Nowe papiery fotograficzne Ilforda

Autor: Patrycja Tuszyńska

19 Wrzesień 2012
Artykuł na: 6-9 minut
Photokina 2012. Na targach w Kolonii Ilford zaprezentował pieć nowych papierów fotograficznych z serii Galerie Prestige do drukarek atramentowych. Papier Gold Mono Silk pojawi się w limitowanej edycji wraz z pracami Sebastiao Salgado.

Ilford poszerzył swoją ofertę o pięć papierów fotograficznych z serii Galerie Prestige. Papiery będą wykonane wyłącznie z bawełny lub alfa-celulozy i dostępne będą w różnych gramaturach.

Papier Gold Mono Silk będzie przeznaczony tylko do fotografii czarno-białej i jego struktura będzie przypominać tradycyjne papiery halogenkowo srebrowe. Zapewni to wydruki o jasnych bielach i głębokich czerniach. Z kolei bawełniane Gold Cotton Smooth i Gold Cotton Textured, oparte na tradycyjnym papierze czerpanym, będą miały gładką i nieregularną fakturę. W przeciwieństwie do nich celulozowe Fine Art Smooth i Fine Art Textured będą przeznaczone do ostrych i kontastowych wydruków o żywych, nasyconych kolorach i pozwolą na dwustronny zadruk powierzchni gładkiej i teksturowej.

Wszystkie nowe papiery GALERIE Fine Art będą dostępne w sprzedaży od stycznia 2013 roku, poza papierem Gold Mono Silk, który trafi na półki w listopadzie 2012 r. w limitowanej edycji wraz z pracami Sebastiao Salgado.

Informacja prasowa:

EWOLUCJA GALERIE PRESTIGE - REWOLUCJA FINE ART

ILFORD poszerza linię papierów do druku atramentowego GALERIE Prestige
ILFORD opracował całkiem nowy papier stworzony specjalnie do tworzenia wydruków czarno białych
Zapowiedź czterech nowych papierów fine art opartych na tradycyjnym czerpanym podłożu, wykonanych w 100% z bawełny (cotton rag) lub alfa celulozy

Kolonia, Niemcy - Photokina Hala 6.1, Stoisko D.011 - E0.10 - środa 19 września 2012 - wiodący projektant i producent wysokiej jakości profesjonalnych mediów do drukarek atramentowych oraz kolorowych procesów fotograficznych, zaprezentował nowe papiery fine art poszerzające najwyższą linię wielokrotnie nagradzanych mediów do drukarek atramentowych GALERIE Prestige.

Przygotowane w odpowiedzi na potrzeby zawodowych artystów nowe papiery posiadają powierzchnie, które spełnią wymagania każdej twórczej wizji. Zapewniają żywe odwzorowanie obrazu dla wydruków komercyjnych czy własnego portfolio, dając jednocześnie gwarancję archiwalnej trwałości i jakości na poziomie galeryjnym, aukcyjnym czy muzealnym. Wszystkie nowe produkty można zobaczyć podczas targów Photokina 2012, na stoisku ILFORD, zlokalizowanym w hali 6.1, D.011 - E.010. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej ILFORD pod adresem http://www.ilford.com.

GALERIE Prestige Gold Mono Silk

GALERIE Prestige Gold Mono Silk to prawdziwy czarno biały papier do drukarek atramentowych. Fotografom specjalizującym się w tworzeniu wydruków monochromatycznych umożliwia uzyskanie rezultatów bliskich tym, które pamiętają z ery ciemni tradycyjnej. Struktura tego bezkwasowego papieru opartego na czystej celulozowej bazie, nie zawierającej ligniny, przypomina strukturę tradycyjnych fotograficznych papierów halogenkowo srebrowych. W oparciu o ponad 130 letnie doświadczenie w obrazowaniu i bogatej wiedzy w zakresie tworzenia fotografii zarówno w formie odbitek analogowych jak i wydruków atramentowych, ILFORD połączył obie te techniki, by stworzyć całkiem nową jakość technologii obrazowania.

W procesie projektowania papieru GALERIE Prestige Gold Mono Silk, ILFORD uwzględnił wszystkie elementy, które tworzą idealny obraz monochromatyczny. Dzięki zastosowaniu wyjątkowej technologii powlekania warstw nanoporowatymi powłokami ILFORD, nowy papier umożliwia uzyskanie płynnego kontrastu oraz subtelnych przejść pomiędzy jasnymi i ciemnymi partiami obrazu, a w połączeniu z rewelacyjnymi osiągami wartości parametrów Dmax i Dmin, papier jest w stanie zapewnić głębokie, bogate czernie i jasne biele. Gold Mono Silk o gramaturze 270gsm jest najnowszym produktem sygnowanym oznaczeniem GALERIE Gold, czym ILFORD pozycjonuje go na samym szczycie swojej pięciogwiazdkowej linii GALERIE Prestige.

