Galaxy Hyper Speed 12 - papier pozytywowy do średniego formatu

Autor: Maciej Luśtyk

15 Kwiecień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Niecały rok temu Galaxy zaprezentowało papier pozytywowy o wyjątkowo wysokiej jak na to medium czułości ISO 120. Teraz chce go udostępnić w postaci rolek 120 mm do aparatów średnioformatowych.

Papiery pozytywowe to rozwiązanie, które pozwala przyspieszyć proces i zmniejszyć koszta uzyskiwania finalnych odbitek. Pozytywowy obraz naświetlany jest bezpośrednio na papierze, który po wywołaniu - podobnie jak w przypadku polaroidów - staje się docelową i jedyną kopią zdjęcia. Medium to upodobały sobie zwłaszcza osoby zajmujące się fotografią otworkową i wielkoformatową.

Dotychczas jednak papiery tego typu oferowały jednak bardzo niskie czułości, rzędu ISO 1, lub ISO 3. Gdy niecały rok temu w serwisie Kickstarter z inicjatywą wprowadzenia na rynek papierów pozytywowych u czułości ISO 120 wystartowała firma Galaxy, miłośnicy fotografii analogowej w błyskawicznym tempie wsparli projekt sumą wystarczająca na wprowadzenie produktu na rynek.

Galaxy nie poprzestało jednak na zeszłorocznym sukcesie i swoim rozwiązaniem planuje zawojować także rynek analogowej fotografii średnioformatowej. Galaxy Hyper Speed 120 to czarno-biały papier pozytywowy, oferowany w formie rolek 120 mm, takich samych jak w przypadku standardowych filmów negatywowych.

Projekt Galaxy to obecnie jedyne tego typu rozwiązanie na rynku. Czy zdobędzie popularność? Biorąc pod uwagę fakt, że w ciągu kilku dni od startu kampanii w serwisie Kickstarter firma zebrała już całą potrzebną sumą (ponad $20 000), Hyper Speed 120 może okazać się prawdziwym hitem.

Jesteśmy bardzo ciekawi jakości obrazka. Jeśli chcecie sprawdzić ją na własną rękę, wystarczyć wesprzeć projekt kwotą $15. Poniżej możecie zobaczyć też kilka zdjęć przykładowych, naświetlonych na papierze Galaxy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem galaxy-paper.com oraz na stronie kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)