Galaxy Hyper Speed 12 - papier pozytywowy do średniego formatu

Galaxy Hyper Speed 12 - papier pozytywowy do średniego formatu

Niecały rok temu Galaxy zaprezentowało papier pozytywowy o wyjątkowo wysokiej jak na to medium czułości ISO 120. Teraz chce go udostępnić w postaci rolek 120 mm do aparatów średnioformatowych.

Papiery pozytywowe to rozwiązanie, które pozwala przyspieszyć proces i zmniejszyć koszta uzyskiwania finalnych odbitek. Pozytywowy obraz naświetlany jest bezpośrednio na papierze, który po wywołaniu - podobnie jak w przypadku polaroidów - staje się docelową i jedyną kopią zdjęcia. Medium to upodobały sobie zwłaszcza osoby zajmujące się fotografią otworkową i wielkoformatową.

Dotychczas jednak papiery tego typu oferowały jednak bardzo niskie czułości, rzędu ISO 1, lub ISO 3. Gdy niecały rok temu w serwisie Kickstarter z inicjatywą wprowadzenia na rynek papierów pozytywowych u czułości ISO 120 wystartowała firma Galaxy, miłośnicy fotografii analogowej w błyskawicznym tempie wsparli projekt sumą wystarczająca na wprowadzenie produktu na rynek.

Galaxy nie poprzestało jednak na zeszłorocznym sukcesie i swoim rozwiązaniem planuje zawojować także rynek analogowej fotografii średnioformatowej. Galaxy Hyper Speed 120 to czarno-biały papier pozytywowy, oferowany w formie rolek 120 mm, takich samych jak w przypadku standardowych filmów negatywowych.

Projekt Galaxy to obecnie jedyne tego typu rozwiązanie na rynku. Czy zdobędzie popularność? Biorąc pod uwagę fakt, że w ciągu kilku dni od startu kampanii w serwisie Kickstarter firma zebrała już całą potrzebną sumą (ponad $20 000), Hyper Speed 120 może okazać się prawdziwym hitem.

Jesteśmy bardzo ciekawi jakości obrazka. Jeśli chcecie sprawdzić ją na własną rękę, wystarczyć wesprzeć projekt kwotą $15. Poniżej możecie zobaczyć też kilka zdjęć przykładowych, naświetlonych na papierze Galaxy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem galaxy-paper.com oraz na stronie kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
11
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8