Nowe karty SDHC firmy Panasonic

Autor: Michal Grzegorczyk

2 Marzec 2011
Artykuł na: minutę
Firma Panasonic zaprezentowała nowe linie kart SDHC UHS-I i microSDHC. Najlepsze mogą się pochwalić szybkością odczytu na poziomie 95 MB/s i zapisu 80 Mb/s.

Panasonic zaprezentował nowe serie kart pamięci. Dwie z nich spełniają wymogi standardu SDHC UHS-I (mają też oznaczenia 10. klasy prędkości), ale zdecydowanie różnią się od siebie parametrami. Lepsza seria, w której skład wchodzą nośniki o pojemnościach 8, 16 i 32 GB pozwala na zapis z prędkością 80 MB/s i odczyt 95 MB/s. Nieco wolniejsza charakteryzuje się szybkościami - odpowiednio - 18 MB/s i 90 MB/s. Dostępne będą pojemności 4, 8, 16 i 32 GB. Dodatkowo, w drugim kwartale tego roku te same nośniki pojawią się w "edycji olimpijskiej". Kolejną nowością są nowe karty microSDHC spełniające wymogi 10. klasy prędkości (minimalna gwarantowana szybkość zapisu danych to 10 MB/s). Będą dostępne w pojemnościach 4, 8 i 16 GB. Wszystkie nowe karty mają funkcję {ITL|Proof 5, co oznacza, że są dodatkowo zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych - wody, uderzeń, pola magnetycznego, promieni X i wysokiej temperatury.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Na polski rynek trafiają nowe kable marki TetherTools. Ofertę po raz pierwszy wzbogacają modele z dwoma łamanymi końcówkami, a także 9-metrowy kabel USB-C z podwójnym wzmacniaczem...
5
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Next77, polski dystrybutor marki Quadralite, ogłasza wprowadzenie nowej lampy LED - Quadralite SVL-800S. To pierwsza lampa LED ze zintegrowanym snootem optycznym, która wzbogaca serię...
6
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Quadralite startuje z kolejną promocją na oświetlenie LED. Kompaktowe lampy z serii SVL przez cały najbliższy miesiąc kupicie z 20-procentowym rabatem.
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)