Dostępny w szerokiej gamie formatów arkuszy oraz rolach o różnej szerokości, w pełni kompatybilny zarówno z drukarkami drukującymi tuszami pigmentowymi jak i barwnikowymi, Gold Mono Silk będzie początkowo oferowany w limitowanej edycji opakowań arkuszy w formacie A3, które zawierać będą prace światowej sławy fotografa Sebastiao Salgado. Nowy produkt będzie dostępny na półkach już w listopadzie 2012 roku.

GALERIE Prestige Gold Cotton Smooth 330gsm i Gold Cotton Textured 330gsm

GALERIE Prestige Gold Cotton Smooth i Gold Cotton Textured to nowe, wykonane w 100% z bawełny (cotton rag) papiery fine art, przygotowane w odpowiedzi na potrzeby zawodowych artystów. Oparte na tradycyjnym czerpanym papierze, nowe media Gold Cotton zapewniają wierne odwzorowanie obrazu dla wydruków komercyjnych oraz własnego portfolio. Bezkwasowe podłoże bez wybielaczy optycznych (OBA) daje gwarancję wysokiej, archiwalnej trwałości i stabilności obrazu w jakości na poziomie galeryjnym, aukcyjnym czy muzealnym.

Gold Cotton Smooth, ze swoją gładką matową powierzchnią, to papier idealny do tworzenia wydruków o wyjątkowej ostrości szczegółów. Nieregularna faktura Gold Cotton Textured daje przestrzeń dla twórczej ekspresji. Gold Cotton Smooth i Gold Cotton Textured, dostępne w rolach i arkuszach, dadzą najlepsze rezultaty z drukarkami pigmentowymi.

GALERIE Prestige Fine Art Smooth 220gsm i Fine Art Textured 220gsm

W przeciwieństwie do papierów Prestige Gold Cotton GALERIE, Prestige Fine Art Smooth i Fine Art Textured to papiery o jasno białej powierzchni, dedykowane do tworzenia wydruków o niezwykłej ostrości, wysokim kontraście i żywych, nasyconych kolorach. Wykonane z alfa-celulozy podłoża posiadają najnowocześniejsze matowe powłoki i pozwalają na dwustronny zadruk zarówno powierzchni gładkiej jak i teksturowanej. Nowe papiery dają zawodowym artystom i pasjonatom fotografii możliwość twórczej interpretacji obrazu, przez podkreślenie detali lub nadanie wydrukom wyglądu i wrażenia faktury i tekstury splecionych włókien.

Fine Art Smooth i Fine Art Textured dostępne w arkuszach i rolkach, są kompatybilne z drukarkami drukującymi zarówno przy użyciu tuszy pigmentowych jak i barwnikowych. Wszystkie cztery nowe papiery GALERIE Fine Art będą dostępne w sprzedaży w styczniu 2013 roku.

Darmowe profile ICC

By zagwarantować najwyższą jakość odwzorowania barw odbitki otrzymanej z każdego arkusza papieru GALERIE Prestige, ILFORD udostępnia na stronie internetowej www.ilford.com darmowe profile ICC dla większości popularnych drukarek atramentowych. Dostępny w sekcji pobierania profili plik ReadMe zawiera intuicyjne instrukcje korzystania z profili ICC krok po kroku. Starannie dobrane ustawienia drukarki, przygotowane przez techników działu badań i rozwoju ILFORD, gwarantują optymalne rezultaty wydruków dla wszystkich podłoży linii GALERIE Prestige.

O ILFORD

Założona w 1879 roku, firma ILFORD jest liderem w rozwoju i produkcji mediów fotograficznej jakości i innych materiałów eksploatacyjnych dla drukarek atramentowych i kolorowych procesów fotograficznych. Wszystkie oddziały firmy obejmujące działy obrazowania cyfrowego i fotografii kolorowej, w tym R&D oraz fabryki w Szwajcarii, są własnością firmy Paradigm Global Partners LLP. ILFORD prowadzi działania handlowe na terenie U.S.A. z amerykańskiej siedziby w Avon, CT.

Wyłącznym dystrybutorem marki ILFORD w Polsce jest Medikon Polska Sp. z o.o.

By uzyskać więcej informacji na temat ILFORD, odwiedź www.ilford.com.

Znajdź ILFORD na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/ILFORD.Polska

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
CEWE Fotojoker, renomowana marka branży fotograficznej, otworzyła nowy salon w Galerii Zielone Arkady, w sercu Bydgoszczy. Z tej okazji, na klientów czeka wiele atrakcji i specjalnie...
8
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Już niebawem na rynku pojawi się komplet chemii fotograficznej do wywoływania zdjęć analogowych Kodak Professional. W ofercie znajdą się zarówno odczynniki do negatywów czarno-białych,...
19
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Od dzisiaj nasz autorski podcast dostępny jest do posłuchania także w serwisie YouTube. To już 50 odcinków rozmów o fotografii z czołowymi przedstawicielami branży.
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)