Nowe karty SD od Sony

Koncern Sony powiększył ofertę kart pamięci SD. Obecnie obejmuja ona trzy serie: Essential, Experience oraz Expert. Jednocześnie japoński producent zaprezentował nowe oprogramowanie File Rescue HD umożliwiające odzyskanie utraconych danych, w tym filmów w formacie AVCHD.
W ofercie koncernu Sony znajdują się obecnie trzy serie kart SD:
  • Essential - transfer do 15 MB/s (SDHC klasy 4), pojemność 2, 4 i 8 GB
  • Experience - transfer do 15 MB/s (SDHC klasy 4), pojemność 2, 4, 8, 16 i 32 GB
  • Expert - transfer do 20 MB/s (SDHC klasy 10), pojemność 8, 16 i 32 GB
Jednocześnie japoński producent zaprezentował oprogramowanie File Rescue HD, które służy do odzyskiwania utraconych danych, w tym filmów w formacie AVCHD. Program ten jest dostępny bezpłatnie dla nabywców kart z serii Experience i Expert.


Poniżej prezentujemy informację prasową firmy Sony:

Londyn, 13 grudnia 2010 r.

Sony powiększa ofertę kart SD

Gama obejmująca popularne modele oraz nowe, szybkie karty klasy 10 i pierwsze na świecie oprogramowanie do odzyskiwania plików obsługujące format AVCHD


- Nowa, popularna seria ESSENTIAL, seria EXPERIENCE oraz szybka seria EXPERT
- Do 32 GB pojemności i transfer danych do 20 MB/s (seria EXPERT)
- Bezpłatne oprogramowanie File Rescue HD* dla nabywców kart EXPERIENCE i EXPERT - jedyne oprogramowanie do odzyskiwania danych obsługujące pliki AVCHD
- Możliwość pobrania oprogramowania x-Pict Story do łatwego przygotowywania pokazów slajdów
(*obsługiwane typy plików: AVCHD i MP4)

Firma Sony powiększy ofertę wysokiej jakości kart pamięci, dostosowując ją do rosnących wymagań użytkowników aparatów fotograficznych i kamer.

Obecna oferta obejmuje trzy serie kart SDHC. Nowe karty znakomicie nadają się do użytku w aparatach Cyber-shot, kamerach Handycam, aparatach NEX i lustrzankach α, a także we współpracujących z kartami SD/SDHC aparatach i kamerach innych producentów. Podstawową serię ESSENTIAL i wzbogaconą EXPERIENCE dopełnia zaawansowana seria EXPERT, stworzona z myślą o użytkownikach, którzy oczekują maksymalnych pojemności i szybkości.

Nowa rodzina kart SD firmy Sony stanowi odpowiedź na systematycznie rosnącą rozdzielczość i wydajność nowoczesnych aparatów cyfrowych i kamer Full HD. Rosnące zapotrzebowanie na szybsze, pojemniejsze nośniki wynika między innymi z wprowadzanych przez Sony innowacji, takich jak szybkie zdjęcia seryjne, obraz 3D czy tryb panoramy. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Sony oferuje karty SD na każdą okazję - od codziennego fotografowania do zastosowań wymagających przetwarzania dużych ilości danych.

Wszystkie nowe karty SD Sony mają nowe, atrakcyjnie wyglądające i przyjazne dla środowiska opakowania. Na samej karcie przewidziano ponadto miejsce na odręczne zapisanie tytułu lub innej informacji.

Wydajna seria EXPERT: do 20 MB/s (SDHC klasy 10), pojemność 8, 16 i 32 GB
Nowa seria szybkich kart SD EXPERT idealnie sprawdzi się w zastosowaniach wymagających dużych ilości pamięci, takich jak nagrywanie filmów Full HD, zdjęcia seryjne czy obraz 3D. Modele SF-32NX/16NX/8NX umożliwiają przesyłanie danych z prędkością do 20 MB/s, dzięki czemu doskonale nadają się do zapisywania i prezentowania filmów i zdjęć o dużej rozdzielczości z lustrzanki cyfrowej, aparatu kompaktowego lub kamery Full HD.

Wzbogacona seria EXPERIENCE: do 15 MB/s (SDHC klasy 4), pojemność 2, 4, 8, 16 i 32 GB
Uniwersalne karty SD z serii EXPERIENCE, dostępne w wersjach o pojemności od 2 do
32 GB, swobodnie radzą sobie w różnorodnych zastosowaniach. Przesyłanie danych z prędkością do 15 MB/s pozwala na wykorzystanie tych kart do zapisu fotografii i filmów Full HD w lustrzankach lub kamerach.

Seria ESSENTIAL: do 15 MB/s (karta SDHC klasy 4), pojemność 2, 4 i 8 GB
Uniwersalne karty SD z serii ESSENTIAL będą doskonałym nośnikiem o dużej pojemności w prostszym aparacie cyfrowym albo kamerze. Mogą też służyć do wygodnego przechowywania i przenoszenia muzyki oraz danych z gier.

Spełniając oczekiwania użytkowników Sony oferuje obecnie kompleksowe rozwiązanie, które łączy wysoką jakość nośników z łatwym w użyciu oprogramowaniem o dużych możliwościach. Nabywcy kart EXPERIENCE i EXPERT mogą za bezpłatnie skorzystać z dwóch aplikacji, które ułatwiają przechowywanie i prezentowanie cyfrowych obrazów i wideoklipów.

Oprogramowanie File Rescue HD* - firma Sony jako pierwsza na świecie opracowała oprogramowanie obsługujące pliki z filmami AVCHD
Każdy użytkownik aparatu wie, jak irytująca bywa utrata plików z obrazami spowodowana przypadkowym skasowaniem folderu lub odłączeniem przewodu transmisyjnego.

Teraz pomoc jest w zasięgu ręki - niezależnie od tego, czy utracone zdjęcia i filmy zostały zapisane przez urządzenie marki Sony, czy innego producenta. Nowe, łatwe w użyciu oprogramowanie File Rescue Version HD, dostępne do pobrania bezpłatnie dla nabywców kart SD z serii EXPERT i EXPERIENCE, umożliwia odzyskanie aż do 90%** omyłkowo skasowanych plików z obrazami. Światową nowością jest możliwość odzyskania filmów AVCHD nagranych kamerą lub aparatem dowolnej marki, jak również plików JPEG, MPEG-1 i MP4.

Oprogramowanie x-Pict Story dla kart pamięci
Użytkownicy kart EXPERIENCE i EXPERT mogą także bezpłatnie pobrać nowe oprogramowanie Sony x-Pict Story, by za jego pomocą tchnąć nowe życie w posiadaną kolekcję cyfrowych zdjęć.

Ten łatwy w użyciu pakiet łączy ulubione fotografie i muzykę z pięknymi efektami wizualnymi i przejściami. Dzięki niemu przygotowanie profesjonalnie wyglądającego pokazu nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności.

Integracja z oprogramowaniem Sony Picture Motion Browser umożliwia szybkie i łatwe przesyłanie pokazów slajdów do serwisów społecznościowych, takich jak YouTube czy Facebook.

Nowe serie wymiennych kart pamięci SDHC Sony EXPERT i EXPERIENCE będą do nabycia od stycznia 2011 r.

**źródło: opracowany przez Sony EMCS raport nt. pomocy technicznej dla obecnej wersji
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0