Galaxy Hyper Speed Photo Paper - papier pozytywowy o czułości ISO 120

Papiery pozytywowe to popularne rozwiązanie w fotografii otworkowej, dzięki któremu nie musimy korzystać z kliszy negatywowej. Wykorzystywane jest także w fotografii wielkoformatowej. Obecne na rynku papiery oferują jednak bardzo niskie czułości. Zmienić to mają zamiar twórcy Galaxy Paper, których produkt ma oferować czułość rzędu ISO 120.
Skomentuj Kopiuj link
Posłuchaj
00:00

Obecnie wybór papierów pozytywowych na rynku jest bardzo mały. Niedawno oferta zwiększyła się co prawda o papier Harman produkcji Ilforda, jednak wszystkie dostępne rozwiązania charakteryzują się bardzo niską czułością rzędu ISO 1-3. Ten stan rzeczy chcą zmienić osoby stojące za projektem Galaxy Hyper Speed Photo Paper. Galaxy Company, bazując na starych recepturach Kodaka, we współpracy z rosyjskim producentem papierów i emulsji Slavish Co. planują wprowadzić pozytywowy papier fotograficzny o czułości ISO 120, który dzięki dużej zawartości srebra ma oferować większy zakres dynamiczny, a tym samym ciekawe odwzorowanie półcienii i czerni.

Przykładowe zdjęcie wykonane na papierze Galaxy Hyper Speed Przykładowe zdjęcie wykonane na papierze Galaxy Hyper Speed Przykładowe zdjęcie wykonane na papierze Galaxy Hyper Speed

Póki co, projekt jest w fazie finansowania w serwisie Kickstarter. Do końca kampanii pozostał jeszcze ponad miesiąc, a twórcom już udało się zebrać 1/3 kwoty potrzebnej na sfinansowanie projektu, także prawdopodobnie przedsięwzięcie zakończy się sukcesem. Aby móc przetestować papier w praktyce wystarczy wesprzeć projekt kwotą 20 dolarów. Jeśli wszystko pójdzie dobrze projekt trafi do sprzedaży jeszcze w grudniu 2015 roku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie galaxy-paper.com

Komentarze
Przeczytaj także
Zobacz więcej z tagiem: Galaxy
logo logo
Magazyny
Zamów