM

Obydwie lampy wspierają tryb seryjny do 10 kl./s, przy którym w jednej serii będą w stanie wykonać 200 (F60RM2) lub 60 błysków (F46RM). Jeśli zaś chodzi o wydajność lampy zaoferują nam bardzo przyzwoitą żywotność akumulatora. Lampa F60RM2 wykona ok. 240 błysków z pełną mocą i czasem przeładowania na poziomie 1,7 sekundy, model F46RM zaś 320 błysków z czasem przeładowania wynoszącym 2 sekundy. Obydwie lampy wspierają też fotografowanie w trybie migawki elektronicznej w modelu Sony A1.

Cena i dostępność

Lampy Sony HVL-F60RM2 i HVL-F46RM trafia do sprzedaży w listopadzie 2021 roku w cenach 500 dolarów (F60RM2) i 400 dolarów (F46RM). Polskich cen na razie nie znamy.

Więcej informacji o lampach znajdziecie na stronie producenta tu i tu.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowy Microsoft Surface Laptop ma być szybszy od Maca. I jest przystępnie wyceniony
Nowy Microsoft Surface Laptop ma być szybszy od Maca. I jest przystępnie wyceniony
Microsoft pokazał najnowsza generację notebooków z serii Surface. Nowe laptopy bazują na procesorach Qualcomm Snapdragon X i mają zapewniać większa wydajność od komputerów z...
8
Skorzystaj z promocji Calibrite: wzorce ColorChecker z kartą SanDisk 64GB Extreme PRO SD gratis
Skorzystaj z promocji Calibrite: wzorce ColorChecker z kartą SanDisk 64GB Extreme PRO SD gratis
Calibrite, lider w produkcji kalibratorów i wzorników, wystartował z nową atrakcyjną promocją. Przy zakupie wybranych wzorców ColorChecker otrzymamy w prezencie kartę SanDisk 64GB Extreme PRO...
11
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
Czy w temacie kieszonkowych lamp LED można powiedzieć coś nowego? Hobolite udowadnia, że tak i prezentuje model Iris, który pozwala na znacznie bardziej kreatywną zabawę niż większość...
3
Powiązane artykuły