Nowe karty SD od Sony

Koncern Sony powiększył ofertę kart pamięci SD. Obecnie obejmuja ona trzy serie: Essential, Experience oraz Expert. Jednocześnie japoński producent zaprezentował nowe oprogramowanie File Rescue HD umożliwiające odzyskanie utraconych danych, w tym filmów w formacie AVCHD.
W ofercie koncernu Sony znajdują się obecnie trzy serie kart SD:
  • Essential - transfer do 15 MB/s (SDHC klasy 4), pojemność 2, 4 i 8 GB
  • Experience - transfer do 15 MB/s (SDHC klasy 4), pojemność 2, 4, 8, 16 i 32 GB
  • Expert - transfer do 20 MB/s (SDHC klasy 10), pojemność 8, 16 i 32 GB
Jednocześnie japoński producent zaprezentował oprogramowanie File Rescue HD, które służy do odzyskiwania utraconych danych, w tym filmów w formacie AVCHD. Program ten jest dostępny bezpłatnie dla nabywców kart z serii Experience i Expert.


Poniżej prezentujemy informację prasową firmy Sony:

Londyn, 13 grudnia 2010 r.

Sony powiększa ofertę kart SD

Gama obejmująca popularne modele oraz nowe, szybkie karty klasy 10 i pierwsze na świecie oprogramowanie do odzyskiwania plików obsługujące format AVCHD


- Nowa, popularna seria ESSENTIAL, seria EXPERIENCE oraz szybka seria EXPERT
- Do 32 GB pojemności i transfer danych do 20 MB/s (seria EXPERT)
- Bezpłatne oprogramowanie File Rescue HD* dla nabywców kart EXPERIENCE i EXPERT - jedyne oprogramowanie do odzyskiwania danych obsługujące pliki AVCHD
- Możliwość pobrania oprogramowania x-Pict Story do łatwego przygotowywania pokazów slajdów
(*obsługiwane typy plików: AVCHD i MP4)

Firma Sony powiększy ofertę wysokiej jakości kart pamięci, dostosowując ją do rosnących wymagań użytkowników aparatów fotograficznych i kamer.

Obecna oferta obejmuje trzy serie kart SDHC. Nowe karty znakomicie nadają się do użytku w aparatach Cyber-shot, kamerach Handycam, aparatach NEX i lustrzankach α, a także we współpracujących z kartami SD/SDHC aparatach i kamerach innych producentów. Podstawową serię ESSENTIAL i wzbogaconą EXPERIENCE dopełnia zaawansowana seria EXPERT, stworzona z myślą o użytkownikach, którzy oczekują maksymalnych pojemności i szybkości.

Nowa rodzina kart SD firmy Sony stanowi odpowiedź na systematycznie rosnącą rozdzielczość i wydajność nowoczesnych aparatów cyfrowych i kamer Full HD. Rosnące zapotrzebowanie na szybsze, pojemniejsze nośniki wynika między innymi z wprowadzanych przez Sony innowacji, takich jak szybkie zdjęcia seryjne, obraz 3D czy tryb panoramy. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Sony oferuje karty SD na każdą okazję - od codziennego fotografowania do zastosowań wymagających przetwarzania dużych ilości danych.

Wszystkie nowe karty SD Sony mają nowe, atrakcyjnie wyglądające i przyjazne dla środowiska opakowania. Na samej karcie przewidziano ponadto miejsce na odręczne zapisanie tytułu lub innej informacji.

Wydajna seria EXPERT: do 20 MB/s (SDHC klasy 10), pojemność 8, 16 i 32 GB
Nowa seria szybkich kart SD EXPERT idealnie sprawdzi się w zastosowaniach wymagających dużych ilości pamięci, takich jak nagrywanie filmów Full HD, zdjęcia seryjne czy obraz 3D. Modele SF-32NX/16NX/8NX umożliwiają przesyłanie danych z prędkością do 20 MB/s, dzięki czemu doskonale nadają się do zapisywania i prezentowania filmów i zdjęć o dużej rozdzielczości z lustrzanki cyfrowej, aparatu kompaktowego lub kamery Full HD.

Wzbogacona seria EXPERIENCE: do 15 MB/s (SDHC klasy 4), pojemność 2, 4, 8, 16 i 32 GB
Uniwersalne karty SD z serii EXPERIENCE, dostępne w wersjach o pojemności od 2 do
32 GB, swobodnie radzą sobie w różnorodnych zastosowaniach. Przesyłanie danych z prędkością do 15 MB/s pozwala na wykorzystanie tych kart do zapisu fotografii i filmów Full HD w lustrzankach lub kamerach.

Seria ESSENTIAL: do 15 MB/s (karta SDHC klasy 4), pojemność 2, 4 i 8 GB
Uniwersalne karty SD z serii ESSENTIAL będą doskonałym nośnikiem o dużej pojemności w prostszym aparacie cyfrowym albo kamerze. Mogą też służyć do wygodnego przechowywania i przenoszenia muzyki oraz danych z gier.

Spełniając oczekiwania użytkowników Sony oferuje obecnie kompleksowe rozwiązanie, które łączy wysoką jakość nośników z łatwym w użyciu oprogramowaniem o dużych możliwościach. Nabywcy kart EXPERIENCE i EXPERT mogą za bezpłatnie skorzystać z dwóch aplikacji, które ułatwiają przechowywanie i prezentowanie cyfrowych obrazów i wideoklipów.

Oprogramowanie File Rescue HD* - firma Sony jako pierwsza na świecie opracowała oprogramowanie obsługujące pliki z filmami AVCHD
Każdy użytkownik aparatu wie, jak irytująca bywa utrata plików z obrazami spowodowana przypadkowym skasowaniem folderu lub odłączeniem przewodu transmisyjnego.

Teraz pomoc jest w zasięgu ręki - niezależnie od tego, czy utracone zdjęcia i filmy zostały zapisane przez urządzenie marki Sony, czy innego producenta. Nowe, łatwe w użyciu oprogramowanie File Rescue Version HD, dostępne do pobrania bezpłatnie dla nabywców kart SD z serii EXPERT i EXPERIENCE, umożliwia odzyskanie aż do 90%** omyłkowo skasowanych plików z obrazami. Światową nowością jest możliwość odzyskania filmów AVCHD nagranych kamerą lub aparatem dowolnej marki, jak również plików JPEG, MPEG-1 i MP4.

Oprogramowanie x-Pict Story dla kart pamięci
Użytkownicy kart EXPERIENCE i EXPERT mogą także bezpłatnie pobrać nowe oprogramowanie Sony x-Pict Story, by za jego pomocą tchnąć nowe życie w posiadaną kolekcję cyfrowych zdjęć.

Ten łatwy w użyciu pakiet łączy ulubione fotografie i muzykę z pięknymi efektami wizualnymi i przejściami. Dzięki niemu przygotowanie profesjonalnie wyglądającego pokazu nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności.

Integracja z oprogramowaniem Sony Picture Motion Browser umożliwia szybkie i łatwe przesyłanie pokazów slajdów do serwisów społecznościowych, takich jak YouTube czy Facebook.

Nowe serie wymiennych kart pamięci SDHC Sony EXPERT i EXPERIENCE będą do nabycia od stycznia 2011 r.

**źródło: opracowany przez Sony EMCS raport nt. pomocy technicznej dla obecnej wersji
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13