Galaxy Hyper Speed 12 - papier pozytywowy do średniego formatu

0
Maciej Luśtyk
15 Kwiecień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Niecały rok temu Galaxy zaprezentowało papier pozytywowy o wyjątkowo wysokiej jak na to medium czułości ISO 120. Teraz chce go udostępnić w postaci rolek 120 mm do aparatów średnioformatowych.

Papiery pozytywowe to rozwiązanie, które pozwala przyspieszyć proces i zmniejszyć koszta uzyskiwania finalnych odbitek. Pozytywowy obraz naświetlany jest bezpośrednio na papierze, który po wywołaniu - podobnie jak w przypadku polaroidów - staje się docelową i jedyną kopią zdjęcia. Medium to upodobały sobie zwłaszcza osoby zajmujące się fotografią otworkową i wielkoformatową.

Dotychczas jednak papiery tego typu oferowały jednak bardzo niskie czułości, rzędu ISO 1, lub ISO 3. Gdy niecały rok temu w serwisie Kickstarter z inicjatywą wprowadzenia na rynek papierów pozytywowych u czułości ISO 120 wystartowała firma Galaxy, miłośnicy fotografii analogowej w błyskawicznym tempie wsparli projekt sumą wystarczająca na wprowadzenie produktu na rynek.

Galaxy nie poprzestało jednak na zeszłorocznym sukcesie i swoim rozwiązaniem planuje zawojować także rynek analogowej fotografii średnioformatowej. Galaxy Hyper Speed 120 to czarno-biały papier pozytywowy, oferowany w formie rolek 120 mm, takich samych jak w przypadku standardowych filmów negatywowych.

Projekt Galaxy to obecnie jedyne tego typu rozwiązanie na rynku. Czy zdobędzie popularność? Biorąc pod uwagę fakt, że w ciągu kilku dni od startu kampanii w serwisie Kickstarter firma zebrała już całą potrzebną sumą (ponad $20 000), Hyper Speed 120 może okazać się prawdziwym hitem.

Jesteśmy bardzo ciekawi jakości obrazka. Jeśli chcecie sprawdzić ją na własną rękę, wystarczyć wesprzeć projekt kwotą $15. Poniżej możecie zobaczyć też kilka zdjęć przykładowych, naświetlonych na papierze Galaxy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem galaxy-paper.com oraz na stronie kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)