Galaxy Hyper Speed 12 - papier pozytywowy do średniego formatu

Galaxy Hyper Speed 12 - papier pozytywowy do średniego formatu

Niecały rok temu Galaxy zaprezentowało papier pozytywowy o wyjątkowo wysokiej jak na to medium czułości ISO 120. Teraz chce go udostępnić w postaci rolek 120 mm do aparatów średnioformatowych.

Papiery pozytywowe to rozwiązanie, które pozwala przyspieszyć proces i zmniejszyć koszta uzyskiwania finalnych odbitek. Pozytywowy obraz naświetlany jest bezpośrednio na papierze, który po wywołaniu - podobnie jak w przypadku polaroidów - staje się docelową i jedyną kopią zdjęcia. Medium to upodobały sobie zwłaszcza osoby zajmujące się fotografią otworkową i wielkoformatową.

Dotychczas jednak papiery tego typu oferowały jednak bardzo niskie czułości, rzędu ISO 1, lub ISO 3. Gdy niecały rok temu w serwisie Kickstarter z inicjatywą wprowadzenia na rynek papierów pozytywowych u czułości ISO 120 wystartowała firma Galaxy, miłośnicy fotografii analogowej w błyskawicznym tempie wsparli projekt sumą wystarczająca na wprowadzenie produktu na rynek.

Galaxy nie poprzestało jednak na zeszłorocznym sukcesie i swoim rozwiązaniem planuje zawojować także rynek analogowej fotografii średnioformatowej. Galaxy Hyper Speed 120 to czarno-biały papier pozytywowy, oferowany w formie rolek 120 mm, takich samych jak w przypadku standardowych filmów negatywowych.

Projekt Galaxy to obecnie jedyne tego typu rozwiązanie na rynku. Czy zdobędzie popularność? Biorąc pod uwagę fakt, że w ciągu kilku dni od startu kampanii w serwisie Kickstarter firma zebrała już całą potrzebną sumą (ponad $20 000), Hyper Speed 120 może okazać się prawdziwym hitem.

Jesteśmy bardzo ciekawi jakości obrazka. Jeśli chcecie sprawdzić ją na własną rękę, wystarczyć wesprzeć projekt kwotą $15. Poniżej możecie zobaczyć też kilka zdjęć przykładowych, naświetlonych na papierze Galaxy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem galaxy-paper.com oraz na stronie kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
2
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0